ویزای شینگن
اشتراک گذاری مطلب

ویزای شینگن ارزان

در ابتدا لازم به یادآوریست که بهره مندی از یک کالا یا خدمت به صورت ارزان ، به معنی دریافت کالا و خدمت مذکور به صورت رایگان نمی باشد . بدیهست زمانی که از ارزانی صحبت می کنیم ، در مورد پرداخت هزینه ای کمتر نسبت به موارد مشابه سخن می رانیم . به عنوان مثال ، زمانیکه قصد خرید یک وسیله الکتریکی ، البسه یا اصلاح موهای خود را دارید ، ارزانی به معنی دریافت خروجی یکسان با هزینه ای کمتر می باشد .

ویزای شینگن ارزان

در مثال فوق ، زمانی عمل شما به «ارزان تمام شدن» تعبیر می شود که تفاوتی در کیفیت آن وسیله الکتریکی ، لباس و اصلاح موی سر شما با کسانی که همان کالا یا خدمات را با قیمت بالاتری دریافت کرده اند وجود نداشته باشد .

لذا در مبحث ارزانی ، تفاوت کیفیت در قیمت های متفاوت مد نظر است . از سویی دیگر ، برخی از خدمات دارای حداقل قیمت هایی هستند که پرداخت هزینه کمتر در آن ها شدنی نیست . به عنوان مثال میزان هزینه های واریزی برای شرکت در مناقصه 1.000.000  ریال می باشد .

بدون شک اگر واسطه ای با دریافت مبلغی کمتر از این مقدار ادعای ثبت نام یک متقاضی در این رقابت را داشته باشد ، یا خلاف واقعیت را گفته و یا هزینه هایی از طرف خود به انجام آن پرداخته است که انجام چنین کاری غیر عقلانی و مشکوک به نظر می رسد . با ارتباط این موضوع به اخذ ویزای شینگن نیز پی می بریم که در وهله اول ، این کار به هیچ عنوان رایگان نیست و در صورت اقدام فردی نیز هزینه هایی را در بر خواهد داشت .

درخواست اخذ ویزای شینگن دارای تعرفه هایی مدون است ؛ بدین ترتیب که برای اخذ ویزای شینگن توریستی ، هر فرد بزرگسال ملزم به پرداخت 60 یورو ، افراد 6 تا 12 سال ملزم به پرداخت 35 یورو و خردسالان کمتر از 6 سال نیز از پرداخت این هزینه معافند .

لازم به ذکر است که این هزینه ها غیر قابل استرداد بوده و در هنگام پرداخت نیز عین وجه پرداخت می شود و نه معادل آن . در ادامه این سوال مطرح می شود که اگر فردی (فارغ از هزینه های سفر مانند پرواز ، هتل ، غذا ، تفریح و … ) قادر به اخذ ویزای شینگن با مبلغی در حدود 2.500.000 ریال است.

چرا به مجموعه های اخذ ویزا رجوع می کند ؟! در پاسخ این سوال باید گفت هزینه های دریافتی مجموعه های واسطه اخذ ویزای شینگن ، در واقع دستمزیست که در ازای مهارت و تجربه این اشخاص به آن ها پرداخت می شود .

با چشم پوشی از واسطه های سود جویی که با دریافت هزینه های کلان ، گاهی بصورت غیر قانونی نوبت سفارت را پیش میاندازند و گاهی کلاهبردار از آب در می آیند ، مجموعه های معتبر با کمک بجا در جمع آوری مدارک لازم ، گوشزد نمودن نکات حساس از دید سفارت و جلوگیری از خطاهای احتمالی متقاضیان ، علاوه بر تسریع انجام امور به صورت قانونی ، به مشتریان خود این ضمانت را می دهند که هزینه های آن ها در بهینه ترین حالت خود صرف شده و بهای گزافی پرداخت نکرده اند .

در پایان نیز لازم به تاکید است ، سفری ارزان با ویزای شینگن فوری ، در گرو امکانات و توقع مسافران نیز می باشد ، به عبارتی دیگر ، فرد متقاضی در صورت داشتن دوست و خانواده ای در حوزه شینگن که بتواند متعهد پرداخت هزینه های وی شود ، سفری ارزان در پیش خواهد داشت و یا مسافرانی که در پی هتل ها و رستوران های مجلل ، بازدید از اماکن دیدنی در فصول پرتردد و گران قیمت اروپا و استفاده مکرر از وسایل نقلیه نمی باشند ، سفری ارزانتر را تجربه می کنند .

زمانی که از سفر به اروپا سخنی به میان می آید ، ذهن ما ناخودآگاه به سوی فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا و سایر کشورهای همسایه آن ها معطوف می شود . این در حالیست که با بررسی لیست کشورهای اروپایی ، کشورهایی نظیر استونی ، لتونی و لیتوانی (کشورهای بالتیک) ، بلاروس ، مولداوی ، اوکراین (در شرق اروپا) ، ارمنستان ، جمهوری آذربایجان و گرجستان (در قفقاز) ، و همچنین خود روسیه که به کشورهای «پساشوروی» معروفند ، ترکیه ، مقدونیه و آلبانی را می یابیم که با وجود حضور در خاک اروپا ، عضویت در اتحادیه اروپا و یا حتی معاهده شینگن ، از نگاه عامه مردم جهان در زمره کشورهای پیشرفته این قاره قرار نمی گیرند . ورود به مرز یکی از کشورهای فوق در حوزه شینگن ، راه را برای تردد در کشورهای دیگر این منطقه نیز هموار می کند . این یکپارچگی و برابری سبب شده است تا قانونی یکسان نیز برای ورود به این مناطق وضع شود که دلیل آن نیز کاملاً مشخص است .

اگر برای اخذ ویزای شینگن ارزان و ورود به این ناحیه ، هر کشوری قوانین مخصوص به خود را داشت ، بی تردید شرایط یکی از آن ها ساده تر و شرایط دیگری پیچیده تر از سایر کشورها می شد . در همین اثنا می توان پیش بینی کرد که با وجود چنین شرایطی ، صفوف طویلی از متقاضیان اخذ ویزای شینگن در مقابل سفارت خانه ای تشکیل شده و سفارت خانه دیگری نیز سوت و کور می ماند .

 از دیگر عواقب این شرایط می توان به ورود بی حساب و غیر اصولی افراد خارجی به اروپا اشاره کرد که به افزایش نا امنی ، بیکاری ، فقر و تخریب چهره این محدوده می انجامد . شاید بتوان گفت عدم هماهنگی کشورهای این معاهده در اعطای ویزای شینگن به متقاضیان ، همانند گشودن مرزهای آن به روی بیگانگان می باشد ، با این تفاوت که به جای ورود همه جانبه آن ها ، ورود آن ها از حفره ای درون ضعیف ترین حلقه این زنجیره انجام می پذیرد . با توجه به این توضیحات می توان دریافت که شرایط کلی گرفتن ویزای شینگن در همه کشورهای عضو آن یکسان بوده و هزینه و مدارک برابری را می طلبند .

زمانیکه از ویزای شینگن ارزان سخنی به میان می آید ، باید توجه داشت که «ارزان» بودن ، صفتیست نسبی . به عنوان مثال وقتی از خودرویی ارزان قیمت سخنی به میان می آید ، این کمی قیمت در مقایسه با قدرت خرید عموم مردم جامعه است ، حال اینکه خودرویی 200 میلیون تومانی نیز در برابر خودرویی 1 میلیارد تومانی ، خودرویی ارزان به نظر می رسد . با توجه به این مثال باید بدانیم که اخذ ویزای شینگن ارزان ، به معنای هزینه رایگان نیست بلکه اخذ آن با هزینه های جانبی کمتری میسّر می باشد ، چرا که برخی از هزینه ها برای ورود به هر کشوری در این حوزه ثابت بوده و پرداختی های متقاضیان از حد مشخصی کمتر نمی شود . از مهمترین هزینه هایی که روند اخذ روادید فوق را گران تر می کند ، می توان به هزینه های ترجمه مدارک ، هزینه تعویض پاسپورت (در صورت انقضای کمتر از سه ماه یا خالی نبودن بیش از دو برگ از آن) ، هزینه های غیر مستقیم در تهیه مدارک لازم (گردش های مالی یک فصل اخیر یا وجود دارایی ارزشمند) ، هزینه مشاور و راهنمای اخذ روادید اشاره کرد که با درایت و اقدام به موقع ، بخش عمده ای از آن ها قابل تعدیل می باشند .

برای اخذ ویزای شینگن ارزان از چه کشورهایی باید انتخاب کنیم؟

برای پرسش به این پاسخ باید ابتدا بدانیم کدام کشورها ویزای شینگن را راحت تر می دهند برخی از کشورها هستند که به راحتی شما می توانید از طریق آنها برای دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید مانند کشور هلند اما برخی از کشورها نیز تدابیر سختگیرانه تری دارند و شما به راحتی نمی‌توانید ویزای شینگن خود را دریافت کنید مانند آلمان .

بنابراین انتخاب کشور در راحت نمودن پروسه دریافت ویزا می تواند کمک شایانی به شما بکند .

چه کشورهایی در محدوده شینگن واقع شده‌اند؟

در واقع در قاره اروپا حدود ۲۶ کشور وجود دارد که میتوانید شما به آنها مسافرت کنید برخی از این کشورها را شاید حتی نامشان را نشنیده باشید مثل لوکزامبورگ یا حتی کشوری مثل اسلواکی زیاد لیختنشتاین و برخی از کشورهای دیگر است البته بیشتر مقاصد برای ویزای شینگن کشورهایی هستند مانند کشورهای ایتالیا و آلمان .

در واقع برای دریافت ویزای شینگن ارزان شمار راهی جز روال طی کردن روال معمولی نخواهد داشت اما نکاتی وجود دارد که با رعایت کردن آنها می توانید این مسیر را تا حد امکان کوتاه و کم هزینه نمایید و بهترین راه این است که شما با استفاده از آژانس هایی که تجربه کافی در این زمینه دارند اقدام به اخذ ویزای شینگن خود نمایید .

روال اخذ ویزای شینگن ارزان به چه صورتی می باشد؟

برای این که بتوانیم ویزای شینگن دریافت کنیم ابتدا باید به سفارت مراجعه کرده و درخواست خود را در آنجا ثبت نمایید، پس از دریافت مدارک و اطلاعات شما از سایت از سوی سایت سفارت تاییدیه برای شما ارسال می شود و پس از آن در صورتی که که سفارت آن کشور در ایران باشد کارهای مانند انگشت نگاری از شما خواسته خواهد شد که انجام دهید.

پس از بررسی‌ها سفارت پاسخ خود را به بررسی درخواست شما خواهد داد و می توانید به کشور مقصد خود سفر فرمایید .

ممکن است برخی از سوالات به عنوان مسافر برای شما در خصوص ویزای شینگن به وجود آید برخی از متداول ترین سوالاتی که در مورد ویزای شینگن ارزان برای شما به وجود می آید به شرح زیر است .

کدام کشورها را می توان با ویزای شینگن به آنها سفر کرد ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کشورهایی که در محدوده شینگن قرار دارد و ورود به خاکشان نیازمند به دریافت ویزای شینگن است به ترتیب کشورهایی میباشد که در این حوزه واقع شدند و نام آنها و اسامی آنها عبارتند از:

 • اتریش
 • لهستان
 • پرتغال
 • هلند
 • جمهوری چک
 • فنلاند
 • استونی
 • اسپانیا
 • لیتوانی
 • ایتالیا
 • سوئد
 • نروژ
 • فرانسه
 • آلمان
 • سوئیس
 • یونان
 • مجارستان
 • نروژ 
 • لوکزامبورگ

من می خوام برای ویزای شینگن اقدام کنم آیا نیازمند این هستم که پاسپورت قبلی خود را نیز ارایه بدهم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت پاسپورت در اخذ ویزای شینگن بسیار مهم است حتما در هنگام مراجعه به آژانس باید پاسپورت قبلی خود را همراه داشته باشید .

بعد از اینکه ویزای شینگن را گرفتم چه مدت زمان دارم که از آن استفاده کنم و چه مدت می توانم اقامت داشته باشم ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمانی که برای ویزای شینگن شما دارید شش ماهه است و مدت زمانی که می‌توانید در کشور ها ساکن شوید و از ویزای شینگن خود استفاده نمایید نهایت سه ماه یا همان 90 روز میباشد .

اگر ویزای شینگن بند صادر نشد یار یکی شد آیا امکان این را دارم که بر روی آن اعتراض کنم ؟

باید بگوییم که شما مدت زمان ۱ ماه را فرصت دارید تا بتوانید بر روی ریجکتی ویزای شینگن خود اعتراض نمایید و در واقع اعتراض خود را به سفارت اعلام کنید و درخواست تجدید نظر خود را برای اخذ ویزای شینگن به طور مجدد ارسال نمایید .

آیا برای اخذ ویزای شینگن نیاز دارم که بلیط رفت و برگشت خریداری شده خود و همچنین بیمه مسافرتی را نیز به سفارت ارائه بدهم یا می توانم بعدااز بلیط رفت و برگشت خود را تهیه کنم ؟

بله شما باید در زمانی که مراجعه میکنید به سفارت تمامی موارد ذکر شده را همراه خود داشته باشید تا به افسری که در کنسولگری وجود دارد که نشان دهید تا آنها از نحوه صحیح عمل شما برای رفت و برگشت مطرح شود .

ما می توانیم هر زمان که خواستیم به سفارت مراجعه نمایید یا باید در مدت زمانی خاصی به سفارت مراجعه نمود ؟

سفارت یا کنسولگری ها مانند هر ارگان دیگری نیازمند هماهنگی و از قبل وقت گرفتن برای مصاحبه می باشد و شما باید حتما جهت ارائه مدارک خود یک وقت مصاحبه رزرو نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *