ایتالیا
اشتراک گذاری مطلب

راهنمای سفر به ایتالیا

پس از آشنایی با کشور ایتالیا ، نوبت به راهنمای سفر به ایتالیا می رسد . شاید کمتر جهانگردی را بتوان یافت که کشورهای اروپایی زیادی را دیده اما از سفر به ایتالیا صرف نظر کرده باشد .

راهنمای سفر به ایتالیا

این کشور بواسطه وجود دو جزیره سیسیل و ساردینی و حالت کلی شبه جزیره ای خود باب میل دوستداران دریا می باشد . قلل و کوهپایه های آلپ در این ناحیه طبیعت دوستان کوهستانی را سیراب می کند ، تاریخ غنی روم نظر تاریخ نگاران و باستان شناسان را جلب خواهد کرد و حتی جو مذهبی واتیکان نیز به جز کاتولیکان که آن را مکانی مقدس می دانند  ، هر انسان حق گرایی را به سوی خود می کشاند .

سفر به ایتالیا

سفر به ایتالیا

در کنار این عوامل نمایشگاه های خودرو ، نمایندگی برندهای معتبر پوشاک ، رستوران های بین المللی با غذا و نوشیدنی های منحصر بفرد و حتی لیگ فوتبال این کشور نیز گوشه ای از جاذبه هاییست که نباید آن ها را از دست داد ، با این حال راهنمای سفر به ایتالیا همواره بر روی عناصری تکیه دارد که از نمادهای کشور ایتالیا محسوب می شوند .

برج پیزا

برج پیزا

به عنوان مثال

  • برج کج پیزا : این بنا سازه ای هفت طبقه در منطقه پیزای توسکانی می باشد . یکی از کلیشه ای ترین اقداماتی که گردشگران در این ناحیه انجام می دهند ، گرفتن عکس هایی با این برج کج و تظاهر به نگه داشتن آن می باشد . این ساختمان که ساخت آن در قرن دوازده میلادی شروع شد ، پس از شروع ساخت و رسیدن بنا به طبقه سوم ، انحراف خود را نشان داده و سبب شد تا معمارش دست از کار بکشد . این سازه نه تنها به عنوان بنای یک کلیسا ، بلکه به عنوان اثری هنری قریب به دو قرن پس از نهادن اولین خشت آن تکمیل شد و امروزه با وجود ده ها زلزله اطراف آن ، صدها بمبی که در این ناحیه فرود آمده (جنگ جهانی) و انحراف روز افزون خود سرپا مانده و به سرفصلی ثابت در راهنمای سفر به ایتالیا تبدیل شده است .

 

راهنمای سفر به ایتالیا

  • کولوسئوم : اگر تا به حال به ایتالیا و رم هم سفر نکرده باشید نمی توان فیلمی همچون “گلادیاتور” ریدلی اسکات ، مجموعه ای از فیلم و سریال هایی حول شخصیت” اسپارتاکوس” و حتی ” راه اژدها ” بروس لی را ندیده باشید و از وجود کولوسئوم معروف این شهر بی اطلاع باشید . این بنا که در دو جین فیلم ، سریال ، کلیپ و بازی ویدئویی دیگر نیز نمایش داده شده و هرگاه محصولی بین المللی در رم ضبط می شود ، نمایی از آن نیز می بینیم بی تردید نماد کشور ایتالیا و پایتخت آن می باشد . این مجموعه که به عنوان بزرگترین آنفی تئاتر دنیا طراحی و هم اکنون نیز این رکورد را در دست دارد ، در سده اول پس از میلاد مسیح – یعنی در حدود 1900 سال پیش – ساخته شده است و بواسطه معماری اصولی و استفاده از مصالح مرغوب باستانی در ساختار آن ، حتی با وجود دو زلزله عظیمی که خسارت قابل توجهی هم به آن زده است ، هنوز هم سرپاست .

در روزگاری که حتی ارزش های انسانی برای پادشاهان روم تعریف نشده بود ، نمی توانستیم از حقوق حیوانات سخن بگوییم ؛ لذا این استادیوم کوچک که ورود به آن برای عموم آزاد و رایگان بود به محلی برای سلاخی وحشیانه شیر ، پلنگ و ببر توسط انسان ها (که به کاهش تعداد این جانوران در منطقه نیز منجر شد) ، اعدام آدمیان و همچنین مبارزه تا حد مرگ اشرف مخلوقات تبدیل شده بود . با صرف نظر از این نکات آزار دهنده ، معماری منحصر بفرد ، زه کشی های زیر زمین ، گنجایش بالا و رعایت فاکتورهایی امروزی در ساخت این بنا هر بازدیدکننده ای را متحیر می کند .

  • شهر ونیز : جاذبه های گردشگری در راهنمای سفر به ایتالیا به حدیست که انتخاب تنها برخی از آن ها برای معرفی دشوار است ، اما با این حال به تأسی از دو مورد فوق که سازه های تاریخی دست انسان بودند ، مورد سوم را هم به همین پدیده اختصاص می دهیم .

شهری شناور روی آب که هیچ خودرویی در آن وجود نداشته و وسیله نقلیه غالب آن قایق است را در نظر بگیرید . منطقه ای که به جای خیابان ، جویی از آب به درب هر خانه منتهی می شود ، شهری که سالانه قریب به 20 میلیون گردشگر از آن دیدن می کنند و شهری که آنچنان از حیث آثار تاریخی و هنری سیراب است که در فهرست میراث یونسکو جای گرفته است . این شهر به عنوان مجمع الجزایری کوچک بر روی تالاب ونتزیا ( دریای آدریاتیک) سر از آب بیرون آورده است . یکی از ویژگی های جذّاب ونیز برپایی جشنواره و کارناوال های متعددی می باشد که از مهم و قدیمی ترینشان می توان به کارناوال ماسک ‌ها اشاره کرد . در این جشنواره همه مردم شهر از ماسک استفاده کرده و با آن در معابر تردد می کنند ، رسمی که در اوایل قرن 17 میلادی ممنوع شده و تبصره های فراوانی به آن الصاق شده است . بازی ویدئویی “کیش آدم کشی 2” یا همان Assassin’s Creed II که بخشی از آن در این شهر طراحی شده است به خوبی این گونه رسوم را به نمایش گذاشته و از آن بهتر توانسته است تا راه های سوء استفاده از اینگونه مراسمات را (ترور و انجام اعمال خلاف قانون) به نمایش گذارد .

سفر ایتالیا

سفر ایتالیا

در ادامه می توان به جزیره کاپری با طبیعت چشم نواز و آثار تاریخی و محصولات کشاورزی بی نظیر آن ، ساحل آمالفی ، دریاچه های کومو و گاردا ، کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره ، فواره تروی ، میدان سن مارکو ، کلیسای جامع سینت مارکو و ده ها جاذبه گردشگری دیگر این کشور به عنوان اماکنی که پیش از مرگ باید دید ، اشاره کرد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *