پرتغال
اشتراک گذاری مطلب

درباره پرتغال : اگر با شنیدن نام کشور پرتغال تنها به یاد ناحیه ای کوچک در جنوب غربی اروپا یا فوتبالیست های مطرح آن می افتید در حق تاریخ این کشور جفا کرده اید . شاید برای شما جالب باشد که بدانید مردمان همین دیار در زمانی که خلفای اسلامی دست به کشور گشایی زده و همه موانع اروپایی را پشت سر می گذاشتند ، از مسیحیت دفاع کرده و مسلمانان پس از مواجه با دیواری از سربازان پرتغالی از حرکت ایستاده و موفق به پیشروی نشدند .

درباره پرتغال

درباره پرتغال

در این دوران که فرمانروایانی همچون آلفونسو هانریکوس ، سانچو ملقب به استعمارگر ، آلفونسوی دوم ملقب به چاق ، دینیژ ملقب به کشت کار و پدرو ملقب به ستمگر می زیستند ، نه تنها مسلمانان درکرانه رود دوئرو زمینگیر شدند ، بلکه در این بحبوبه دولتی مرکزی بر پایه تعلیمات مسیحیت در قرن دوازدهم میلادی پایه ریزی شد . اما شاید دوران طلایی و شکوفایی پرتغال را بتوان اوایل قرن پانزده میلادی و به قدرت رسیدن هانری دریانورد دانست .

درباره پرتغال

درباره پرتغال

زمانی که فرمانروایی همچون وی اساس کار و تمرکز خویش را به پیشرفت کشور و رجحان آن به منافع شخصی (بر خلاف پادشاهان پیشین پرتغال) قرار داد ، این کشور توانست با اتکا به نیروی دریایی قدرتمندش زمین را به تسخیر خود در آورد .پیش از پرداختن به مبحث ویزای شینگن و مدت اعتبار ویزای شینگن لازم است بدانید که استخدام دریانوردان زبده ، ریاضیدانان مجرب ، اخترشناسان دانا و خدمه ای با وفا سبب شد تا در زمان عمر 65 ساله این فرد علاوه بر فتح شمال آفریقا و ثروتمند شدن این دربار ، دست پرتغالیان حتی به سواحل جنوبی ایران (در زمان شاه عباس و واقعه بندر گمبرون) ، هند ، سیلان ، چین و ژاپن از طریق دماغه بوژادور که نقطه انتهایی آفریقا می باشد برسد .

درباره پرتغال

پس از فراز و فرودی اندک ، با گذشت نیم قرن که اسپانیا بر خاک پرتغال حاکم بود ، این کشور استقلال خود را باز یافته و با جهشی دیگر به ناحیه جنوب غربی خود (آمریکای جنوبی) کشور بزریل را تسخیر کرد . جالب است بدانید در میان همه کشورهای آمریکای جنوبی که به زبان اسپانیایی تکلم می کنند ، برزیل تنها کشوریست که زبانی پرتغالی دارد . گینه بیسائو، موزامبیک و تیمور شرقی نیز بخش های دیگری از مستعمرات پرتغال بوده اند که هم اینک نیز اثری از پرتغالیان در آنجا یافت می شود . با گذر از مشخصات جغرافیایی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی پرتغال که در مقالات مرتبط بیان شد ، می توان به صدها کیلومتر ساحل بی بدیل آن که میعاد گاه موج سواران است ، تامین بخش عمده ای از چوب پنبه جهان ، مصرف کنندگی نمونه انرژی های تجدید پذیر در دنیا و قدمت چند هزار ساله لیسبون پایتخت این کشور بنا به عمر ظروف کشف شده در آن به عنوان نکات مثبت این قلمرو اشاره کرد .

درباره پرتغال

اگر بخواهیم درباره پرتغال سخن بگوییم ، لیسبون به عنوان پایتخت این کشور ، مشتی از خروار تاریخ ، هنر ، فرهنگ و سطح پذیرش گردشگر آن ها می باشد . این شهر 3 میلیون نفری در کنار مادرید از مهمترین قطب های اقتصادی و گردشگری شبه جزیره ایبری می باشد که در ادامه به برخی از مهمترین جاذبه های آن می پردازیم :

  • بایشا شیادو : این منطقه همانند بازاری محلی ، مکانی برای آشنایی با مردم ، محصولات ، فرهنگ ، هنر و میزان مهمان نوازی پرتغالیان می باشد . وجود فروشنگان دوره گردی که با تنوع بالا به فروش مصنوعات چوبی ، فلزی ، چرمی و … مشغولند ، رستوران های متعدد ، نوازندگان دوره گرد و ارائه خدماتی همچون بافت مو یا درج خالکوبی سبب شده است تا در محیطی پویا و جذاب بتوانیم در خیابان های این شهر به گشت و گذار بپردازیم .
  • گیر دو اورینتس : گیر دو اورینتس یا “استادیوم شرق” به عنوان پایانه مسافربری این شهر ، با قرار گرفتن در کنار بنای یادبود پیروزی یا گیر دو اورینتس در روزهای آفتابی و شب های نورافشانی بسیار جذّاب و دلپذیر می باشد .
  • قلعه سنت جورج : قلعه ای با عمر قریب به 10 قرن و ویژگی های تدافعی منحصر بفرد
  • بایروو آلتو ، عمارت بلم ، قطار سریع السیر برقی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *