ایتالیا
اشتراک گذاری مطلب

راهنمای سفر به ایتالیا

پس از آشنایی با کشور ایتالیا ، نوبت به راهنمای سفر به ایتالیا می رسد . شاید کمتر جهانگردی را بتوان یافت که کشورهای اروپایی زیادی را دیده اما از دیدن ایتالیا صرف نظر کرده باشد .

راهنمای سفر به ایتالیا

راهنمای سفر به ایتالیا

این کشور بواسطه وجود دو جزیره سیسیل و ساردینی و حالت کلی شبه جزیره ای خود باب میل دوستداران دریا می باشد . قلل و کوهپایه های آلپ در این ناحیه طبیعت دوستان کوهستانی را سیراب می کند ، تاریخ غنی روم نظر تاریخ دوستان و باستان شناسان را جلب خواهد کرد و حتی جو مذهبی واتیکان نیز به جز کاتولیکان معتقد ، هر انسان حق گرایی را به سوی خود می کشاند .

راهنمای سفر به ایتالیا

راهنمای سفر به ایتالیا

در کنار این عوامل نمایشگاه های خودرو ، نمایندگی برندهای معتبر پوشاک ، رستوران های بین المللی با غذا و نوشیدنی های منحصر بفرد و حتی لیگ فوتبال این کشور نیز گوشه ای از جاذبه هاییست که نباید آن هارا از دست داد ، با این حال راهنمای سفر به ایتالیا همواره بر روی عناصری تکیه دارد که نمادهای کشور ایتالیا محسوب می شوند .

سفر به ایتالیا

سفر به ایتالیا

به عنوان مثال برج کج پیزا ، سازه ای هفت طبقه در شهر منطقه پیزای توسکانی می باشد . یکی از کلیشه ای ترین اقداماتی که گردشگران در این ناحیه انجام می دهند ، گرفتن عکس هایی با این برج کج و تظاهر به نگه داشتن آن می باشد .

برج پیزا

برج پیزا

این ساختمان که ساخت آن در قرن دوازده میلادی شروع شد ، پس از شروع ساخت و رسیدن بنا به طبقه سوم ، انحراف خود را نشان داده و سبب شد تا معمار آن دست از کار بکشد . این سازه نه تنها به عنوان بنای یک کلیسا ، بلکه به عنوان اثری هنری قریب به دو قرن پس از نهادن اولین خشت آن تکمیل شد و امروزه با وجود ده ها زلزله اطراف آن ، صدها بمبی که در این ناحیه فرود آمده (جنگ جهانی) و انحراف روز افزون خود سرپا مانده و به سرفصلی ثابت در راهنماي سفر به ايتاليا تبدیل شده است .

سفر ایتالیا

سفر ایتالیا

در ادامه می توان به جزیره کاپری با طبیعت چشم نواز و آثار تاریخی و محصولات کشاورزی بی نظیر آن ، ساحل آمالفی ، دریاچه های کومو و گاردا ، کولوسئوم معروف شهر رم به عنوان تماشاخانه ای برای دیدن نبرد گلادیاتورها ، کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره ، فواره تروی ، میدان سن مارکو ، کلیسای جامع سینت مارکو ، شهر ونیز و ده ها جاذبه گردشگری دیگر این کشور اشاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *