بیمه مسافرتی ویزای شینگن
اشتراک گذاری مطلب

بیمه مسافرتی ویزای شینگن : زمانی که قصد سفر به کشورهای اروپایی و در این مورد خاص اعضای پیمان شینگن را داریم ، ارائه بیمه نامه به عنوان یک مدرک بسیار مهم از پیشنیاز های کلیدی بوده و چنانچه در مدارک ارائه شده جای آن خالی باشد ، تحقق این سفر با چالشی جدیدی و رد تقاضای آن همراه می شود .

در این مقاله قصد داریم تا بفهیم بیمه مسافرتی ویزای شینگن چیست اما پیش از آن باید با ماهیت خود بیمه آشنا شویم . بیمه یا Insurance روشی برای مقابله با ریسک است ؛ به عبارتی دیگر این پدیده سبب می شود تا در رویدادهایی که از نتیجه آن به طور حتم مطلع نیستیم – به طور دقیق تر رویدادهایی که شکست در آن ها به تضییع جان ، سلامتی ، سرمایه یا اعتبار ما منتهی می شود – شرایط را به نحوی تغییر دهیم که در صورت پیش آمدن اتفاقاتی ناگوار نیز خسارات وارده به نحوی جبران شده و آثار نامطلوب این رویداد اندکی تقلیل یابند . در همین رابطه بیمه گذار به عنوان داوطلبی که می خواهد ضمانتی اجرایی و معتبر در برابر این اتفاقات ناگوار داشته باشد ، با مراجعه به بیمه گر مبلغ مشخصی را به وی پرداخت می کند تا در صورت وقوع حادثه ای زیان بار ، وجهی چند برابری را از وی دریافت کند .

بیمه خودرو یا خدمات درمانی به عنوان نمونه هایی که حداقل همه هموطنانمان یکی از آن ها را داشته یا از نزدیک دیده اند ، به عنوان مصادیقی عینی بدین ترتیب عمل می کنند که بیمه گذار وجوهی را سالیانه به مرکز مربوطه پرداخت می کند تا در اثر تصادف و خسارت دیدن خود یا دیگری ، صدمه دیدن سرنشینان یا عابرین ، سرقت وسایل خودرو یا از سویی دیگر درمان امراض گوناگون در صورت به حقیقت پیوستن آن ها ، مبلغ قابل توجهی را از مرجع مورد نظر بگیرد . همانطور که دیده می شود وقوع این اتفاقات حتمی نیست ، کما اینکه شاید فردی از بیمه حوادث خود تا آخر عمرش استفاده نکند ، اما از آنجایی که «احتیاط شرط عقل است» و نمی توان با امید عدم بروز اتفاقی نامطلوب از این پدیده صرف نظر کرد ، خود و دارایی هایمان را با عناوین مختلفی  بیمه می کنیم .

و اما بیمه مسافرتی ویزای شینگن ! در این نوع بیمه ، مسافری که رهسپار ناحیه مذکور است در حال قدم گذاشتن در قلمرویی با ساکنین غریبه ، بعضاً ناشناخته برای وی ، گران قیمت و بی پشتیبان بدون حضور قدرت بی حد و حصر مالی یا عوامل انسانی می باشد ، در نتیجه اینکه ابتلا به بیماری ، گم شدن وجوه یا وسایل ارزنده یا گرفتار شدن به حادثه ای غیر قابل پیشبینی وی را در تنگنایی قرار می دهد که سفر را به کامش تلخ می کند . تنها تصور این نکته کافیست که بستری شدن در یک بیمارستان اروپایی هزینه سنگینی روی دستان شما خواهد گذاشت و مبلغ زیادی از بودجه شما را از بین می برد ، لذا داشتن بیمه نامه ای که با عدم تخصیص به کشوری خاص در همه اروپا پذیرفتنیست سبب می شود تا در صورت گرفتاری به چنین مشکلاتی به سادگی از کنار آن ها گذشته و با خیال راحت به سیاحت خود ادامه دهید .

در خصوص هزینه بیمه مسافرتی ویزای شینگن قانون یکتایی وجود ندارد و این شرایط سفرتان می باشد که مبلغ نهایی آن را مشخص می کند ؛ عواملی که عبارت اند از سن فرد بیمه گذار ، طول مدّت سفر وی ، سقف تعهدات مورد نیاز و قابل اعطا به وی و همچنین طرح های ویژه ای که شرکت های بیمه برای جذب بیشتر مخاطب ارائه می دهند .

در بررسی عوامل موثر در بهای بیمه مسافرتی ویزای شینگن باید گفت که سن بیمه گذار با مبلغ نهایی آن رابطه ای مستقیم دارد . در همین اثنا هرچه سن فردی بیشتر شود ، احتمال ابتلای وی به مریضی ، آسیب دیدگی در برابر حوادث غیر مترقبه و حتی دستبرد و کلاهبرداری نیز بیشتر می شود . به عنوان مثال پیرمردی 75 ساله در قیاس با مردی 40 ساله با قرار گرفتن در برابر زمستان های سرد آلمان ، در معرض خطر بیشتری برای سرما خوردگی قرار می گیرد و یا شانس گم کردن مدارک یا جا گذاشتن آن ها در محلی خاص بسیار بیشتر از یک جوان ماجراجو می باشد ، در نتیجه اینکه با دانستن اینکه از 0 تا 12 و از 13 تا 65 سال دو گروه اصلی بیمه شدگان هستند ، از این سن به بعد به ازای هر 5 سال حق بیمه افزایش می یابد ، به گونه ای که شرکت های بیمه مسئولیت بیمه کردن فردی 80 ساله یا بالاتر را نمی پذیرند .

زمان بیشتر مسافرت به معنای حضوری طولانی تر در خاک کشورهای مورد نظر می باشد و این بدن معناست که تهدیدات مذکور به مدت بیشتری در کمین این فرد می باشند . در نتیجه مدت زمان سفر نیز با حق بیمه رابطه ای مستقیم داشته و هرچه بیشتر شود ، هزینه های آن نیز بالاتر می رود .

زمانی که شما مثلاً به اندازه 500 میلیون تومان به پول ایران خود را بیمه کرده اید حق بیمه ای متناسب با آن را می پردازید و چنانچه این مبلغ به 1 میلیارد تومان برسد هم هزینه مذکور افزایش می یابد . اینکه کدام یک از این گزینه ها را انتخاب کنید شما و هدف سفرتان تعیین می کنید ! آیا برای چتر بازی ، صخره نوردی و اسکی در شرایط غیر استاندارد به این قاره سفر می کنید یا برای شرکت در یک جلسه سرد و خشک ؟! طبیعتاً در اهداف مخاطره آمیزتر لزوم داشتن بیمه ای گران نیز بیشتر خودنمایی میکند و بالعکس ، لذا در چنین شرایطی مشورت با مجموعه هایی متخصص همچون متین ویزا که پیشتر در حوزه اخذ ویزای شینگن در خدمت شما بوده اند بهترین روش را برگزینید .

در عامل آخر بیمه مسافرتی ویزای شینگن نیز به طرح های مختلف و میزان تعهداتی که بیمه گذاران در اختیارتان قرار می دهند دقت کنید . گاهی افزونه ای مورد نیاز شما نیست ، پس آن را حذف کرده و در مبلغ پرداختی صرفه جویی کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *