انگلیس
اشتراک گذاری مطلب

در میان کشورهای اروپایی ، شاید راهنمای سفر به انگلیس رنگ و بوی دیگری داشته باشد . این تفاوت ناشی از فعل و انفعالات فراوانی می باشد که از مهمترین آن ها می توان به عدم عضویت این کشور و توابع آن در معاهده شینگن ، خروج قریب الوقوع آن ها از اتحادیه اروپا (بِرِگزیت) و صد البته روابط آشفته آن ها با ایران در عرصه سیاست و عدم همسویی اقدامات دو طرف اشاره کرد ، لذا همین دلایل صدور ویزای انگلیس را برای ایرانیان اندکی سخت کرده و به طبع همین عوامل افرادی که با راهنماي سفر به انگليس در پی مسافرت به این کشور می باشند ، به دیدار از کشورهای دیگر اروپا (که عمدتاً با یک ویزای شینگن امکان تردد در سرزمین های بیشتری را دارند) سوق می دهد .

راهنمای سفر به انگلیس

راهنمای سفر به انگلیس

انگلستان کشوری مملو از جاذبه های گردشگریست ، جاذبه های تاریخی ، جغرافیایی ، فرهنگی ، هنری و … . در این میان هر بازدید کننده ای بنا به تمایلات ، سلیقه و علایق خود یکی را از دیگری برتر دانسته و با نیت مشاهده آن پدیده به این کشور پای می گذارد . به عنوان مثال فردی که جوانی خود را با شنیدن آثار بیتلز و پینک فلوید گذرانده است ، مشاهده خیابان و استدیوی ابی رود (Abbey Road Studios ) -به عنوان محل ضبط شاهکارهای هنری – را بر هر جاذبه دیگری در این کشور ترجیح داده و یا طرفدار فوتبالی که در آرزوی تماشای از نزدیک بازی تیم لیورپول می سوزد ، بلیط استادیوم آنفیلد را با دعوت نامه ملکه در کاخ باکینگهام عوض نمی کند . از این روست که گفته می شود بنا به خواسته های هر فرد ، لیستی خاص از دیدنی های این کشور معرفی می گردد ، با این حال جاذبه های سرآمد انگلیس که همگان را مجذوب خود می کند در راهنماي سفر به انگليس بررسی خواهیم کرد .

راهنمای سفر به انگلیس

راهنمای سفر به انگلیس

  • کاخ باکینگهام : کاخ گردی پدیده ای نیست که در ایران با آن غریبه باشیم ؛ از کاخ خای گلستان و نیاوران گرفته تا بقایای سلسله های قدیمی تر در اقصی نقاط کشور ، ابنیه ای سلطنتی هستند که روزگاری محل استقرار پادشاهان بوده و در آن روزگاری را سپری کرده است . اما در خصوص کاخ باکینگهام شرایط به گونه دیگریست . این کاخ در حالی به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری انگلستان تبدیل شده است که هم اینک ملکه بریتانیا در آن حضور داشته و زندگی می کند . جالب است بدانید که گردشگران در مواردی خاص – مانند فصل تابستان که ملکه در اسکاتلند بسر می برد – قادر خواهند بود تا به داخل آن نیز آمده و بخش هایی از آن همچون گالری هنری ، اصطبل سطلنتی و دفاتر کار قصر را مشاهده نمایند . علاوه بر هیجان وصف ناپذیر حضور در مکانی اشرافی ، مشاهده رژه گارد سلطنتی و شنیدن مارش جذاب آن ها از دیگر نقاط عطف این کاخ می باشد .
سفر به انگلیس

راهنمای سفر به انگلیس

  • موزه بریتانیا : فرض کنید در کشوری زندگی می کنید که دولت مرکزی آن طی سیاستی چند صد ساله ، ثروت بسیاری از مردم دنیا را چپاول کرده و گنجینه های تاریخیشان را به تاراج برده است . با توجه به اینکه این دولت ارزنده ترین محصولات بدست آمده را شخصاً تصاحب کرده و جزء دارایی های شخص اول مملکت (ملکه) حساب می کند (مانند الماس کوه نوری که پس از دست به دست شدن های فراوان بر روی تاج ملکه مادر آرام گرفت و اینک در میان جواهرات سلطنتی بریتانیا نگهداری می شود) ، با سایر دستاورد ها چه می کند ؟! بی تردید ساخت یک موزه و نمایش هزاران اثر ارزنده تاریخی علاوه بر درآمدزایی های مجدد ، امکان بازدید و لذت بردن عموم مراجعین را فراهم می آورد . این مجموعه که گفته می شود بیش از 10 میلیون اثر باستانی ارزشمند دارد ، با گردهم آوری آثاری همچون مرمر الگین و سنگ رزتا از یونان باستان ، مجسمه رامسس دوم و مومیایی‌های متعدد از مصر و همچنین گنجینه میندوننال از روم و ده ها اثر مشهور دیگر به مکانی بی همتا در میان دیگر موزه های دنیا مبدّل گشته است .

سفر به انگلیس

راهنمای سفر به انگلیس

ساختمان پارلمان بریتانیا : نمی توان عناصری همچون فیلم ، تصاویر ، راهنماي سفر به انگليس و یا کارت پستالی از لندن یافت که به نحوی در آن به رودخانه تایمز ، ساعت بیگ بن ، اتوبوس های دو طبقه و از همه مهمتر ساختمان پارلمان بریتانیا اشاره نشده باشد . این سازه همچون عنصر شناسایی پایتخت انگلیس ، نمادی از تاریخ ، سیاست ، غرور ، قانونمندی و ثبات قدم مردم این کشور در جهان است . ساعت بیگ بنگ به عنوان عنصری جدایی ناپذیر از این بنا ، سال هاست که با نوای آشنای خود ساعت را به مردمان این شهر و سایر جهانیان (در قالب اخبار بی بی سی) اعلام می نماید و از این حیث دوشادوش نمایندگانی که اتفاقات خوب و بدی را در این پارلمان پشته سر گذاشته اند ، دیده است .

  • چشم لندن : همه جاذبه های انگلیس به سازه های کهن آنان مختصر نمی شود ؛ در میان نقاط پر طرفدار این کشور ، چرخ و فلکی سر به آسمان سای وجود دارد که با سنی کمتر از 20 سال ، انسان های فراوانی را به مدتی طولانی در صفوف طویل به انتظار وصل خود نشانده است . این چرخ و فلک که قطری 135 متری دارد ، با نمایش شهر لندن به گردشگران ، علاوه بر شکوه و عظمت خود ، پهناوری و تراکم جمعیتی آن را نیز به رخ می کشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *