استعلام ویزای شینگن
اشتراک گذاری مطلب

استعلام ویزای شینگن : در مقالات قبلی در مورد موضوعاتی همچون ماهیت ویزای شینگن ، انواع آن ، مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ این ویزا ، دلایل رد شدن درخواست شما و بسیاری از موارد دیگر صحبت کردیم ؛ اما از آنجایی که در هر شغل و هر کسوتی ممکن است انسان هایی باشند که قصد فریب مردم را داشته و بخواهند از سطح آگاهی پایین افراد در مورد برخی موضوعات خاص همچون ویزای شینگن سوءاستفاده کرده و از آن ها اخاذی کنند ، بهتر است قبل از اینکه اقدام به درخواست ویزای شینگن کنید این مطلب را که در مورد استعلام ویزای شینگن و چگونگی تشخیص ویزای اصل از جعلی است ، مطالعه بفرمایید.

امروزه با افزایش تعداد دفاتر خدمات مهاجرتی و آژانس های صادرکننده ویزا ، افرادی در قالب این کسوت های شریف ظاهر شده و اقدام به صدور و تحویل ویزای شینگن جعلی به مردم می کنند. این اشخاص با شناسایی قربانیان و آگاهی از اینکه فرد درخواست کننده ویزا هیچ اطلاعاتی از روند بروکراسی یا همان کاغذ بازی های اداری اخذ ویزای شینگن ندارد اقدام به اخذ مبالغ مختلف از وی کرده و در نهایت در بهترین حالت ممکن یک ویزای جعلی به او تحویل می دهند.

در قدم اول به این نکته دقت داشته باشید که هیچکس نمی تواند ادعای این را داشته باشد که توانایی گرفتن حتمی ویزای شینگن را دارد. زیرا این ویزا توسط سفارتخانه ها و پس از طی مراحل قانونی مختلف ، استعلام مدارک شما و با عبور از فیلتر های زیاد دیگری صادر شده و این اشخاص ، خودشان نیز درخواست کننده ویزا می باشند ( تنها در صورتی که معتبر باشند ، فقط می توانند مسیر این کار را برای شما آسانتر کنند ). اشخاص سودجو ترفند های مختلفی دارند. به عنوان مثال ممکن است به شما بگویند که در سفارت کشوری خاص افرادی را می شناسند که آنها با گرفتن مقداری پول ویزای شما را صادر می کنند یا در ترفندی دیگر ممکن است از راه های دور زدن سیستم اخذ ویزا بگویند که فقط خودشان بلدند. در چنین مواقعی این افراد مبلغی را از شما به عنوان پیش پرداخت دریافت می کنند. پس از آن یا به سرعت صحنه را ترک کرده و ناپدید می شوند یا ممکن است یک فرم درخواست ویزای شینگن برایتان پرکرده و به سفارت تحویل دهند و این کاری است که شما به تنهایی و بدون پیش پرداخت نیز می توانستید انجام دهید. در نهایت آنها یک ویزای نامعتبر و جعلی را به شما تحویل می دهند . پس این را بدانید که یکی از راه های تشخیص اصل یا جعلی بودن ویزا همین رفتارهای افرادی است که ادعای دادن این ویزا به شما را دارند.

اما اگر دانسته یا ندانسته با ویزای جعلی وارد کشورهای شینگن شوید چه اتفاقی می افتد؟ همه چیز بستگی به شانس و اقبال خواهد داشت. اگر در فرودگاه یا در شهر مقصد ، پلیس به هر دلیل به مدارک شما مشکوک شود می تواند با انگشت نگاری از شما به سرعت به استعلام ویزای شینگن شما پرداخته و در صورت جعلی بودن شما را دستگیر و به مقامات قضایی آن کشور تحویل دهد.

اما چگونه می توان با دیدن ویزا ، تقلبی یا اصل بودن آن را تشخیص داد ؟ حقیقت امر این است که با توجه به پیشرفت های انجام شده در صنعت چاپ و پرینترها ، گاهی اوقات این ویزا ها به قدری خوب جعل می شوند که حتی می توانند در مقابل تابش نور بنفش هم مانند ویزای واقعی عمل کنند . در واقع شاید بتوان گفت تنها راه استعلام ویزای شینگن این است که از طریق یک سفارت اقدام به این کار کنید. هر چند بهتر است قبل از اینکه کار به اینجا کشیده شود یا خودتان برای درخواست ویزا به همراه مدارک به سفارت بروید و یا کار را به آژانس های مطمئن و معتبر مانند میتن ویزا که سالها در این زمینه تجربه داشته و کارنامه پرباری با صدها پرونده موفق در این زمینه دارد بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *