عدم استفاده از ویزای شینگن
اشتراک گذاری مطلب

عدم استفاده از ویزای شینگن : برنامه ریزی از سوی انسان یکی از پیشنیازهای رسیدن وی به اهداف زندگیش بوده و مرتب کردن اموری که باید به طریق و در زمان مشخصی انجام شوند به تحقق آن ها کمک می کند .

در همین رابطه ، دقیقاً یکی از ویژگی های برنامه هایی که تنظیم کرده و نقشه هایی که می کشیم ، بهم خوردن آن ها و بروز خللی در نحوه به انجام رسیدنشان می باشد ، مشکلاتی که لزوماً خود ما نیز در آن ها نقشی نداشته و شرایط پیرامونیمان موجب پیدایش آن ها می شود .

سفر به اروپا ، رویدادی با احتمال لغو شدن !

سفر به اروپا و دیدار از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری آن به واسطه اخذ ویزای شینگن هم به عنوان یکی از اهداف کوتاه مدت و فرعی زندگی انسان ، از جمله آن خواسته هاییست که انسان را به برنامه ریزی واداشته و ممکن است با مشکلاتی مواجه شود .

در همین رابطه فرض کنید که روادید مذکور را گرفته و آماده فرا رسیدن موعد سفرتان هستید که به دلیل بروز مشکلات مالی ناگهانی ، بیماری شدید خود یا اطرافیانتان ، مواجه شدن با چالش های قانونی ، گیر افتادن در مخمصه امور شغلی غیر قابل چشم پوشی و ده ها عامل دیگر قادر به انجام این سفر نیستید .

این رویداد به عنوان مشکل بسیاری از افراد واجد الشرایط سفر به اروپا ، سبب شد تا به این شبهه پاسخ دهیم که نرفتن به کشورهای مورد نظر با داشتن شرایط آن و به قولی بهتر عدم استفاده از ویزای شینگن چه پیامدهایی به همراه دارد . در همین رابطه قصد داریم تا با مثالی ساده به تشریح این واقعه بپردازیم .

یک مثال کاربردی

فرض کنید قصد تناول غذا در یکی از مجلل ترین رستوران های پایتخت را دارید . بدیهیست که کیفیت بالای غذا یا سرویس دهی ایده آل این رستوران سبب می شود تا افراد متمول فراوانی مایل به سرو غذا در این مکان باشند اما از آنجایی که این محیط دارای میزهای معدودیست ، نمی تواند همواره میزبان همه مشتریان خود باشد ، لذا با وقت دادن به ایشان در پی دریافت مبلغی مشخص ، از مهمانان خود در زمان های رزرو شده پذیرایی می کند .

با تصور اینکه راهیابی به این رستوران (از نظر کثرت متقاضیان در نوبت) دشوار بوده ، به افرادی که پیش از این از مشتریانشان نبوده اند سخت تر وقت حضور در رستوران را می دهند ، تازه واردین را به مدت مدیدی در انتظار قرار می دهند و نهایتاً با اختیاراتی محدود این اجازه نامه ها را صادر می کنند ، فرض کنید که نوبتی را در روز و ساعت خاصی دریافت نموده اید .

حال چنانچه در روزها و ساعات منتهی به وقت مذکور مشکلی برای شما پیش آمده و نتوانید به این رستوران بروید چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

به طور خلاصه و در نگاه اول می توان گفت که مبالغ پرداختی از سوی شما سوخت شده و دیگر باز نمی گردد .

این در حالیست که باید مقدار وقت تلف شده در این راه و میزان انرژی صرف شده را نیز در نظر بگیرید . این در حالیست که در لایه های زیرین عواقب این رویداد ، چنانچه بار دیگر قصد رزرو نوبت را داشته باشید ، حتی اگر علنی به شما نگویند ، مرتبه دیگری در کار نخواهد بود .

تشابه این مثال با عدم استفاده از ویزای شینگن

شما به عنوان مسافر اروپا ، رستوران مذکور به عنوان حوزه شینگن ، مشتریان دائمی به عنوان افرادی که سابقه سفر به این منطقه را دارند ، سخت گیری و رفت و آمدهای فراوان بمثابه ارائه مدارک و دوندگی های تهیه آن ها ، مبالغ غیر قابل استرداد به عنوان وجوهی که در این راه صرف کرده یا مستقیماً به سفارت داده اید و نهایتاً نرفتن در موعد مذکور به رستوران در حکم عدم استفاده از ویزای شینگن می باشد .

با بررسی مثال و اتفاقاتی که در خصوص عدم استفاده از ویزای شینگن می افتد ، تنها می توان گفت که با ارائه مدارکی محکمه پسند (مانند گواهی پزشکی) می توان شانس اندکی برای صدور مجدد ویزا یافت ، در حالی که برای مثال رستوران ممکن است اینچنین نباشد .

عدم استفاده از ویزای شینگن چه ضرری به دولت های اروپایی می رساند ؟

با بازگشت به مثال رستوران ، می بینیم که عدم حضور شما ، عملاً مانع از کسب درآمد این مجموعه شده است . با فرض اینکه هزینه غذای شما 1 میلیون تومان می شده است و 300 هزار تومان به عنوان بیعانه یا ضمانت کنسلی رزرو پرداخت کرده اید ، در اینجا فقدانتان به اندازه 700 تومان به این مجموعه ضرر زده است .

این در حالیست که ممکن بود اگر از ابتدا اقدامی نمی کرده و رزروی در کار نبود ، مشتری جانشین شما 2 میلیون تومان در این وعده غذایی خرج می کرد ؛ در نتیجه اینکه به زعم دست اندرکاران این رستوران شما علاوه بر تضییع حق دیگران ، سودی مالی نیز در پی نداشته و طبیعیست که مجالی برای تکرار این کار به شما ندهند .

با قرینه یابی این عوامل و عدم استفاده از ویزای شینگن هم می توان گفت که عدم استفاده از این فرصت به معنای ضایع کردن حق افراد دیگر و عدم سود رسانی شماست که به عنوان بزرگترین پیامد هدر دادن فرصت سفر به اروپا مطرح می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *