ویزای شینگن دانمارک
اشتراک گذاری مطلب

از آنجایی که کشور دانمارک یکی از 26 کشور محدوده شینگن محسوب می شود ، برای ورود به خاک این سرزمین زیبا باید اقدام به دریافت ویزای شینگن دانمارک کنید.

از آنجایی که ویزای گردشگری یا همان ویزای توریستی دانمارک بر طبق قوانین این کشور به شهروندان ایرانی تعلق نمی گیرد ، شهروندان کشورمان می توانند تنها از طریق اخذ سه نوع ویزا به خاک این کشور وارد شوند.

انواع ویزاهای شینگن دانمارک که به شهروندان ایرانی تعلق می گیرد شامل ویزای اقامتی ، تجاری و دیدار از اقوام می باشد.

ویزای اقامتی دانمارک

اولین نوع ویزای شینگن که برای ورود به خاک دانمارک لازم است ویزای اقامتی می باشد.

این نوع از ویزا زیر مجموعه های فراوانی برخوردار بوده و دارای زیرشاخه های متعددی است .

افرادی که قصد دارند ویزای اقامتی دانمارک را دریافت کنند بهتر است قبل از هر چیز با دقت در مورد زیرمجموعه های این ویزا اطلاعاتی کسب کرده تا بینشی عمیق و کاربردی در این مورد داشته باشد.

با وجود اینکه ما تلاش می کنیم در مطالب این سایت مفید ترین اطلاعات را در هر موضوعی به شما ارائه دهیم ، اما در این مورد کامل و دقیق ترین منبع اطلاعات شما سایت وزارت امور خارجه دانمارک می باشد که این نوشته نیز نکاتی را از آن به عاریه گرفته و به طور خلاصه بیان کرده است .

ویزای کار دانمارک

ویزای کار دانمارک از سخت ترین انواع ویزا برای شهروندان ایرانی محسوب می شود.

این نوع از ویزای شینگن دانمارک که از زیرمجموعه های ویزای اقامتی آن می باشد به شهروندانی توصیه می شود که از دانش و تخصص ویژه ای بهره مند هستند. مهم ترین آیتمی که در دریافت این ویزا نیاز دارید یک دعوتنامه کاری از یک کارفرمای دانمارکی می باشد.

ویزای خانوادگی

ویزای خانوادگی نوعی از ویزای اقامت دانمارک است که طی آن افرادی که موفق به دریافت اقامت قانونی این کشور شده اند می توانند پس از اثبات توانایی مالی و داشتن امکانات اولیه مناسب ، اقدام به درخواست ویزا برای اقوام درجه یک خود کنند.

این اقوام شامل همسر و فرزندان می شود و در درجه دوم با احراز شرایط لازم فرد می تواند درخواست ویزای والدین ، خواهر و برادر خود را نیز مطرح کند.

ویزای شینگن دانمارک – سرمایه گذاری 

می توان گفت که این نوع از ویزای اقامتی یکی از ساده ترین روش های اخذ ویزا در دانمارک می باشد.

البته لازم است بدانید که پیچیدگی های قانونی که در زمینه سرمایه گذاری در دانمارک وجود دارد باعث می شود که شما نیازمند داشتن یک وکیل ماهر باشید.

گفتنیست که مشارکت سرمایه خارجی در دانمارک تا مالکیت 49 درصدی است و 51 درصد مابقی سهام باید به نام یک شریک دانمارکی باشد.

ویزای تحصیلی دانمارک

از آنجایی که دانشگاه های دانمارک بالاترین رتبه ها را در بین دانشگاه های اروپا دارند بسیاری از شهروندان ایرانی برای انجام ادامه تحصیل برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک که نوعی از ویزای شینگن دانمارک می باشد اقدام می کنند.

تحصیل در دانمارک به زبان دانمارکی عموماً هزینه ای در بر نداشته و رایگان می باشد اما تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی هزینه هایی را به افراد تحمیل می نماید.

نکته جالب اینکه تحصیل در مقطع دکتری در این کشور شغل محسوب می شود و دانشجویان این مقطع حقوق دریافت می کنند.

ویزای دیدار از اقوام مقیم

اگر اقوامی غیر از اقوام درجه 1 در دانمارک دارید که موفق به دریافت اقامت دائم آن کشور شده اند ، می توانید برای دیدار از آنها درخواست ویزا کنید.

البته دریافت این ویزا مستلزم آن است که دعوتنامه ای از این اقوام برای شما ارسال شود .

در این دعوتنامه اطلاعات مختلفی مانند اطلاعات شخصی میزبان شما در آن کشور ، اطلاعات شخصی شما و همچنین مواردی درباره چگونگی پوشش هزینه های اقامت شما وجود دارد.

ویزای تجاری دانمارک

آخرین نوع از انواع ویزای های شینگن مجاز کشور دانمارک برای شهروندان ایرانی ویزای تجاری این کشور می باشد.

برای دریافت این ویزا ابتدا باید دعوتنامه ای از یک شرکت یا موسسه مجاز و معتبر دانمارکی داشته باشید. در این دعوتنامه مواردی همچون تاریخ دعوت از شما و همچنین علت دعوتتان ذکر شده است.

موارد دیگری نیز شامل مدت اقامت ، محل اقامت و چگونگی پوشش هزینه های اقامت شما را می توان در این دعوتنامه بر روی سربرگ شرکت دانمارکی مشاهده نمود.

روندی که برای دریافت ویزای تجاری دانمارک باید انجام شود مشابه همان روندی است که در دریافت ویزای دیدار از اقوام انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *