ویزای شینگن انگلیس
اشتراک گذاری مطلب

ویزای شینگن انگلیس

شاید در نظر اول نشستن کلمات انگلیس و ویزای شینگن فوری کنار یکدیگر (ویزای شینگن انگلیس) اندکی غریب باشد ، ولی با یک بررسی اجمالی مشاهده می کنیم که این عبارت روزانه صدها بار در سراسر دنیا مورد بررسی موتورهای جستجوگر قرار می گیرد . اولین مطلبی که  در خصوص ویزای شینگن انگلیس می توان گفت این است که چنین پدیده ای به هیچ عنوان وجود نداشته و هیچگاه زاده نشده است .

برای درک بهتر این اتفاق مجموعه بزرگی را در نظر بگیرید که با داشتن درآمد زیاد و اعتبار فراوان ، از سوی برخی شرکت های کوچکتر یا در خوشبینانه ترین حالت مجموعه های هم تراز خود دعوت به همکاری می شود . در این شراکت تصمیم بر برداشتن برخی از حد و مرزهای مجموعه ها و سهیم شدن در سود و ضرر ، امکان تردد آزادانه کارمندان و مهمانان آنان در یکدیگر ، انتقال تجارب و دانسته های خود به دیگری و قرار گیری در چارچوبی مشخص و قوانینی دست و پا گیر می باشد . بی تردید زمانی که زیان شرکت مذکور در چنین جمعی بیشتر از سود حاصل از آن بوده و تنها سکوی پرتابی برای شرکت های کوچکتر می شود ، حضورشان در چنین جمعی نیز توجیهی منطقی نخواهد داشت . وقتی که از این شرکت به عنوان عضوی ثروتمند یاد شده و همگان در پی اخذ وامی بلاعوض می باشند و حتی حق وتوی آنان نیز لغو می شود ، چه دلیلی وجود دارد تا آن ها در این جمع بمانند؟!

حال اگر این مثال را به انگلیس و کشورهای اروپایی تعمیم دهیم ، می بینیم که انگلیس به عنوان پیروز دو جنگ جهانی ، استعمارگری بزرگ ، سیاست مداری معمّر ، قدرت اقتصادی اروپا و جهان ، داشتن ید طولایی در صنعت و گردشگری و وجود متحدانی در سراسر دنیا تحت نام کشورهای مشترک المنافع تمایلی به شرکت در جمع کشورهای حوزه شینگن ندارد . از سویی دیگر طبق همه پرسی ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی که ” برگزیت ” نامیده شده و به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا انجامید ، 52% از جمعیت این کشور که اغلب آن ها افراد تحصیل کرده و آگاه از الفبای سیاست بودند ترجیح دادند که حتی سفره خود را از اتحادیه اروپا جدا کرده و پس از 43 سال بندهای کنترل کننده را از تن خود بگشایند . با توجه به این توضیحات حتی افراد متولد 26 کشور اروپایی حوزه ویزای شینگن نیز برای ورود به انگلیس ملزم به عبور از فیلتری جداگانه می باشند . در پایان می توان نتیجه گرفت پدیده به نام ویزای شینگن انگلیس وجود نداشته و تنها راه ورود به بریتانیا اخذ روادیدی مختص این جزیره می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *