کانادا
اشتراک گذاری مطلب

درباره کانادا

کانادا نام کشوری در فوقانی ترین نقطه آمریکای شمالیست که از شرق به اقیانوس آرام ، از شمال به اقیانوس منجمد شمالی ، از غرب به اقیانوس اطلس و از جنوب مرزی بسیار طولانی با ایالت متحده آمریکا دارد . کشور کانادا با داشتن مساحتی تقریباً 10 میلیون کیلومتری خود ، پس از روسیه پهناورترین کشور دنیاست ، با این تفاوت که در این خاک پهناور تنها 35 میلیون نفر ساکنند ، آماری که سبب شده است تا در لیست 240 کشوره دنیا ، کانادا در رتبه 229 ام دنیا یکی از کم تراکم ترین کشورهای جهان لقب گیرد . لازم به ذکر است که سرمای قسمت های شمالی این کشور به دلیل وجود قطب شمال و آلاسکا که مظهری از سرماست ، بسیار ناچیز بوده و عمده جمعیت این کشور در شهرهای جنوبی و در مجاورت آمریکا زندگی می کنند .

درباره کانادا

درباره کانادا

از بومیان کانادا اطلاعات چندانی در دست نیست ، اما می دانیم که تولد کانادای امروزی ریشه در فعالیت های قرن پانزده و شانزده دولت های انگلیس و فرانسه دارد . در این سال ها کانادا (که در گویش محلیان به معنای سرپناه است) به عنوان مقصدی بکر برای ماجراجویی دولت های اروپایی سبب شد تا انگلیسی ها در کرانه اقیانوس اطلس مستقر شده و فرانسویان به فاصله چهار دهه از آنان به بطن این سرزمین رسوخ کنند ، لذا امروزه شاهد رواج هر دو زبان در این کشور (به ویژه فرانسوی که زبان رسمی آن ها نیز می باشد) هستیم .

درباره کانادا

درباره کانادا

با گذر زمان و ایجاد تغییرات در اروپا در اواخر قرن هجدهم ، انگلیسی های کانادا نیز با تصرف کِبِک که شهر فرانسویان بود ، اختیار این کشور را به دست گرفته و تا به امروز که کانادا عضوی از کشورهای مشترک المنافع بوده و ریاست آن تحت نظر ملکه انگلیس است به بقای خود ادامه می دهد . در نهایت گفتنیست با اینکه اُتاوا پایتخت سیاسی این کشور است ، اما سه شهر ونکوور ، تورنتو و مونترآل پرجمعیت ترین شهرهای کانادا و قطب های فرهنگی و اقتصادی آن می باشند .

درباره کانادا

درباره کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *