راهنمای سفر به اروپا
اشتراک گذاری مطلب

راهنمای سفر به اروپا : سفر به قاره اروپا به واسطه وجود جاذبه های گردشگری فراوان آن همواره یکی از اهداف گردشگران ، دوستداران طبیعت ، فرهنگ ، هنر و در یک کلام سفر دوستان بوده است . راهنمای سفر به اروپا به متقاضیان ورود به این قاره کمک می کند تا از شرقی ترین کشورهای این قاره اعم از روسیه و سایر کشورهای استقلال یافته از شوروی سابق (در شرق و شمال اروپا) گرفته تا بریتانیا ، اسپانیا و پرتغال در غرب و جنوب آن ، جذابترین گزینه های گردشگری را شناخته و به دیدار آن ها بروند. راهنمای سفر به اروپا مرجع کامل و جامعیست که بار معرفی یکی از توریستی ترین نواحی دنیا را بر دوش میکشد .

 

راهنمای سفر به اروپا

یادآوری این نکات که میلیون ها نفر در سال تنها از پاریس دیدن کرده و یا جمعیت بازدیدکنندگان غیر بومی از اسپانیا در سال از جمعیت خود این کشور نیز بیشتر است به خوبی مبیّن اهمیت این برنامه سیاحتی می باشد. شاید برای معرفی نقاط گردشگری اروپا که با مدیریت صحیح از جزئی ترین منابع تاریخی یا جغرافیایی خود در کنار تکنولوژی روز دنیا خلق شده اند ، کتابی چند مجلدی نیاز باشد ، اما با این حال پس از مراجعه به رکورد های سالانه تعداد بازدیدکنندگان می توان آن ها را از نظر جذب مخاطب طبقه بندی کرد .

راهنمای سفر به اروپا

با کنار گذاشتن جاذبه های توریستی قاره های دیگر ، به نمونه هایی در قاره سبز برمی خوریم که شاید جالب توجه باشد . به عنوان مثال  گدانسک لهستان به عنوان شهری که شهرتش با رم ، مادرید یا پاریس قابل قیاس نبوده اما یکی از پر بازدیدترین نواحی اروپا می باشد ، با وجود اینکه سایه سنگین جنگ جهانی نیز بر روی آن افتاده است ، اما توانسته ساختار گوتیک و کهن خود و سازه هایش را حفظ نموده و سرویس دهی مناسب با قیمتی مقرون بصرفه پذیرای گردشگران خارجی باشد و یا می توان همین ویژگی ها را در ریگا پایتخت لتونی نیز یافت ، شهری از نواحی استقلال یافته شوروی که معماری کومونیست ها را به ارث برده و با رویکردی جدید به جاذبه گردشگری شرق اروپا تبدیل شده است .

سفر به اروپا

همانطور که میبینیم ، اروپا تنها آن چیزی نیست که به ما نشان داده می شود ؛ اروپا محدود به شهرها و کشورهای مشهوری نیست که بواسطه تیم های فوتبالشان آن ها را می شناسیم ، بلکه اروپا نیز سرزمینی پهناور است که گوشه گوشه آن می تواند برای گردشگرانی از سرایر دنیا جذاّب باشد .

به همین دلیل بر آن شدیم تا در ادامه راهنماي سفر به اروپا به ذکر برخی از نکات در خفا مانده و دانستنی های جالب توجه اروپا بپردازیم .

سفر به اروپا

اروپا در مجموع جمعیتی کمتر از 800 میلیون نفر دارد و با کنترل جمعیت در دو دهه اخیر ، تقریباً می توان گفت که شمار ساکنین آن بیست سال است که ثابت می باشد . نکته طعنه آمیز این تعداد آمار در این است که جمعیت کل این قاره از چین و هند (هریک به تنهایی) کمتر است ، با این حال شاهد سلطه چند ساله ساکنین این ناحیه بر مردمان سراسر دنیا هستیم ؛ لذا می توان نتیجه گرفت که جمعیت زیاد به تنهایی عاملی بر موفقیت های سیاسی و قدرت طلبی نیست .

در همین راستا شاید بتوان سیاست هدفمند و نگاه از بالا به پایینی مردمان این ناحیه به شهروندان جهان سوم را عاملی در پیشرفت هایشان دانست ، جایی که همه فرهنگ های غربی با ریشه ای مشترک کار خود را پیش برده و با عاریه گرفتن فرهنگ فرد گرایی و دموکراتیک که مستقیماً برای خود آنان نیز نمی باشد (یونان باستان) به حکمرانی در جهان مشغولند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *