فرانسه
اشتراک گذاری مطلب

درباره فرانسه

اگر کارتون و فیلم های سینمایی Obelix (همان قومی که با خوردن معجونی جادویی قدرتمند می شدند) را دیده باشید ، می دانید که این گروه با نام «گل ها» اجداد ساکنین فرانسه امروزی بوده اند ، البته با این تفاوت که در برابر تمدن روم جزء قبیله های وحشی به حساب آمده و در نهایت نیز شکست سختی در برابر رومیان (بر خلاف داستان ها) متحمل شدند . با گذر از این مقدمه تاریخی ، می دانیم که فرانسوی ها در برابر رومیان ، یونانیان ، انگلیسی ها و حتی آلمانی ها از تاریخ پر قدمتی در اروپا برخوردار نیستند ، اما پس از قرون وسطی و شروع دوره روشنگری ، با روی کار شاهان فرانسه (از لویی پارسا تا نوزدهم) ، انقلاب کبیر ، سلطنت ناپلئون بناپارت به آنان تا به امروز ، نه تنها در صدر قدرتمند ترین کشورهای جهان قرار گرفته اند ، بلکه رد پای آنان بویژه در اوایل سلسله قاجار در ایران ، ورود بخشی از فرهنگ و لغات آنان به فرهنگ و زبان فارسی ، تربیت اولین نسل های ایرانی دانش آموخته در فرنگ و … نیز به چشم می خورد .

درباره فرانسه

درباره فرانسه

کشورگشایی و تسخیر ممالک مستعمره ، تربیت چهره های فاخر فرهنگی ، علمی و هنری و همچنین بها دادن به این افراد سبب شده تا امروزه این کشور یکی از پنج میراث دار اصلی یونسکو بوده و سالانه میلیون ها گردشگر را در خاک خود پذیرا باشد .  فرانسه ملقب به کشور شش ضلعی (نقشه جغرافیایی شش ضلعی کشور) پهناورترین کشور اتحادیه اروپا و پس از آلمان با قریب به 70 میلیون نفر پر جمعیت ترین آن ها نیز می باشد . فرانسه به دلیل قرارگیری در مجاورت دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس نیز از حیث شرایط سوق الجیشی دارای وضعیتی استثناییست .

درباره فرانسه

درباره فرانسه

وجود موزه های لوور و اورسی ، بلوارشانزه‌ لیزه ، برج ایفل ، کاخ های ورسای ، تویلری ، لوکزامبورگ و پلنتس ، طاق نصرت تریومفه ، کلیسا های نوترودام و سکره کر ، در کنار صدها عمارت ، میدان ، خیابان ، سالن اپرا ، پل ، رستوران و هتلی که انسان را سر ذوق می آورد ، گوشه ای از جاذبه های شهری فرانسه بویژه پاریس می باشد ، هرچند در مناطق روستایی و طبیعت بکر آن نیز علاقه مندان فراوانی را می توان یافت . در همین راستا می توان از شهرهای بوردو ، بندر مارسی ، مون پولیه ، استراسبورگ ، لیون ، لیل ، تولوز و نیس به عنوان دیگر شهرهای مهم فرانسه یاد کرد .

درباره فرانسه

درباره فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *