ویزای کانادا
اشتراک گذاری مطلب

تور اروپا

سفر ، یکی از جذاب ترین پدیده های زندگی بشر، با داشتن تعریفی ساده ، دنیای پیچیده خود را دارد . سفر یا جابجایی فرد از اقلیمی به اقلیم دیگر به مقاصد گوناگون ، از چنان جایگاه والایی برخوردار است که در ادیان مختلف ، ادبیات ، هنر و فرهنگ مردم ایران و جهان ریشه دوانیده و سخنان بسیاری در باب آن مطرح گشته است . عملی که سبب « پخته شدن خام » گشته و علاوه بر صیقل روح وی ، تجارب زیادی را برایش به بار می آورد . سفر امروز با مسافرت های نیاکانمان قابل قیاس نیست ، پیشرفت علم و تکنولوژی و تحقق رویای « دهکده جهانی » سبب شده است تا اولا هیچ نقطه ای از جهان که قابل تردد انسان می باشد ، ناشناخته نباشد و به عنوان مثال کودکی در شهر های کوچک خاور دور ، توانایی رصد آلاسکا  و آشنایی با طبیعت مردم آن را داشته باشد و ثانیا وجود وسایل نقلیه ای همچون هواپیما ، سختی سفرهایی که ممکن بود سال ها به طول بیانجامد را به چند ساعت تقلیل داده است . همین عوامل سبب شده اند تا سفرهای گردشگری و سیاحتی ، حجم عمده مسافرت ها ( در کنار های سفرهای کاری ) را در برگیرند .در این اثنا یکی از پدیده هایی که در سده اخیر بوجود آمده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است ، مسافرت با تور می باشد . تور مسافرتی به پدیده ای گفته می شود که در آن ، عده ای در قبال پرداخت هزینه های از پیش تعیین شده ، وظیفه اخذ بلیط رفت و برگشت ، محل اقامت ، خوراک و بیمه خود را به مجموعه ای محول می کنند . در این میان شخصی به عنوان تور لیدر وظیفه معرفی دیدنی های مقصد و آشنا کردن مسافرین با این محل را بواسطه تسلط به ویژگی های تاریخی و جغرافیایی و آشنایی با زبان مردم بومی آن مکان را بر عهده دارد . استفاده از تور سبب می شود تا زمان مسافرت به صورت بهینه تنظیم شود و دل مشغولی های رایج در مسافرت از بین رود ، ناگفته نماند که در تورهای باز ، گردشگران می توانند آزادانه به سیاحت خود بپردازند . اما یکی از جذابترین نقاط مسافرتی سفر به قاره سبز با تور اروپا می باشد . تور اروپا سبب می شود تا علاقه مندان سیاحت در این قاره ، با حداقل هزینه ممکن ، حداکثر بهره را ببرند که در ادامه به جزئیات این سفر بیشتر می پردازیم . قاره اروپا بواسطه داشتن اماکن دیدنی فراوان از دوران کهن ( مانند بقایای به جای مانده از تمدن های روم و یونان ) و دوران معاصر ( موزه لوور ، چرخ و فلک لندن ، شهرهای بندری اسپانیا ) و طبیعت بکر این قاره همواره پاسخگوی تمامی سلیقه ها بوده است اما بزرگترین مانع در راه سفر به این قاره هزینه ها می باشد ، هزینه هایی که با توجه به محل اقامت ، استفاده از امکانات و حمل و نقل سر به آسمان می ساید ؛ از این روست که تور اروپا راهی مناسب برای دستیابی به این هدف تلقی می شود . قیمت تور اروپا که تابعی از مدت زمان سفر ، تعداد شهرهای مورد بازدید ، نوع وسیله سفر ، کیفیت هتل ، فصل سفر و …  می باشد ، دارای تنوع زیادیست . از مهمترین مزایای سفر با تور اروپا می توان به  عدم نیاز به تسلط کامل به زبان یاد کرد ، چراکه مسئولین تور می توانند به جای شما و در قالب مترجم ، این نیاز شما را برطرف کنند ، در ادامه می توان به از قلم نیفتادن اماکن دیدنی و تفریحی به دلیل وجود همین افراد اشاره کرد . حمل و نقل ارزان و گم نشدن در کلانشهری غریبه نیز از دیگر محاسن تور اروپا می باشد . مسافرت با افرادی هم زبان و هم کیش نیز از دیگر فوایدیست که نمی توان آن را کتمان کرد و یکی از مهمترین ویژگی های سفر با تور اروپا می باشد که سبب می شود تا در کشورهای اروپایی احساس غریبی چندانی نکنید .

تور اروپا

 چرا باید پیرو دستورات یک فرد یا مجموعه باشیم ؟ اگر خواسته های ما با خرد جمعی در تضاد بود چه کنیم ؟ شلوغی بیش از حد سبب می شود تا نتوانیم از مسافرت لذت ببریم ! مسائل فوق از جمله رایجترین عواملی هستند که سبب شده است تا مسافرت با تور اروپا مهجور مانده و از جایگاه اصلی خود دور بماند ، در ادامه قصد داریم تا به بررسی این مشکلات و راه حل های آن بپردازیم .
با نگاه به  زندگی روزمره  خود ، موارد متعددی را درمیابیم که مجبور شده ایم میان چند راه ، یکی را با توجه به الویت هایمان انتخاب کنیم و این انتخاب عموما راهی بوده است که سود بیشتر و ضرر کمتری ( و نه فقط سود خالص ) به ما برسد . به عنوان مثال ، شما برای رفتن از شرق به غرب شهر محل سکونت خود ، دارای 3 راه استفاده از وسایل نقلیه عمومی ، تاکسی و استفاده از وسیله نقلیه شخصی خود هستید که مسلما هریک دارای مزایا و معایبی هستند ، بطور مثال استفاده از اتوبوس یا مترو سبب می شود تا بواسطه توقف های بیشمار در ایستگاه های متعدد ، وقت زیادی صرف این سفر درون شهری گردد و یا تهویه ضعیف و شلوغی بیش از حد آن شما را اذیت کند ولی هزینه این سفر بسیار مقرون بصرفه می باشد ؛ این راه برای کسی که زمان نامحدود و یا علاقه کمی به خرج کردن پول دارد ، ایده آل به نظر می رسد . در راه دوم یا استفاده از تاکسی ، زمان سفر از حالت قبل کوتاه تر و هزینه آن بیشتر می شود و در راه سوم  یا استفاده از وسیله نقلیه ، شما بدون برداشتن گامی اضافه تر از مبدا تا مقصد ، در محیط خصوصی خود می توانید به محل مورد نظر برسید ولی باید توجه داشت که علاوه بر مصرف سوخت و استهلاک خودرو ، عواملی نظیر رانندگی در ترافیک سنگین و عدم جای پارک نیز می تواند آزار دهنده باشد . برای جمع بندی مثال فوق ، می توان گفت این شما ، میزان هزینه مد نظر برای این جابجایی ، میزان زمان در اختیارتان و توقعات شماست که بهترین راه را مشخص می کند که در مقیاسی بزرگتر می توان این مثال را برای تور اروپا نیز بسط داد . به عنوان مثال در صورت عدم سفر با تور اروپا ، هزینه ها به طرز چشم گیری افزایش می یابد هرچند ممکن است گزینه های بیشتری برای محل اقامت و سرو غذا پیش رویتان باشد و یا در صورت بازدید از کشوری برای بار اول ، اماکن زیادی را از دست داده و برقراری ارتباط نیز برایتان دشوار می شود . از سوی دیگر مشکلات فوق الذکر حل شدنیست . به عنوان مثال ، گردشگرانی که با تور اروپا به سفر می روند ، می توانند با هماهنگی قبلی از سایر اعضا جدا شده و به صورت فردی به سیاحت مشغول شوند . گفتنیست که  سفر با تور اروپا باعث می شود تا گردشگران بتوانند برنامه مدونی برای مخارج خود تنظیم کنند ، به عبارتی دیگر ، با دانستن هزینه اسکان ، خورد و خوراک و حمل و نقل خود که از پیش پرداخت کرده اند ، می توانند میزان مخارج خود را تخمین بزنند ، این در حالیست که در سفرهای شخصی و آزاد ، در صورت تغییر یکی از این هزینه ها ، بودجه مشخص شده برای سایر زمینه ها نیز دستخوش تغییرات قرار گرفته و این عوامل کیفیت و کمیت سفر را تحت الشعاع قرار می دهد . در پایان شایان ذکر است که سفر با  تور اروپا سبب می شود تا در صورت بروز هرگونه مشکلی که منجر به کنسلی سفر اروپایی گردد ، مراجعین می توانند مبالغ خود را باز پس گیرند ، امری که در سفرهای شخصی مقدور نبوده و در صورت چنین حادثه ای ، عملا هزینه های پرداخت شده می سوزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *