ویزای شینگن تحصیلی آلمان به زبان انگلیسی
اشتراک گذاری مطلب

ویزای شینگن تحصیلی آلمان به زبان انگلیسی : اگرچه حوزه فعالیتی مجموعه متین ویزا تسریع و تسهیل روند اخذ ویزای شینگن یا کانادا ، پیکاپ پاسپورت و ارائه مشاوره به متقاضیان امر برای انجام هرچه بهتر امور مسافرتیشان به این دو محدوده (26+1 کشور) می باشد ، اما از آنجایی که اخذ ویزای شینگن تحصیلی نیز جزء لاینفکی از این خدمات ، ابهامات و مشکلات است ، در نتیجه بر آن شدیم تا در این یادداشت به مسأله نحوه اخذ ویزای شینگن تحصیلی آلمان به زبان انگلیسی بپردازیم .

در همین خصوص باید اذعان داشت که همانطور که تا بدین جا مشاهده کردیم ، توانایی تکلّم به زبان رسمی کشور مقصد شرطی برای دریافت ویزا نیست . به عبارتی بهتر برای اینکه یک ویزای توریستی بگیریم ، همینکه افسر ویزا را مجاب کنیم که پول کافی برای انجام این سفر داشته ، قصدمان از این مسافرت منطقی و قابل قبول بوده و نهایتاً با اتمام موعد مقرر به کشورمان برمیگردیم ، ویزای درخواستی ما آماده است ؛ هرچند این ادعاها با ارائه اسناد و گواهینامه های مکتوب و ترجمه شده میّسر می باشد .

این در حالیست که در اخذ ویزای شینگن تحصیلی ، گواهی پذیرش ما توسط یک واحد آموزشی معتبر مورد نیاز است . برای اینکه بدانیم ثبت نام در یک دانشگاه اروپایی مستلزم داشتن چه مدارکی است ، باید به تارنمای همان واحد خاص مراجعه کرده و از جزئیات آن آگاهی یابیم ؛ اما آنچه که میان کالج و دانشگاه های اروپایی برای همه دانشجویان غیر بومی مشترک است ، مدرکی دال بر تسلط این فرد به زبان انگلیسی یا زبان خود آن کشور می باشد . در نتیجه اینکه مدرک زبان به صورت مستقیم توسط افسر ویزا مورد بررسی قرار نمی گیرد ، اما ارائه آن به مراکز آموزشی مذکور الزامیست که در نهایت و به صورت غیر مستقیم وجود آن را برای تحصیل در اروپا اجباری می کند .

زبان آلمانی به عنوان یکی از هم خانواده های زبان انگلیسی ، به واسطه استفاده قریب به صد میلیون نفر از آن به عنوان زبان اصلی خود ، پر طرفدارترین زبان اروپا می باشد . این لسان ، گویش ادیبانی همچون گوته ، فریدریش شیلر ، توماس مان و هرمان هسه می باشد که شاهکارهایی از دنیای ادبیات به دست آن ها خلق شده است . یادگیری این زبان که بخش عمده ای از مقالات و کتب روز دنیا در شاخه های مختلف هم با آن نوشته می شود ، گاهی برای مخاطبینش دشوار است . از این بابت عده زیادی در هنگام تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی و استفاده از آن روی می آورند .

به جز کالج های آلمان که آموزه های آن به طور کامل با زبان آلمانی تعلیم داده می شود ، در مقاطع بالاتر اخذ ویزای شینگن تحصیلی آلمان به زبان انگلیسی میسر بوده و نقش پر رنگ انگلیسی در این کارزار مشخص است . رواج زبان انگلیسی در دنیای امروز ، سبب شده است تا متقاضیان کسب علم ، به کشور و رشته ای خاص محدود نشده و با کمک این زبان بین المللی به ادامه تحصیل بپردازند . دریافت ویزای شینگن تحصیلی آلمان به زبان انگلیسی نه تنها بواسطه تحصیل در بسیاری از رشته ها و دانشگاه ها شدنیست ، بلکه داشتن مدارک آیلتس و تافل با نمره بالا نیز از پیشنیاز هایشان به حساب می آید . یکی از ابتدایی ترین اقدامات در جهت اخذ ویزای شینگن تحصیلی آلمان به زبان انگلیسی ، کسب اطلاعات دقیق پیرامون رشته ها و دانشگاه هایی می باشد که دروس  انگلیسی زبان ارائه می دهند ، این مطلب از این حیث قابل اهمیت است که دانشجویان بر اساس شنیده ها اقدام به ثبت نام نکرده و خسارت مالی و زمانی نمی بینند . تارنمای تبادل اطلاعت آکادمی های آلمان daad.org می باشد که با تنظیم زبان دلخواه ، تمامی اطلاعات مورد نیاز یک متقاضی را به وی انتقال می دهد .

از دیگر نکات حائز اهمیت در مورد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی ، می توان به این مطلب اشاره کرد که دانشجویانی که در یک دوره 1 الی 2 ساله در آلمان زندگی و در محیط های آموزشی آن رشد می کنند ، ناخودآگاه به زبان آلمانی مسلط شده و پس از مدتی توانایی تحصیل در تمامی رشته ها به زبان آلمانی را به دست می آورند .

دریافت ویزای شینگن تحصیلی آلمان به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در قریب به 70رشته دانشگاهی امکان پذیر است که از مهمترین آن ها می توان از مهندسی های مکانیک ، هوافضا  و الکترونیک ، I.T در زمینه های فنی و مهندسی ، زیر شاخه های ادبیات ، روانشناسی و حقوق در زمینه  علوم انسانی و اقتصاد و سایر علوم اجتماعی نام برد . افزون بر 200 رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد که امکان تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را فراهم می آورد . این رشته ها که اغلب فنی و مهندسی هستند ، به 2 زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می گردند . رشته های جنگلداری و کشاورزی و زیر شاخه های هنر نیز از این دست می باشند . با تقریب بسیار نزدیک ، رشته های انگلیسی زبان دکترا نیز به همین شرح می باشد ، با این تفاوت که در برخی از دانشگاه های آلمان ، آموزش این مقطع فقط با زبان انگلیسی انجام می پذیرد .

در نهایت گفتنیست که مجموعه پیش روی آماده ارائه مشاوره و قرار دادن راه حلی ساده پیش پای شما می باشد ؛ راه حلی که تنها یک تماس تلفنی با شما فاصله دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *