درباره ایتالیا
اشتراک گذاری مطلب

درباره ایتالیا

با نگاه به کره زمین و یا نقشه آن ، برخی کشورها حتی با وجود عدم تفکیک و مرزبندی نیز به خوبی شناسایی می شوند ، به عنوان مثال محدوده همین کشور خودمان با یافتن دریای خزر ، خلیج فارس و دریای عمان به راحتی شناسایی شده و با کمک گرفتن از حافظه تصویری فرد گوشه گوشه آن نیز متمایز می شود . با نظر کردن به جای جای این نقشه ، کشورهای های فراوانی به طریق فوق قابل شناسایی هستند که بی تردید سرآمد آن ها کشور ایتالیاست . این کشور شبه جزیره ای ، با قرار گیری در جنوب اروپا و مجاورت دریای مدیترانه در هیبت یک “چکمه” و جزیره سیسیل و ساردنی خودنمایی می کند .

ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا از جمله کشورهاییست که می توان جاذبه های فراوانی در آن یافت . این کشور با داشتن آب و هوایی معتدل و دلپذیر ، هم با سلیقه افرادی سازگاری دارد که به دنبال استفاده از ساحلی مدیترانه ای هستند و هم با جای دادن بخشی از رشته کوه های آلپ در خود ، به خواسته طرفداران ورزش های زمستانی و زیر شاخه کوهنوردی چراغ سبز نشان می دهد .

ایتالیا

ایتالیا

وجود کشوری به نام واتیکان در قلب رم  (پایتخت ایتالیا) ، فلورانس و ونیز ایتالیا را از یمن وجود آثار باستانی و جاذبه های گردشگری سیراب کرده است که یونسکو این کشور 300 هزار کیلومتری با جمعیتی 60 میلیونی را حافظ نیمی از میراث فرهنگی جهان می داند . زمانی که به تاریخ غنی این کشور نگاه می کنیم ، علاوه بر وجود برج ها ، کلیساها ، کولوسئوم ها و آثار بجای مانده از دوران کهن این ناحیه ، آثاری هنری از هنرمندانی چون میکل آنژ ، لئوناردو داوینچی ، رافائل سانتسیو و … را می بینیم که هریک از آثار آنان می توان مایه مباهات یک ملت باشد .

ایتالیا

ایتالیا

وجود انواع و اقسام غذاهای خوشمزه ایتالیایی که پیتزا ، لازانیا ، پاستا و پنه به عنوان گوشه ای از آن ها در کشور ما نیز طرفداران فراوانی دارد ، ایجاد مرکز مد اروپا در شهر میلان بواسطه تاسیس برندهای پوشاک و اکسسوری های تزئینی در این شهر اعم از جورجیو آرمانی ، دیزل ، نینا ریچی ، سالواتوره فراگامو ، کاپا ، فندی ، روبرتو کاوالی ، گوچی ، ورساچه ، دولچه و گابانا و ده ها شرکت دیگر (در زمینه اعتبار ویزای شینگن)  ، ساخت سوپر خودروهای اسپرت اعم از خودروهای آلفا رومئو‏ ، فراری ، فیات ، لامبورگینی ، مازراتی و سایر برندهای معتبر این عرصه ، وجود لیگ فوتبال سری A که به ویژه در دهه های گذشته بواسطه دربی های هیجانی دلا مادونینا در میلان ، دلا کاپیتاله در رم ، ایتالیانو (میان یوونتوس و اینترمیلان) و وجود دو جین از بهترین تیم های اروپایی در این کشور طرفداران فوتبال را از این حیث سیراب می کرد ، گواهیست بر این ادعا که در هر عرصه ای که ایتالیایی ها در آن گام نهاده اند ، توانسته اند در آن بدرخشند .

ایتالیا

ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *