هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا
اشتراک گذاری مطلب

هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا تنها یکی از انواع مخارجی است که افراد در سفر به این کشور باید آن را پرداخت کنند . با اینکه این افراد در نهایت ملزم به پرداخت این مبالغ خواهند شد امّا اطلاع از نحوه تعیین هزینه و شرایط آن می تواند در انتخاب شهر مورد نظر برای دریافت پیکاپ تا حدود زیادی تأثیر گذار باشد . همان گونه که مطلع هستید از پیکاپ پاسپورت تنها به این منظور استفاده می شود تا متقاضیان بتوانند ویزای کشور مقصد را به راحتی دریافت کنند ، به همین خاطر آن ها مجبور خواهند شد تا به شهرهایی در کشور دیگری چون دبی و یا آنکارا مراجعه کنند .

 

عوامل تعیین کننده هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا

تهیه ویزای کانادا به دلیل اینکه سفارت این کشور در ایران تعطیل شده است کمی مشکل خواهد بود . در حال حاضر که کشور ایتالیا حافظ منافع کانادا در ایران است ، اگر شما بخواهید از طریق این سفارت ویزای خود را تهیه کنید ، باید مدت زمان زیادی را منتظر مانده و از برنامه کاری خود نیز عقب بمانید ، در غیر این صورت تنها گزینه پیش روی شما سفر به کشور های همسایه خواهد بود .

هزینه سفر و اقامت کوتاه مدت برای تحویل مدارک و انجام مراحل انگشت نگاری در هر کدام از کشور های یاد شده به دلیل ویژگی های آن ها تفاوت خواهد داشت . برای مثال هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا از طریق سفر به استانبول متفاوت از هزینه سفر به دبی خواهد بود .

به عنوان دومین عامل در تعیین هزینه ها می توان به تعداد افرادی که قصد سفر به کانادا را دارند اشاره کرد ؛ هر قدر تعداد این افراد بیشتر باشد هزینه تهیه ویزا به نسبت تعداد افزایش پیدا خواهد کرد ،برای مثال در سفر با خانواده ، شما مجبور خواهید شد تمامی اعضا را برای تحویل مدارک و طی مرحله انگشت نگاری به کشور مورد نظر (استانبول یا دبی) برده و دوباره به ایران باز گردانید .

سومین عامل می تواند روی دستمزد شرکت ها و یا افرادی تأکید کند که مسئول تحویل پاسپورت شما به همراه پرینت ایمیل ارسالی سفارت برای دریافت ویزا هستند . دستمزد آن ها با توجه به شرایط هر کشور ، هزینه های اداری و تعداد روزهایی که صرف این کار می کنند می تواند متغیر باشد .

عامل چهارم در تعیین هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا نوع ویزای درخواستی از سوی شما خواهد بود ، افراد در سفر به کانادا به دنبال ویزای کاری ، توریستی ، سرمایه گذاری ، تحصیلی ، فرصت مطالعاتی و اقامتی  هستند . برخی از آن ها در مدت زمان کوتاه تری تهیه می شوند و برخی دیگر مانند ویزای اقامتی ممکن است به وقت بیشتری برای صدور نیاز داشته باشند ؛ چرا که اگر شما بخواهید تنها به عنوان یک توریست از این کشور دیدن کنید و بعد از گذشت مدتی به کشور خود باز گردید سختگیری کمتری نسبت به زمانی که قرار است تمام طول عمر خود را در کانادا زندگی کنید برای صدور ویزا اعمال خواهند کرد . این سخت گیری ها می تواند برای شرکت و وکیل شما در پیکاپ پاسپورت هزینه هایی را در بر داشته باشد ، در نتیجه به همان نسبت شما در پرداخت آن ها سهیم خواهید شد .

هزینه پیگیری جواب ویزا نیز یکی از مخارجی است که شما باید آن را مد نظر قرار دهید . درخواست برای دریافت ویزای کانادا به دو صورت حضوری و آنلاین انجام می شود . در حالت حضوری شما با تحویل مدارک و انجام مراحل مربوطه تنها باید منتظر دریافت ایمیل سفارت بمانید . اگر فرد متقاضی ایمیل خود را به صورت مرتب چک نکنند و یا در اثر انتقال ایمیل به پوشه اسپم آن را به فراموشی بسپارد ممکن است مهلت قانونی او برای مراجعه دوم تمام شده و دوباره باید علاوه بر صرف وقت برخی از هزینه ها را پرداخت کند ؛ بعلاوه در این روش ممکن است برخی از مدارک تحویلی شما در روند اداری مفقود شود ، در نتیجه پیگیری کار شما با مشکلات بیشتری همراه خواهد شد . اما روش آنلاین این مزیت را برای فرد دارد که بتواند با دریافت نام کاربری و رمز عبور خود ، در سایت سفارت و در هر لحظه وضعیت پرونده خود را پیگیری کند و این اطمینان را نیز داشته باشد که مدارک وی مفقود نخواهند شد .

یکی دیگر از عواملی که هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا را تا حدود زیادی نسبت به سایر عوامل افزایش خواهد داد رد شدن ویزا و یا ریجکتی آن می باشد . بنا به دلایلی چون متقاعد نشدن نیرو های سفارت در رابطه با بازگشت به وطن بعد از پایان مدت اقامت ، اظهار نادرست انگیزه و دلایل سفر به کانادا ، نداشتن سفرهای خارجی و یا کم بودن تعداد آن ها ، نداشتن اوضاع مالی مناسب ، ناقص بودن مدارک و یا هر دلیل دیگری که سفارت کانادا درخواست شما را رد کند مجبور خواهید شد تا دوباره تمامی هزینه ها را برای دریافت ویزا پرداخت کرده و وقت خود را نیز از بین ببرید .

به عنوان آخرین عامل می توان به هزینه زمان اشاره کرد ، گرچه که زمان دریافت ویزا در تمامی کشور های همسایه ایران چون دبی ، آنکارا ، استانبول و ارمنستان در نهایت 2 هفته کاری به طول خواهد انجامید ولی مدت زمان ارسال پاسپورت ها به برخی از آن ها متفاوت است . برای مثال ارسال پاسپورت به ترکیه و استانبول تنها دو روز در هفته صورت می گیرد ولی ارسال پاسپورت به دبی به صورت روزانه انجام می شود . بنابراین زمان ارسال می تواند در کاهش وقت و هرچه سریع تر انجام شدن دریافت ویزای شما مؤثر باشد .

راه های کاهش هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا

 

متقاضیان سفر به این کشور بهتر است تا قبل از دریافت پیکاپ پاسپورت با کارشناسان مربوطه در این امر و یا افرادی که تجربه استفاده از این خدمات را دارند مشورت کرده تا شانس موفقیت خود را هرچه بیشتر بالا ببرند و دچار هزینه های اضافی چون ریجکت پاسپورت نشوند . همچنین شما می توانید با انتخاب کشوری که هزینه سفر و اقامت در آن برای دریافت ویزا پایین تر است پیگیری امور خود را با هزینه های کمتری انجام دهید .

در پایان گفتنیست که مجموعه متین ویزا در کنار دریافت پیکاپ پاسپورت کانادا مفتخر به ارائه خدماتی مشابه همچون اخذ ویزای شینگن فوری و ویزای شینگن تضمینی برای اربابان رجوع خود  می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *