اخذ ویزای استونی
اشتراک گذاری مطلب

در متن پیش رو قصد خواهیم داریم تا به نحوه اخذ ویزای استونی و مدارک مورد نیاز آن بپردازیم . در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر کشور استونی – که عضویت در معاهده شینگن هم علت و هم معلول آن می باشد – سالانه افراد زیادی از گوشه و کنار دنیا به این کشور سفر می کنند ، در نتیجه نیازمند ویزا جهت ورود به آن خواهند بود . بیشتر سفرها به منظور انجام امور تجاری ، گردشگری و تحصیلی و یا حتی ملاقات های خانوادگی به این کشور صورت می گیرد . پیشرفت های مذکور  این کشور را به یکی از مرفه ترین کشورهای شرق اروپا – بلوک شرقی – تبدیل کرده است تا جایی که بسیاری از سازمان ها و نهادهای مالی در سراسر جهان استونی را به عنوان یکی از اقتصاد های پیشرفته جهان معرفی کرده اند . سرمایه گذاری این کشور در بخش خدمات گردشگری نیز باعث شده تا در ترکیب با وضعیت اقتصادی خوب آن ، سالانه افراد زیادی را به منظور انجام امور مختلف به سمت خود جلب کند . شما برای سفر به این کشور اروپایی نیازمند دریافت ویزا هستید ،  البته باید گفت که ویزای شما باید متناسب با نوع سفرتان باشد .

دریافت ویزا

برای اخذ ویزای استونی باید در ابتدا مراحل اداری به منظور دریافت آن را انجام دهید . این مراحل شامل تحویل اسناد و مدارک هویتی ، انجام مصاحبه حضوری و انگشت نگاری کامل با دریافت وقت قبلی از سفارت امکان پذیر می باشد . استونی در ایران هیچ سفارتخانه ای ندارد در نتیجه شما باید به نمایندگی این کشور یعنی سفارت فنلاند که کلیه مراحل صدور ویزا برای متقاضیان سفر به استونی را برعهده گرفته است مراجعه کنید . ساعت کاری در این سفارت بر اساس ساعت رسمی کشور از ۸ صبح شروع شده و تا ۵ بعد از ظهر ادامه دارد .

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اخذ ویزای استونی

شما بعد از گرفتن وقت از سفارت فنلاند نیاز خواهید داشت تا در وقت تعیین شده به آنجا مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن را تحویل دهید .

 1. پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 2. دو قطعه عکس در اندازه ۶ در ۴ بدون هیچگونه ویرایش با پس زمینه سفید
 3. اصل کارت ملی و شناسنامه
 4. سند ملک تحت تملک شما به همراه ترجمه
 5. جواز کسب یا گواهی اشتغال به کار برای شاغلین ، گواهی بازنشستگی برای بازنشستگان و گواهی اشتغال به تحصیل برای محصلان
 6. بیمه مسافرتی
 7. بلیط هواپیما
 8. گردش حساب بانکی در ۶ ماه اخیر قبل از تاریخ مراجعه و اسناد مربوط به تمکن مالی شما

باید در ارائه مدارک به این نکته توجه کنید که تمامی آن ها باید به زبان تعیین شده از سوی این سفارت ترجمه شده باشند یا به عبارتی ترجمه آن ها همراهتان باشد . ترجمه ها می تواند به زبان های فنلاندی ، سوئدی و انگلیسی انجام گیرند ، بعلاوه سایز استاندارد برای ترجمه و کپی ها باید در قالب برگه A4 صورت گیرد . شایان ذکر است که عدم ارائه ترجمه مدارک درخواست شده از سوی شما سبب رد شدن درخواست اخذ ویزای استونی می شود .

 

با توجه به اینکه مراحل اخذ ویزای استونی در انواع مختلف آن تقریبا یکسان است ولی با این وجود برخی مدارک درخواستی با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود بنابراین در ادامه مدارک درخواستی برای انواع ویزا از کشور استونی را ذکر خواهیم کرد .

اسناد و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تجاری یا کاری

اگر هدف شما از سفر به این کشور انجام امور تجاری یا کاری است باید علاوه بر موارد ذکر شده مدارک زیر را نیز به سفارت فنلاند تحویل دهید . دعوتنامه رسمی از سوی کشور استونی که در آن مشخصات کامل دعوت شوند و دعوت کننده ، جزئیات کامل سفر و نحوه تأمین هزینه و مخارج آن قید شده باشد .

 

پروانه ثبت شرکت به همراه ترجمه

ارائه یک گواهی از سوی شرکتی که فرد در آن مشغول به کار است به زبان انگلیسی مبنی بر هدف ، تاریخ سفر و مشخصات دعوت شونده به همراه جزئیات کامل .

 

دریافت ویزای خانوادگی از کشور استونی

 • به منظور دریافت ویزای خانوادگی ، تمامی افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند باید در وقت تعیین شده در سفارت فنلاند حضور پیدا کنند .
 • گذرنامه افراد به همراه رونوشتی از آن باید ارائه شود و حداقل باید دو صفحه خالی در گذرنامه وجود داشته باشد و سه ماه نیز اعتبار داشته باشد .
 • فرم درخواست ویزا باید برای تک تک افراد جداگانه پر شود .
 • افراد یا خانواده‌ های خارجی که قصد دارند تا از طریق ایران به این کشور سفر کنند ، باید مدارک دال بر اجازه اقامت یا کار آن ها در ایران را ارائه دهند .
 • در ارائه دعوت نامه برای ویزای خانوادگی لازم است که در آن مشخصات کامل دعوت کننده و دعوت شوندگان به همراه تعهدات مالی مربوط به آن قید شود .
 • متقاضیان باید کپی پاسپورت شخص دعوت کننده را نیز برای صدور ویزای تضمینی ارائه دهند .
 • افرادی که دارای سن کمتر از ۱۸ سال می باشد و قصد سفر به استونی را دارند باید اجازه نامه را از طرف پدر مادر خود ارائه دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *