تشخیص ویزای شینگن تقلبی
اشتراک گذاری مطلب

تشخیص ویزای شینگن تقلبی : شاید نیاز به توضیح نباشد که در هر محصول ، خدمت یا پدیده ای که ارزشمند بوده و متقاضیانی در پی آن باشند ، نسخه های فیک یا قلابی فراوانی پیدا شده و کلاهبرداران متعددی پای به عرصه ظهور بگذارند که می خواهند با سوء استفاده از نام محصولی خاص سود فراوانی کسب کنند . حال اینکه مهم نیست تقلب مذکور از چه طریق خودنمایی می کند ، تقلبی که گاه ممکن است با تقلید نام یک برند بزرگ خوراکی و رستوران داری خودنمایی کند ، ممکن است خواننده ای از شعر شاعری – ولو گمنام – بدون رضایت او استفاده کند ، ممکن است فردی با کپی کردن محصولی حتی با کیفیت بالا از یک برند مطرح به خلق کالایی بپردازد و یا ممکن است شخصی با نزدیک کردن شمایل خود به فرد معروفی تحت نام  “بدل” او خودنمایی کند ؛ در این موارد آنچه که مهم می باشد این است که هرگاه عملی از سوی سازمانی یا مجموعه ای غیر مسئول ، بدون رعایت قانون کپی یا اجازه رسمی مؤلف یک محصول یا اثر غیر مادی عرضه شود ، غیر قانونی بوده و حتی اگر قانونی هم برای آن تعریف نشده باشد ، بلاشک غیر اخلاقی می باشد .

 

 

ویزای شینگن به عنوان یکی از همین پدیده های ارزشمند ، اجازه نامه سفر به کشورهای اروپاییست که فرد دارنده آن در صورت استطاعت مالی می ‌تواند به اندازه زمان تعیین شده در ویزای خود در 26 کشور عضو این معاهده به تفریح و سیاحت بپردازد . اینکه فردی مشتاق به این سفر دارای چنین مدرکی باشد بسیار لذّت بخش بوده زمینه تحقق یک خواسته مهم او را فراهم می آورد ، این در حالیست که به همان میزانی که داشتن این مدرک دلپذیر می‌باشد ، اخذ آن نیز مشکل و دردسر ساز است ؛ به همین دلیل چنانچه فردی نتواند آن به دست آورد ، ممکن است به هر راهی برای اخذ آن قدم بگذارد .

 

فرد ثروتمندی که سوء سابقه دارد ، دانشجویی که مشکل خدمت سربازی دارد ، فردی که به دلایل گوناگون نمی تواند ملک یا وسیله ارزنده ای به نام خود کند و ده ها مثال دیگر ، افرادی هستند که به دلیل نداشتن مدارک اولیه و لازم برای اخذ ویزای شینگن ( یا ویزای کانادا ) ، به مدعیانی دروغین در این راه اطمینان کرده و بدین واسطه نه تنها پول زیادی از دست می دهند ، بلکه ممکن است خود را در غربت راهی زندان کنند . متأسفانه عده زیادی وجود دارند که به جای برطرف کردن نواقص موجود در مدارک خود از راه های قانونی برای اخذ ویزای شینگن ، به راه‌های غیر قانونی متوسط شده با قدم گذاشتن در مسیری که عموماً به از بین رفتن مالشان منتهی می شود در پی گرفتن این مدرک می روند .

 

ویزای شینگن به عنوان برگه ای که داخل پاسپورت شما می چسبد ، دارای ویژگی های متعددی است که عدم وجود آنها سبب می شود تا به سادگی بتوان به تقلبی بودن ویزای مذکور پی برد . بدیهیست که افرادی که از ویزای تقلبی استفاده می کنند باید انتظار برخورد سنگین افسران اقامتی و درگاه‌های ورودی کشورهای اروپایی – یا هر قلمرو دیگری – را داشته و پی تشخیص ویزای شینگن تقلبی توسط بانیان امر و حبس در غربت را نیز به خود بمالند . زمانی که اکثر کشورهای اروپا با همفکری هم این به این اتحاد و یکپارچگی می رسند – کشورهایی که چند سال پیش از امضای این قرارداد در اثنای جنگ های جهانی یکدیگر را به خاک و خون کشیده بودند – بی‌تردید آزمون ها و نشانه های فراوانی را نیز در آن گنجانده اند تا با عدم رعایت هر یک به سادگی بتوانند متقلبین را شناسایی کرده و با وی برخورد کنند .

 

در ساختار ویزای شینگن – حتی در تشخیص ویزای شینگن تقلبی – علاوه بر اینکه ناحیه ‌ای که مسافر می تواند وارد آن شود به نمایش درآمده است (حتماً باید ابتدا به همان کشوری که از آن ویزا گرفته اید در آیید ) ، تاریخ ورود و خروج او ، نوع ویزا (A-B-C-D) ، تعداد دفعات مجاز ورود  (یک یا چند بار ورود) ، روزهای مجاز اقامت ، محل صدور ، تاریخ صدور ، نام و نام خانوادگی و شماره پاسپورت متقاضی و همچنین ملاحظاتی که در بند و تبصره های کوتاه به آن اشاره شده است صادر می گردد .

 

در قسمت سمت چپ ویزای شینگن و هولوگرام رسمی این ویزا ، یکی از ساده ترین راه های تفکیک اصل یا جعل بودن ویزا وجود دارد . در این قسمت که تصویر مورد نظر باید در زیر خطوط برگه ویزا قرار گیرد ، وجود اعوجاجی خارج از عرف و یا عدم درج اختصار کلمه اروپا روی آن از بارزترین نمودهای تقلبی بودن ویزاست .

 

نهایتاً اینکه برای تشخیص ویزای شینگن تقلبی ، در قسمت پایین ویزای شینگن در خط اول نام و نام خانوادگی فرد متقاضی با فونت و قالبی خاص درج می شود ، حال با توجه به اینکه این فرد می تواند پس از ورود به حوزه شینگن وارد کشورهای مختلف شود نیاز است تا اطلاعات او به صورت کامل ثبت شده و در دسترس مراجع مختلف قرار گیرد ، به همین دلیل همه اطلاعات سفر اعم از مشخصات شخصی فرد تا محل ورود او ، زمان اعتبار ویزای شینگن و سایر اطلاعاتش در قالب اعداد و ارقام مختلف در خطوط پایینی ویزای شینگن ثبت می شود . اگرچه در ظاهر شاید بتوان تعدادی عدد کاتوره ای و شانسی را کنار یکدیگر چیده و یا از تصاویر دیگر ویزاهای موجود کپی کرد تا به این ویژگی ها رسیده ، ولی باید دانست که هر یک از این اعداد بیانگر متغیر خاصی بوده و تغییر روی آن به سادگی قابل ردیابی و تشخیص ویزای شینگن تقلبی خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *