ویزای شینگن بدون مدارک و انگشت نگاری چیست؟
اشتراک گذاری مطلب

ویزای شینگن بدون مدارک و انگشت نگاری چیست : سفر به اروپا و محدوده 26 کشور عضو پیمان شینگن از آن دست تمایلاتیست که کمابیش در دل همه انسان ها وجود دارد .

 

طبیعیست که با کنار گذاشتن اتباع این کشورها که آزادانه حق تردد به آن سوی مرزهای صوری دیگر ممالک عضو این معاهده را دارند ( و آتش شوق دیدار از اماکن دیدنی همسایگانشان هم شدت کمتری دارد) ، قوانینی به منظور تائید صلاحیت و طبقه بندی داوطلبین ورود به این کشورها وجود دارد که در صورت عدم رعایت آن ها و اخذ نکردن نمرات قبولی در هریک ، امکان ورود به این ناحیه برای ایشان وجود ندارد .

چرا به اتباع برخی کشورها به سختی ویزا داده می شود ؟

در همین اثنا کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که از نظر سطح فرهنگ ، شرایط اقتصادی و دیدگاه های اجتماعی با کشورهای مورد نظر ما نزدیک بوده و اگر در مقام بهتری نسبت به آنان قرار نداشته باشند ، بدتر نیز نیستند . کانادا به عنوان یکی از همین کشورها یکی از گزینه های ثابت و معمولاً نخست لیست بیشترین رفاه مردم ، بالاترین درصد رضایتمندی ایشان از زندگی ، بیشترین میانگین درآمد شهروندان و سایر فاکتورهای ظاهری یک زندگی خوب می باشد .

با در نظر داشتن این شرایط و قرار دادن آن در کنار سیاست های همسوی کانادا و اروپا ، بدیهیست که مسافرینی که از این کشور وارد حوزه شینگن می شوند نیز تهدید جدی و مشکل بزرگی تلقی نشده و با داشتن رفتاری همانند آنچه که در کشور خود داشته یا مبالغی که در کشور میزبان خرج می کنند ، عملاً برای آنان مفید و سودآور نیز می باشند .

در نتیجه اینکه به سادگی اجازه ورود این فرد به اروپا صادر شده و فاصله وی تا این ناحیه تنها اخذ یک بلیط است . این در حالیست که اتباع کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا ، انگلستان ، استرالیا و نیوزلند ، کره جنوبی و ژاپن و حتی امارات متحده عربی نیز وضعیتی مشابهی دارند .

شهروندان چه کشورهایی ملزم به اخذ روادید شینگن هستند ؟

با مراجعه به وبسایت رسمی اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن (schengenvisainfo.com) به لیست کشورهایی برمی خوریم که اجازه ورود بدون ویزای شینگن به اروپا را ندارند .

با صرف نظر از کشورهای اروپایی ، آمریکایی (حتی آمریکای جنوبی) ، و شرق آسیا ، می توان گفت که حساسیت روی کشورهای آفریقایی ، آسیای میانه و قسمت هایی از غرب قاره کهن بیشتر بوده و اتباع آنان مستلزم گذراندن مراحلی اضافی از قبیل همین انگشت نگاری و ارائه مدک می باشند .

اگرچه ده ها کشور از جمله روسیه ، قطر ، هند ، آفریقای جنوبی ، مصر ، ترکیه ، عربستان سعودی ، چین ، کویت و … وجود دارند که اتباعشان مستلزم اخذ ویزای شینگن هستند ، اما در این میان افغانستان ، بنگلادش ، کنگو ، اریتره ، اتیوپی ، غنا ، عراق ، نیجریه ، پاکستان ، سومالی ، سریلانکا و ایران کشورهایی می باشند که علاوه بر این ، نیازمند اخذ ویزای فرودگاهی به هنگام تغییر کشور و ورود به مرزهای عضوی دیگر از معاهده شینگن نیز هستند ، یعنی پایبندی و لزوم پیروی از سخت ترین قوانین موجود .

پاسخ به سوال اصلی

با این حال در پاسخ به این سوال که ویزای شینگن بدون مدارک و انگشت نگاری چیست باید گفت که چنین پدیده ای وجود ندارد !

انگشت نگاری و ارائه مدارک از جمله اصلی و ابتدایی ترین پیشنیازهای اخذ روادید مورد نظر می باشد ، در نتیجه اینکه هیچ راهی برای دور زدن این قانون وجود نداشته و چنانچه فرد یا مجموعه ای ادعا به اخذ ویزا بدون این مدارک داشت ، به نیت خیر وی شک کنید .

از این گذشته خالی از لطف نیست که نیم نگاهی هم به این حقیقت دشته باشیم که افرادی با تائید صلاحیت نیز گاهی با مشکل مواجه شده و همین که افسر فرودگاه اجازه ورود وی را به هر دلیلی صادر نکند این فرد باید به کشور خود بازگردد ، لذا سفر به اروپا بدون مدارک و انگشت نگاری از مجاری قانونی رویایی دست نیافتنیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *