سوالات مصاحبه ویزای شینگن
اشتراک گذاری مطلب

سوالات مصاحبه ویزای شینگن : اگر اندکی در مورد ویزای شینگن تحقیق کرده باشید قطعاً می دانید که فرآیند اخذ ویزا تنها به ارائه مدارک و منتظر ماندن برای پاسخ سفارتخانه محدود نمی شود. این موضوع درست است که چگونگی پر کردن فرم درخواست ویزا و همچنین مدارکی که ارائه می دهید تاثیر زیادی در تایید یا رد شدن تقاضای شما دارد، اما مرحله مهمی در این پروسه وجود دارد که نمی توان به سادگی از آن عبور کرد . مصاحبه حضوری از مهمترین قسمت های روند اخذ ویزای شینگن می باشد که عموماً به واسطه اهمیتی که برای افراد دارد از پر استرس ترین قسمت های کار برای آنان است . در مصاحبه حضوری نماینده سفارتخانه که به زبان فارسی کاملاً مسلط است با شما به گفتگو می نشیند و سوال هایی را از شما می پرسد تا برخی موضوعات برای او روشن شود . در ادامه به برخی از مهمترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن که به احتمال بسیار زیاد از شما پرسیده خواهد شد می پردازیم .
از جمله سوالاتی که احتمالاً از شما پرسیده خواهد شد وضعیت تأهل و اشتغال همسرتان و مشخصات فرزندانتان ( در صورت متأهل بودن) است که شما باید در جواب تاریخ دقیق ازدواجتان، تعداد فرزندان ، سن و سال آنها و همچنین وضعیت فعلی آنها (مثل محصل بودن یا شاغل بودن آنها) را اعلام کنید و اگر ازدواج نکرده اید بگویید که مجرد هستید. همچنین در مورد همراهان شما در سفر پرسیده می شود که شما می بایست با پاسخ های کوتاه به این گونه سوألات جواب های بله یا خیر بدهید و در صورت بله بودن جواب نسبت شخصی که در سفر همراهتان خواهد بود را اعلام کنید.
از سوالات مرسوم دیگری که از شما پرسیده می شود این است که چرا قصد گرفتن ویزای 1 یا 3 ماهه را دارید و بهترین راه در این مواقع این است که بازدید از جاذبه های گردشگری محدوده شینگن را بهانه قرار دهید و بگویید که در مدت کوتاه نمی توان این کار را انجام داد. البته به خاطر داشته باشید که اگر از شما سوال شد که آیا می توانید سفرتان را کوتاه تر کنید باید در پاسخ طوری حرف بزنید که نشان دهید بهتر است این کار انجام نشود اما اگر اجباری در این کار باشد به ناچار این کار را خواهید کرد.
از دیگر سوالات مصاحبه ویزای شینگن مواردی همچون مدارک مالی و بیمه مسافرتی است که در روز مصاحبه حتماً آنها را همراه داشته باشید و وقتی از شما سوال شد که می توانید آنها را نشان دهید با روی باز و پاسخ هایی مانند “البته” و یا “حتما” این مدارک را به افسر ویزای شینگن نشان دهید. از دیگر مدارکی که باید به همراه خود داشته باشید نامه مرخصی رسمی از محل کار خود به همراه مهر و امضا مدیریت و همچنین رسید رزرو بلیط رفت و برگشت با هواپیما است که نداشتن این مدارک می تواند باعث ریجکت درخواست شما شود. نشان دادن رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به آنها این احساس را می دهد که شما در سفر و برگشت از آن مصمم هستید.
اگر از دوستان ، آشنایان و یا اعضای خانواده و فامیل کسی در یکی از کشورهای شینگن زندگی می کند قطعاً نام و مشخصات او را به خاطر داشته باشید زیرا قطعاً این سوال از شما پرسیده می شود و اگر از اشاره کردن به این فرد امتناع کنید این برداشت از کار شما می شود که از دادن پاسخ صحیح به سوال طفره رفته اید. همچنین اگر از ارتباط با افرادی که سابقه اقدامات تروریستی دارند از شما سوال شد باید با خونسردی و آرامش انزجار خود را از هرگونه فعالیت تروریستی در هرجای دنیا اعلام کنید و افسر ویزای شینگن را متقاعد کنید که هیچ وقت با چنین افرادی ارتباطی نداشته اید.
یکی از مهمترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن که پاسخ شما به آن تاثیر زیادی در نظر افسر ویزا دارد این است که ” به چه دلیلی مطمئن باشیم که قبل از پایان اعتبار ویزا به کشور خود باز می گردید؟ “. پاسخ به این سوال بسیار مهم است و شما می توانید با اشاره به اینکه اقوام و دوستان و خانواده شما در اینجا هستند و با توجه به پیوند عاطفی بین شما و خانواده تان نمی توانید مدت زیادی از آنها دور باشید به این سوال پاسخ دهید . همچنین اشاره به شغلی که در اینجا دارید ، تحصیلات نیمه کاره ، دارایی ها و کارهای ناتمام بسیار نیز می تواند به متقاعد شدن افسر ویزا کمک کند.
در این مطلب سعی شد تا به مهمترین سوالاتی که در مصاحبه ویزای شینگن از شما پرسیده می شود اشاره کنیم . هرچند سوالات احتمالی بسیاری وجود دارند که تلاش می کنیم در مقاله های بعدی به آنها نیز بپردازیم اما در پایان نکته مهمی که در پاسخ به تمام سوالات وجود دارد این است که در وهله اول پاسخ کاملاً درست و صادقانه ای بدهید و هیچ چیز را از مامور سفارتخانه پنهان نکنید و در گام بعدی طوری پاسخ دهید که آنها متقاعد شوند که هدفتان از سفر واقعاً همان چیزی است که اعلام کرده اید و هیچ برنامه دیگری مانند اقامت غیر قانونی در محدوده شینگن ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *