درباره انگلیس
اشتراک گذاری مطلب

درباره انگلیس

کشور انگلیس در بطن جزیره بریتانیای کبیر ، در کنار اسکاتلند ، ایرلند شمالی ، جنوبی و همچنین ولز مجموعه ای را تشکیل می دهند که هم برای مردم ایران و هم برای سایر کشورهای جهان یادآور اتفاقات خوب و بدی می باشد . این کشور که در زمینه سیاسی «روباه پیر» لقب گرفته است ، قرن هاست که با سیاست های به ظاهر دوستانه و گاه خصمانه و حملات مستقیم نظامی ، ردی از خود در گوشه گوشه دنیا به جای گذاشته است .

انگلیس

انگلیس

از کشورگشایی های انگلیسیان در قرون ماضی در شرق آسیا ، جنوب آمریکا و شمال آفریقا گرفته تا انواع و اقسام جنگ ها و نزاع های بیهوده ( مانند جنگ فالکلند که از نظر برخی به مثال دعوای دو آدم تاس بر سر شانه می ماند ) ، از دخالت های بیجا درامور کشورهای دیگر گرفته تا آسیب های جبران ناپذیری به ملت های مظلوم (مانند قطحی بزرگی که در حدود یک قرن پیش با اقدامات خودخواهانه انگلیسیان در ایران رخ داد) تا آتش افروزی در دو جنگ جهانی (که با اقدامات تدافعی شروع شد) ، برخی از ره آورد های منفی حکومت این کشور است . از سویی دیگر دنیای امروز بخشی از پیشرفت خود را مرهون دانشمندان ، ادبا ، محققین و فعالان انگلیسیست که با تحصیل و ممارست در بهترین دانشگاه های اروپا (از جمله کمبریج و اکسفورد به عنوان رکورد داران بیشتر برندگان جایزه نوبل) شرایط بهتری برای زندگی انسان رقم زده اند .

انگلیس

انگلیس

 

با گذر از این تاریخچه ، در خصوص انگلیس می توان اذعان داشت که مساحت این کشور  244 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی افزون بر 50 میلیون نفر دارد . پایتخت انگلیس شهر لندن بوده و از دیگر شهرهای مهم آن می توان به بیرمنگام ، منچستر ، لیورپول ، لیدز ، شفیلد ، نیوکاسل ، بریستول ، یورک ، ناتینگهام و … اشاره کرد . بی تردید نام بسیاری از شهرهای انگلیس به گوش فوتبال دوستان آشناست ، چرا که طبق سنتی قدیمی تیم های بزرگ نام خود را از شهر خود به عاریه می گرفتند .

انگلیس

انگلیس

در کنار همین ورزش فوتبال که انگلیسیان به اختراع و عرضه آن بسیار بالیده و امیدوارند که با درخشش در عرصه های بین المللی و کسب قهرمانی در اصطلاح «فوتبال به خانه بازگردد» ، می توان این کشور را مهد ورزش های دیگری چون کریکت ، راگبی ، تنیس ، بدمینتون ، هاکی ، بیلیارد و ده ها ورزش دیگر نیز دانست که به طرق مختلف به سایر نقاط جهان گسیل کرده اند . در پایان لازم به ذکر است که پرچم انگلیس (نه بریتانیا) که علامت به علاوه ای قرمز در زمینه ای سفید می باشد ، (همانطور که در برخی فیلم های تاریخی نیز می توان مشاهده کرد) ترکیب پوششی شوالیه های قرون وسطای این ناحیه ، با تأسی از صلیب “سنت جورج”  به عنوان سرباز و کاهنی رومی بوده است .

انگلیس

انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *