نحوه نوشتن برنامه سفر برای سفارت
اشتراک گذاری مطلب

نحوه نوشتن برنامه سفر برای سفارت : یکی از مواردی که در زمان مصاحبه با افسر ویزا در سفارتخانه باید به او ارائه دهید برنامه سفرتان است . شاید در نگاه اول برنامه سفر یک کلمه قابل هضم و ساده به نظر برسد اما وقتی بخواهید شروع به نوشتن آن کنید متوجه خواهید شد که هیچ چیزی از نوشتن برنامه سفر نمی دانید. این برنامه در واقع لیستی دقیق از فعالیت ها و اتفاقات برنامه ریزی شده است که شما برنامه آن را ریخته اید و قصد دارید دقیقاً آن را اجرا نمایید و یا دست کم این چیزی است که باید به افسر ویزا بگویید!
برنامه شما باید با مدارک و اطلاعاتی که به همراه دیگر مدارک و فرم درخواست خود به سفارت ارائه داده اید مطابقت داشته باشد و تطابق آنها می تواند در تصمیم گیری مامور سفارتخانه کاملاً موثر باشد. برنامه سفر باید کاملاً حاوی جزئیات باشد و هرچه دقیق تر و جزئی تر به فاکتورهای متعددی مانند دیدن اماکن مختلف و مقصد های سفر پرداخته باشید احتمال اینکه این برنامه مورد قبول واقع شود نیز بیشتر می شود. در ادامه به نحوه نوشتن برنامه سفر برای سفارت می پردازیم و فاکتورهایی که برای درج در آن الزامی هستند را بررسی می کنیم.
از مهمترین آیتم های موجود در این برنامه مدت زمان سفر است که باید قبل از هر چیز به آن اشاره کرده و دوره زمانی که در برنامه تعیین می کنید باید منطبق با بازه زمانی ویزا باشد. پس از اعلام مدت زمان سفر مد نظرتان در دومین گام شما باید به معرفی اماکن بپردازید ؛ نام محل اقامت و همچنین توضیحی از جزئیات مقاصد مختلف و مناطقی که قصد دارید به آنجا رفته و از آنها بازدید به عمل آورید باید در این قسمت بیان شوند.
برنامه فعالیت های سفر نیز از قسمت های مهم برنامه سفر است. در این قسمت شما باید به معرفی فعالیت های برنامه ریزی شده خود بپردازید و به عنوان مثال اعلام کنید که در تاریخ nاُم در سالن کنفرانس X مشغول به سخنرانی خواهم بود و یا به تماشای سخنرانی استاد Yخواهم رفت و یا مثلاً در روز یکشنبه در ورزشگاه Z به دیدن بازی دو تیم فوتبال خواهم رفت. این اطلاعات دقیق که با یک استعلام بتوان صحت آنها را تایید کرد می تواند تاثیر زیادی در به وجود آمدن نگاه مثبت از طرف افسر ویزا به سمت شما باشد. مثلا در مثال های بالا با یک سرچ ساده افسر ویزا می تواند متوجه شود که در تاریخی که اعلام کرده اید واقعاً چنین مسابقه ای برگزار می شود و این موضوع می تواند صداقت شما را اثبات کرده و شما را به ویزای شینگن نزدیکتر کند.
در ادامه موضوع ویزای شینگن و بحث در مورد نحوه نوشتن برنامه سفر برای سفارت موضوع استفاده از مقاصد جذاب و دیدنی آن کشور بسیار اهمیت دارد. بهتر است برنامه شما گلچینی از بازدید های شما از اماکن دیدنی و معروف آن کشور باشد و تعداد برنامه هایی که به این موضوع اشاره دارد در برنامه سفر شما چشمگیر باشد. چنین کاری باعث می شود نگاه سفارتخانه به شما بیشتر به شکل یک توریست واقعی باشد. ذکر این موضوع نیز خالی از لطف نیست که اگر نمی دانید به چه شکلی نوشتن برنامه سفر را آغاز کنید بهتر است از قالب های آماده ای که در بسیاری از وب سایت ها موجود هستند استفاده کرده و آنها را راهنمایی برای تنظیم برنامه سفر خود در نظر بگیرید.
به طور کلی اگر بخواهیم در مورد نحوه نوشتن برنامه سفر برای سفارت صحبت کنیم باید بگوییم که ابتدا لیستی از فعالیت هایی که در نظر دارید واقعاً آن ها را انجام دهید تهیه نمایید و با ذکر جزئیات به جنبه های مختلف سفر بپردازید و با برنامه ریزی که مطابق با مدارک ارائه شده به سفارت است موقعیت های پیش بینی نشده را نیز در نظر بگیرید. ذکر دقیق و منظم فعالیت هایی که قصد دارید انجام دهید و ارائه مدارک و اطلاعاتی که با برنامه سفرتان همخوانی داشته باشد مسئولان سفارتخانه را از هر نوع شک و شبهه ای در مورد اقامت غیر قانونی و باز نگشتن به کشورتان دور می کند و این نگاه را در آن ها به وجود می آورد که قصد و نیت شما از این سفر تنها گشت و گذار و بازدید از کشور آنها به عنوان یک توریست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *