مدارک ویزای شینگن
اشتراک گذاری مطلب

مدارک ویزای شینگن

تا به حال مقالات زیادی پیرامون مدارک ویزای شینگن منتشر شده است و در بسیاری از این متون برخی از مهمترین پیشنیاز ها تیتروار ارائه شده اند ، دریغ از اینکه به مفهوم و لزوم دریافت آن ها اشاره ای شود . به همین دلیل قصد داریم تا در نگاره پیش روی نگاهی دقیق تر به مدارک ویزای شینگن بیاندازیم .

مدارک لازم ویزای شینگن

مدارک لازم ویزای شینگن

در بین مدارک مذکور ، همواره مدرکی تحت عنوان « گواهی تمکن مالی» خودنمایی می کند ، اما براستی این گواهی چیست ؟ گواهی تمکن مالی یا Certificate of Financial Ability نامه ای رسمی از سوی بانک برای سفارت خانه های کشورهای خارجی و یا برخی از دانشگاه ها می باشد . در گذشته به تفصیل بیان شد که انگیزه اجازه ورود اتباع کشورهای خارجی به محدوده شینگن استفاده از ثروت و منابع مالیست که مسافران با خود به اروپا می آورند ، لذا چنانچه فردی ثروتی نداشته باشد به جز باری اضافی بودن برای کشورهای اروپایی ، اتلاف منابع و زیر ساخت های آن ها و تضییع حق گردشگران واجد الشرایط دیگر و خود شهروندان بومی اثر دیگری ندارد .

مدارک لازم ویزای شینگن

مدارک لازم ویزای شینگن

به همین دلیل ارائه سندی رسمی که وضعیت مالی مسافر را به خوبی نشان دهد پشتوانه ورود وی به اروپا می باشد . بی تردید فردی که در کشور خود پول ندارد در سفر هم پول نخواهد داشت ، لذا دارایی های وی در وطنش می تواند ملاک مناسبی برای نمایش استطاعت مالی وی باشد . از سویی دیگر بانک به عنوان مرجعی قابل اطمینان که اعتبار خود را برای صدور معرفی نامه ای جعلی خدشه دار نمی کند ، با تبدیل ارزش دارایی های فرد به واحد پول مقصد ، از یک سو فهم اعداد و ارقام دارایی را برای کنسول گری راحت می کند و از سویی دیگر هزینه ترجمه مدرک از فارسی به انگلیسی را می کاهد و گزارشی تفصیلی از گردش حساب فرد به مراجع درخواست کننده می فرستد .

مدارک شینگن

مدارک شینگن

نکته جالب توجه در خصوص مدارک ویزای شینگن این است که تمکن مالی اگرچه ضامن “در راه نماندن” مسافر و گواهی بر توانایی وی در تقبل هزینه های سفر می باشد ، اما همچون نفسی که باز دم نداشته باشد ، عدم بازگشت وی نیز پیامدهای ناخوشایندی برای اروپاییان به همراه دارد ؛ لذا در کنار گواهی تمکن ، گواهی سند یک دارایی با ارزش ، اسنادی مرتبط با اشتغال یا اثبات وجود یک وابستگی نیاز است تا سفارت خانه های مربوطه از بازگشت فرد به وطن خویش اطمینان حاصل نمایند .

مدارک ویزا

مدارک ویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *