ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه
اشتراک گذاری مطلب

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه : در یادداشت‌هایی که پیش از این در خصوص دعوتنامه یک میزبان از کشوری عضو پیمان شینگن داشتیم ، گفتیم که افراد متقاضی داشتن سفری به اروپا هم می توانند بواسطه دعوتنامه به هدف خود برسند و هم بدون آن ، اما به دلیل مزایایی که دعوتنامه داشته و موانعی را از سر راه ایشان بر می داشت ، وجود آن را مطلوب‌تر بود!

حال به دلیل اینکه ما دارای دوست ، آشنا یا فامیلی درجه یک در این کشور نیستیم آیا قادر به سفر به آن نخواهیم بود!؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه باشد .

فرق سفر به ایتالیا با دعوتنامه و بدون آن چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد ؟

چه در خصوص ایتالیا و چه سایر کشورهای حوزه شینگن ، وجود یک دعوتنامه معتبر به این معناست که در کشور میزبان فردی زندگی می کند که شهروند آن بوده ، دارای محل سکوت و درآمد مشخصی می باشد و در عین حالی که طی سال‌های اقامت و دریافت تابعیت خود حسن رفتار خود را ثابت کرده است ، نشان داده که توانایی و تعهد پذیرایی از یک مهمان را دارد .

با توجه به این توضیحات زمانی که کارمندان سفارت ایتالیا در ایران دعوتنامه مذکور را می بینند به این نکته پی می ‌برند که متقاضی دریافت ویزای شینگن پس از رسیدن به اروپا دارای محل مشخصی برای اقامت بوده، در این سفر پول کم نیاورده و یا به قولی بهتر کسی وجود دارد که خرج وی را بدهد و از همه مهمتر یکی از تبعه خود ایتالیا (یعنی فرد یا مجموعه میزبان) مسئولیت رفتار و امور اجتماعی وی را می پذیرد که همین امر به کاهش یافتن میزان مدارک درخواستی برای صدور ویزای ایتالیا منجر می‌شود .

و اما ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه! در این باره می توان گفت که اگر قرار بود هر گردشگری برای سفر به ایتالیا دارای میزبانی صمیمی و نزدیک در این کشور بوده و این قانون به صورت اجباری اجرا می‌شد ، صنعت توریسم این کشور با افت محسوسی مواجه می شد . با گذر از این مطلب که میزان دشواری اخذ این ویزا برای اتباع کشورهای مختلف یکسان نبوده و متأسفانه شهروندان ایرانی در این راه کار سخت‌تری را پیش روی دارند ، ارائه مدارک درخواستی با سوابقی روشن سبب می شود تا ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه صادر شود .

چه مدارکی برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه لازم است ؟

برای دریافت روادید اروپا یک سری مدارک به منظور ارائه به سفارتخانه لازم بوده و انجام پیشنیازهایی هم به منظور قبول واقع شدن آن ها ضروریست که به هر دوی آن ها اشاره می کنیم .

در ابتدا گفتنیست که ارائه فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا ، پاسپورتی با حداقل 6 ماه اعتبار و صفحاتی خالی ، پاسپورت های قبلی ، یک قطعه عکس ، ترجمه و اصل مدارکی نظیر اسناد ملکی، گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی ، واچر هتل، بلیط رفت و برگشت و پرینت وقت سفارت در این راه لازم است .

این در حالیست که ارائه این مدارک منوط به این مسائل می باشد که اولاً دارای تاریخچه سفرهای اروپایی بوده و مهر ورود به چند کشور خارجی در آن ثبت شده باشد ، ثانیاً دارای حساب های بانکی با موجودی قابل توجهی باشید که به دلیل کاهش ارزش ریال (یا گران شدن ارز) با هربار جهش قیمت‌ها نیازمند پربارتر کردن آن و افزایش موجودی ریالی حساب ها به دلیل ثابت ماندن ارزش یورویی آن ها بوده و نهایتاً این گردش حساب های باید در طی سه ماه گذشته به حد لازمی رسیده و معتبر باشد ، چرا که تقلب در این راه و داشتن تراکنشات ساختگی به سادگی ردیابی و شناسایی می شوند .

ویزای توریستی ایتالیا و کرونا

 اگرچه مصادیق فراوانی برای اینکه گفته می شود دنیا به قبل و بعد از کرونا تقسیم شده است وجود دارد ، اما به عنوان یکی از مواردی که به حوزه فعالیت متین ویزا ارتباط دارد می توان به همین وضعیت وقت سفارتخانه ها ، نحوه صدور ویزا و موانعی که سختی سفر به اروپا را دوچنان می‌کند اشاره کرد .

تا پیش از کرونا شرایط برای شهروندان ایرانی که کشورشان در لیست سیاه پاسپورت های دنیا قرار داشت کار دشواری بود ، حال چنانچه عدم کنترل این ویروس و شیوع بالاتر از حد استاندارد آن در کشور را نیز به این محدودیات اضافه کنیم (در حالی که این بیماری در بسیاری از کشورها متوقف شده یا به شدت کاهش یافته است) کار را برای سفر به اروپا دشوار می کند .

سفارت ایتالیا در اولین قدم خود در اسفند ماه 1398 هرگونه مراجعه به سفارت و دفاتر خود را ممنوع کرده و رسماً اعلام کرد که پرونده جدیدی را تشکیل نخواهد داد . از سویی دیگر اعلام کرد که ایرانیان مقیم ایتالیایی هم که در شرف پایان یافتن مهلت ویزای خود بوده به مدت 2 ماه دیگر قادر به ماندگاری در این کشور بوده و نباید نگران جریمه و اخراج شدن از آن باشند .

با گذر از این توضیحات باید گفت که لیست رفع محدودیت های مذکور هر دوهفته یکبار به روز رسانی می شود ، در نتیجه اینکه فردی از برگشتن شرایط به اوضاع عادی خبر نداشته و تنها باید گوش به زنگ اخبار و اتفاقات پیش روی بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *