اخذ ویزای شینگن بدون سند ملکی
اشتراک گذاری مطلب

اخذ ویزای شینگن بدون سند ملکی : همانطور که می دانید ویزای شینگن نوعی اجازه نامه برای ورود به خاک قسمتی اعظمی از اروپا می باشد که شامل 26 کشور این قاره می شود ؛ تجربه نشان داده است که دریافت این اجازه نامه برای برخی از افراد کار چندان ساده ای نیست و بعضی ها با وجود درخواست های مکرری که به سفارت خانه های این کشورها می دهند و انتظاری که گاهی سالها برای دریافت ویزای شینگن می کشند باز هم موفق به دریافت آن نمی شوند. البته در موضوع دریافت ویزای شینگن شانس و اقبال حرفی برای گفتن ندارند و تنها مدارک ، اسناد و شواهد کافی هستند که می توانند در این مسئله تاثیر گذار باشند. به طور مثال افرادی که مدارک اصلی و مهم مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن را ندارند و یا مدارک آنها دارای نواقص است اگر بارها و بارها اقدام به ارائه درخواست ویزای محدوده شینگن کنند باز هم تاثیری در جواب سفارتخانه ها نخواهد داشت. اخذ ویزای شینگن بدون سند ملکی و دیگر مدارک از مواردی است که بسیاری از افراد در جستجوی راهی برای انجام آن هستند که ما در ادامه این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.
اگر بخواهیم مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن را دسته بندی نماییم می توانیم بگوییم که این مدارک علاوه بر فرم درخواست ویزا به چهار نوع تقسیم بندی می شوند. اولین نوع از مدارک لازم برای ارائه درخواست ویزای شینگن به سفارتخانه های مختلف مدارک شناسایی فرد می باشند که شامل پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد ، شناسنامه و کارت ملی می باشد که باید به صورت ترجمه شده به سفارتخانه ارائه شود. دومین نوع از مدارک لازم برای ارائه به سفارتخانه ها مدارکی است که نشان دهد قصد شما از این سفر چیست؟ این مدارک می تواند شامل دعوتنامه های کاری ، تحصیلی و یا توریستی از مشاغل ، مراکز آموزشی و یا اقوام ، دوستان و خویشاوندان فرد باشد. سومین نوع از مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن آن دسته از مدارکی است که می تواند اثبات کند شما قصد برگشت به کشور خود را دارید. البته واژه شواهد بیشتر به این نوع تعلق می گیرد و به عنوان نمونه میتوان بلیط رفت و برگشت هواپیما ، مدارک شغلی ، مدارک تحصیلی نیمه تمام و از این دست موارد را به عنوان سند به افسر ویزا اعلام کرد. اگر هنوز به دنبال جواب این سوال که آیا امکان اخذ ویزای شینگن بدون سند ملکی وجود دارد هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
چهارمین نوع از مدارک لازم جهت ارائه به سفارتخانه ها که سند ملکی نیز شامل آن می شود آن دسته از مدارکی هستند که نشان دهند شما تمکن مالی برای اینکه از هزینه های سفرتان بر آیید را دارید . در این مورد بیشتر فیش حقوقی ، پرینت حساب بانکی با موجودی مطلوب و یا تعهد نامه رسمی دعوت کننده یا اسپانسر های دیگر برای تقبل هزینه های فرد ، مورد نظر سفارتخانه ها است اما وجود یک سند ملکی به نام شخص می تواند برگ برنده ای برای او باشد. البته لازم به ذکر است که سند ملکی در سومین نوع از مدارک نیز می تواند به کار آید و به عنوان مدرکی برای اینکه شما به کشورتان بر خواهید گشت نیز می توان به آن استناد کرد.
نکته مهمی که در مورد کارایی سند ملکی در مراحل اخذ ویزای شینگن وجود دارد این است که سند ملکی به تنهایی مدرک مهم و ضروری برای ارائه به سفارتخانه نیست. این بدان معنا است که افرادی که سند ملکی به نام خودشان ندارند نباید از این بایت نگران باشند. البته لازم به ذکر است که قاعدتاً وجود یک سند ملکی در کنار حساب بانکی با موجودی مطلوب می تواند ضربه محکمتری بر پیکر جواب منفی سفارتخانه باشد اما همانطور که گفتیم وجود این سند ضروری نیست (وجود سند پدیده ای ارزنده مانند یک اتومبیل گرانقیمت نیز می تواند کارساز باشد) و هیچ سفارتخانه ای برای اخذ ویزای شینگن از شما درخواست سند ملکی نمی کند.
برای آن دسته از افرادی که به دنبال اخذ ویزای شینگن بدون سند ملکی هستند باید بگوییم که این موضوع امکان پذیر است و داشتن سند ملکی تنها یک برگ برنده اضافی است که می تواند به افسران ویزا این حس را القا نماید که شما اولاً دارای وضع مالی مناسبی هستید و می توانید از پس هزینه های سفر خود بر آیید و دوماً به دلیل داشتن املاک در این کشور احتمال باز نگشتن شما بسیار پایین است و این موضوع کمک بسیار بزرگی به روند دریافت ویزای شینگن شما می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *