راهنماي سفر به آلمان
اشتراک گذاری مطلب

در راهنماي سفر به آلمان با شهرها و اماکن دیدنی آن بیشتر آشنا خواهیم شد . می دانیم که آلمان یکی از بزرگترین و پر جمعیت ترین کشورهای اروپاست ، از سویی دیگر این کشور دارای صنعتی پیشرفته ، تاریخی قابل توجه ، عضو معاهده و ویزای شینگن ، طبیعتی چشم نواز و آداب و رسوم جذابیست که سبب می شود تا نسبت به همسایگان خود حرف های بیشتری در صنعت توریسم برای گفتن داشته باشد .

در همین خصوص اگر بخواهیم شهر های مهم آلمان را نام ببریم بی تردید برلین به عنوان پایتخت این کشور که جایگاه آثاری همچون دروازه براندن بورگ ، بقایای دیوار برلین و رایشس تاگ می باشد مهمترین مقصد سفرماست . برلین در گذشته «برلن» خوانده می شد ، به همین دلیل در فیلم ها و آثار ادبی به جای مانده از دهه ها قبل (مانند رمان دایی جان ناپلئون) از این اصلاح استفاده می شده و یا به عنوان نمونه ای ملموس تر ، گذر جنوبی سفارت آلمان فدرال در خیابان فردوسی تهران ، از دیرباز تا کنون کوچه ای به همین نام می باشد .

برلین یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر های اروپاست ، با این حال یک سوم مساحت این شهر از فضای سبز (جنگل یا پارک) و مسیر های آبی (رود ، کانال و حتی دریاچه) تشکیل شده ‌است . این شهر با پایان جنگ جهانی دوم به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد – قسمت هایی که میان بلوک شرق و غرب تقسیم شده و با متد آنان پیشرفت کردند – لذا با وجود قریب به شش دهه از پایان جنگ و تقریباً 30 سال از تخریب این دیوار ، هنوز هم جلوه ای از تفاوت های آشکار این دو مدیریت را در زیر ساخت های شهری می بینید .

راهنماي سفر به آلمان

مونیخ که نام آن برای همه فوتبال دوستان آشناست مرکز ایالت باواریا می باشد . افرادی که به مونیخ سفر می کنند نوشیدنی های این شهر را در نوع خود بی نظیر می دانند و در کنار حضور در جشن اکتبر از کاخ نیمفنبورگ ، نوی ‌شوان ا‌شتاین و قصر رزیدنس نیز دیدن می کنند . مونیخ پس از برلین و هامبورگ بزرگترین شهر راهنماي سفر به آلمان می باشد . با توجه به ثروتی که از طرق گوناگون به این ایالت سرازیر می شود ، سطح کیفی زندگی در آن یکی از ایده آل ترین حالات ممکن در دنیا را داراست .

راهنماي سفر به آلمان

موزه ها اجزای جدانشدنی گردشگری بوده و نمی توان آن ها را از صنعت توریسم جدا کرد ؛ در همین رابطه مونیخ نیز دارای موزه های متعددی از قبیل موزه ی دویچیس (موزه ای کهن سال در خصوص فناوری) ، پینا کوتکن (گالری نقاشی از 5 قرن اخیر) ، ملی باواریا ، هنرهای کاربردی ، تئاتر ، ملی قوم شناسی و … می باشد ؛ با اینکه همواره دیدن اشیاء داخل موزه لذت بخش و روح افزا می باشد ، اما با اندکی تامل در می یابیم که عموم آن ها در نهایت قالبی یکسان داشته و حرف مشترکی را می زنند ، با این حال مونیخ دارای موزه ایست که شاید مشابهی در جهان نداشته و هر علاقه مندی را جذب خود می کند . این موزه که موزه بی . ام . و یا BMW Museum نام دارد ، با قرارگیری در مجاورت هسته اصلی این کمپانی مدل هایی که تاکنون تولید شده است ، نمونه های مفهومی ،  قطعات هریک ، خط تولید آن ها ، سیر تکامل خودروها و نمونه هایی از آزمایشات خود بر روی این اتومبیل ها را به نمایش می گذارد که برای علاقه مندان بسیار جذاب می باشد .

راهنماي سفر به آلمان

فرانکفورت به عنوان شهری مدرن که بانک مرکزی اروپا را در خود جای داده است ، کلن با داشتن موزه ها و گالری های فراوان که کلیسای جامع در نوک این پیکان قرار دارد ، هایدلبرگ به عنوان شهری از قرون وسطی که هنوز بقایایی از قلعه های این دوران در آنجا یافت شده و حتی دانشگاه آن از قرن 14 میلادی دایر است ، بندر هامبورگ که با داشتن آبراه ها ، پارک ها و دریاچه های متعدد و زیبا که مهمانان خود را مد هوش می کند ، درسدن که مامن کاخ زوئینگر و کلیسای باروک فرائونکرک می باشد و صد البته نورنبرگ به عنوان شناسنامه مصور جنگ جهانی از مهمترین شهرهای راهنماي سفر به آلمان می باشند که راهنماي سفر به آلمان شما را به دیدن آن ها دعوت می کند .

در ادامه لازم به ذکر است که علاوه بر کوهستان ها ، مراتع ، دریاچه ها ، رودخانه ها ، مراتع و سایر جاذبه های طبیعی راهنماي سفر به آلمان از قبیل فوسن ، دریاچه کنستانس ، گارمیش ، کوبلنتس ، بادن بادن ، بامبرگ و وورتسبورگ که نمی توان به آلمان سفر کرده و آن ها را ندید ، بازدید از میدان الکساندر پلاتس مونیخ ، اروپا پارک ، سن سوسی ، برج برلین و موزه پرگامون نیز خالی از لطف نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *