سخت ترین کشور برای ویزای شینگن
اشتراک گذاری مطلب

معرفی سخت ترین کشور برای ویزای شینگن کار ساده ای نخواهد بود چرا که هر کشور بر اساس قوانین و محدودیت های خود نوعی سخت گیری را اعمال می کند که ممکن است برای یکسری از افراد ساده و برای گروه دیگر مشکل باشد . با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی در هر کشور می توان چهار کشور اتریش ، فرانسه ، آلمان و هلند را در حال حاضر به عنوان سخت ترین کشور برای دریافت  ویزای شینگن به ایرانیان معرفی کرد . آلمان برای سخت گیری های خود این دلیل را مطرح کرده است که تعداد زیادی از ایرانیان به این کشور پناهنده می شوند به همین خاطر شرایط اخذ ویزای شینگن را بسیار سخت کرده است ، این سخت گیری تا حدی است که اگر فرد دعوت نامه از سوی افراد ساکن در آلمان یا شرکت های مستقر در این کشور را نداشته باشد شانس دریافت ویزا برای آن چیزی در حدود صفر خواهد بود . کشور فرانسه نیز سخت گیر های خود را تا حدی بالا برده است که به کسانی که برای اولین بار قصد اخذ ویزا را دارند ( تا به حال به هیچ کشور خارجی سفر نکرده اند) در کل ویزا صادر نمی کند . کشورهایی چون اتریش و هلند نیز برای اعطای ویزای شینگن به شما محدودیت های خود را در زمینه مالی اعمال می کنند و شما باید به منظور دریافت مجوز ورود به آن ها مدارک و مستندات کافی دال بر توانایی مالی خود را به سفارت آن ها ارائه دهید .

با این وجود باید گفت که دریافت ویزای شینگن برای افرادی که تاکنون تصور می‌کردند که دریافت این نوع از ویزا ساده است چندان کار راحتی نخواهد بود و عوامل زیادی در این امر دخیل هستند ، ولی قبل از ذکر آن ها به عامل نرخ ویزای صادر شده از سوی سخت ترین کشور برای ویزای شینگن به عنوان یکی از اصلی‌ترین فاکتور های سختگیری در اخذ ویزای شینگن اشاره می کنیم . این نرخ ویزا در بین کشور های حوزه شینگن متفاوت است و این عامل را می توان به عنوان یک معیار قبل از انتخاب کشور مورد نظر برای سفر در نظر گرفت .

در میان این کشور ها بلژیک با نرخی معادل %16.5 بالاترین درصد رد ویزای شینگن را به خود اختصاص داده است . بعد از بلژیک کشور مالت با نرخی در حدود %15در رتبه دوم رد ویزا قرار دارد . کشور سوئد نیز با نرخ معادل % 14.5در رده سوم قرار می‌گیرد ، در ادامه پرتغال با نرخ % 10 و فرانسه با نرخ %9.5 در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار می گیرند . رتبه ششم ، هفتم و هشتم به ترتیب به کشورهای نروژ ، اسپانیا و هلند با نرخی در حدود %8.5 و %6 اختصاص دارد . کشور سوئیس نیز با اختلافی در حدود یک دهم درصد در جایگاه بعدی قرار می گیرد . علاوه بر سوئیس که نرخ رد ویزای پایینی دارد ، کشور اسلوونی با نرخ%6 رد ویزا شانسی معادل% 94 را برای دریافت ویزای شینگن به متقاضیان سفر به این کشور اعطا می‌کند . بیشتر کشورهای ذکر شده در اروپای غربی واقع هستند و اگر بخواهیم به کشورهای واقع در اروپای شرقی بپردازیم باید گفت که اکثر آن ها به صورت محدود به ایرانیان ویزا عطا می‌کنند ، از جمله این کشورها می‌توان به بلغارستان و مجارستان اشاره کرد .

در ادامه به معرفی برخی از دلایلی می پردازیم که منجر به رد شدن ویزای شینگن در سخت ترین کشور برای ویزای شینگن و اعمال محدودیت از سوی آن ها خواهد شد .

 

 • مدارک جعلی

 

ارائه مدرک جعلی قطعاً منجر به رد شدن ویزای شما خواهد شد ، حتی اگر احتمال می دهید که ارائه مدارک واقعی از سوی شما منجر به رد شدن ویزا می شود این کار را انجام داده ولی مدارک جعلی را به هیچ وجه ارائه ندهید زیرا در صورتی که شما در آینده حداقل شرایط لازم برای سفر به این کشور را کسب کنید دیگر نخواهید توانست ویزای آن ها را دریافت کنید ، به عبارتی با ارائه مدارک جعلی کشور مقصد شما را برای همیشه از اعطای ویزای شینگن محروم خواهد کرد .

 • ارتکاب فعالیت‌های غیرقانونی و مجرمانه

 

تمامی اقدامات و شرایط زندگی شما در گذشته و حال تأثیر زیادی در تصمیم گیری کارمندان کنسولگری در مورد اعطای ویزای شینگن به شما خواهد داشت . در صورتی که سابقه اعمال مجرمانه و غیرقانونی را داشته باشید به خاطر اینکه تهدیدی برای امنیت داخلی ، ثروت های عمومی و سیاست کشورهای واقع در منطقه شینگن محسوب می شوید درخواست شما را رد خواهند کرد .

 • نداشتن دلایل و توجیهات کافی برای سفر یا اقامت در این کشورها

 

از جمله عواملی که باعث می شود تا سخت ترین کشور برای ویزای شینگن درخواست ویزای شما مردود اعلام کنند عدم توانایی در بیان هدف سفر خود می باشد . مواردی از قبیل عدم انطباق شغل شما با وضعیت مالی ، عدم ارائه اسناد و مدارک لازم و کافی در مورد اهداف سفر و اقامت در منطقه شینگن و مواردی از این دست باعث رد شدن ویزای شما به این خاطر می شود .

 

 • عدم توانایی در اثبات امرار معاش در طول سفر

 

عدم توانایی در اثبات نحوه برآورده کردن نیازهای مالی در طول سفر در این منطقه باعث رد شدن درخواست شما خواهد شد . به زبان ساده کارمندان این سفارت باید اطمینان پیدا کنند که شما می توانید از پس هزینه های سفر در مدت اقامت خود بر بیایید . رعایت نکردن موارد زیر در این زمینه از جمله علل اصلی رد ویزا است :

 • ارائه ندادن صورت های مالی سالانه فرد
 • ارائه ندادن گردش حساب جاری یا کارت اعتباری
 • پشتوانه نداشتن بودجه ذکر شده در صورت های مالی ارائه شده
 • ارائه ندادن چک مسافرتی معتبر

 

 • گذرنامه نا معتبر

 

مسئولان سخت ترین کشور برای ویزای شینگن ، به گذرنامه های دارای شرایط زیر ویزای شینگن اعطا نخواهند کرد :

 

 • ارائه گذرنامه که تنها ۳ ماه اعتبار داشته باشد
 • تحویل گذرنامه هایی که حداقل ۲ صفحه خالی برای اختصاص ویزا ندارند
 • ارائه اسناد دیگر به جای گذرنامه
 • به همراه نداشتن گذرنامه معتبر برای افراد بالای ۱۰ سال سن

 

 • بیمه نامه معتبر

در صورتی که شماره بیمه نامه معتبر برای  پوشش بیمه ای خود در مدت اقامت در این منطقه را نداشته باشید درخواست ویزای شما رد خواهد شد . ارائه بیمه در موارد زیر موجب رد درخواست شما می شود :

 • ارائه ندادن بیمه نامه ای که تمام طول مدت سفر را پوشش دهد .
 • ارائه دادن بیمه نامه فاقد اعتبار در منطقه شینگن .
 • داشتن بیمه نامه ای که کشور مقصد سفر رو پوشش نمی‌دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *