ویزای شینگن
اشتراک گذاری مطلب

ویزای شینگن فوری : اخذ ویزای شینگن ، عملی نسبتا زمان بر می باشد . این عمل که با انگشت نگاری و مصاحبه حضوری آغاز می گردد و تا بررسی کامل مدارک ، صحت سنجی آن ها و اعلام نتیجه به متقاضی در حدود 3 الی 4 هفته طول می کشد ، مناسب کسانیست که از ماه ها قبل قصد سفر به محدوده شینگن را داشته و با برنامه ریزی دقیق و زمانبندی حساب شده ، به انجام این مهم مبادرت می ورزند . اما همواره شرایط به این ترتیب پیش نمی رود و گاهی با حادث شدن رویدادی پیش بینی نشده ، سفر به اروپا و اخذ ویزا در زمان کوتاه ضرورت میابد . می دانیم که بررسی صلاحیت متقاضیان برای اعطای ویزای شینگن به آن ها ، پس از تعیین وقت سفارت و ارائه مدارک به آن ها انجام می گیرد ، از این روی یکی از روش های دستیابی فوری به آن و بررسی و تائید مدارک آن ، تعجیل در جمع آوری پیشنیازهای آن می باشد . به طور مثال با تهیه به موقع پرینت بانک و تائیدیه تمکن مالی ، گواهی اشتغال به کار ، بازنشستگی یا تحصیل ، بیمه ، رزرو هتل و بلیط هواپیما و … و همچنین ترجمه به موقع این موارد ، زمان قابل توجهی در اخذ ویزای شینگن صرفه جویی می شود . وجود خطا و اشتباه در جمع آوری مدارک ، پر کردن فرم ها و مسائل مشابه ، سبب اخطار خوردن فرآیند و تعویق اعطای ویزای شینگن می گردد ، لذا مشورت با کارشناسان امر و پیشکسوتان این حیطه سبب می شود تا درصد اشتباهات به حداقل رسیده کارمندان سفارت ، در زمان استاندارد به انجام این کار بپردازند .

ویزای شینگن فوری

جمع آوری این مدارک به خودی خود و بطور میانگین در حدود 1 هفته کاری از زمان درخواست تا آماده سازی طول می کشد ، در نتیجه اقدام به موقع سبب می شود تا این مدت زمان طولانی تر نگردد . با فرض اینکه مدت زمان صدور ویزای شینگن فوری از زمان تحویل مدارک کامل 1 ماه می باشد ، انجام این امر در مدت زمانی کمتر غیر ممکن می باشد و در صورت مواجه با چنین ادعایی ، یا باید از عدم صحت (کلاهبرداری) آن مطمئن بود و یا به غیر قانونی بودن آن که هر دو عامل خسارت های جبران ناپذیری به همراه دارند . در همین اثنا ، مشورت با وکلای کارکشته و زبده فن که تسلط کاملی بر روی پیش نیازها ، موانع احتمالی و قوانین کشور مقصد دارند سبب می شود تا از ارتکاب اشتباهات مرسوم جلوگیری شود و گردشگران در کمترین زمان ممکن موفق به اخذ ویزای شینگن شوند . با تحقیق و تفحص در رزومه موسسات معتبری که در این حیطه فعالیت می کنند می توان به میزان توانایی و مهارت آن ها پی برد و با مقایسه دستمزد آن ها ، بهترین گزینه را برای انجام امور مربوط به اخذ اتخاذ کرد . در پایان لازم به ذکر است که میان تاریخ اعتبار ویزا و روزهای مجاز ویزا تفاوت بسیار بزرگی وجود دارد . تاریخ اعتبار ویزا به مدت زمانی مشخص در تاریخی معلوم اتلاق می شود که مسافر می تواند در خلال آن به کشور مورد نظرش سفر کند . مثلا اگر این تاریخ از اول تا آخر یک تابستان به تقویم شمسی باشد ، فرد مذکور توانایی مسافرت در هفته اول تیر یا روزهای پایانی شهریور (به دلخواه) را دارد ولی در مورد روزهای مجاز باید گفت که این روزها باید در بطن تاریخ اعتبار ویزا قرار گیرند و اگر به هر نحوی پس از اعتبار ویزا روز مجاز نیز باقی مانده باشد ، مسافر مجبور به خاک محدوده شینگن می باشد .

اخذ ویزای شینگن فوری

در این مقاله قصد داریم به بررسی در کمترین زمان ممکن و شرایط آن بپردازیم ، اما برای درک بهتر شرایط همانطور که در مقالات مرتبط اشاره شد ، سفر به اروپا با و محدوده فوق ، مستلزم داشتن چند پیشنیاز می باشد . یکی از مهمترین این پیشنیاز ها ، داشتن دعوت نامه ای رسمیست . این دعوت نامه که از طرف یکی از اعضای خانواده ، یک دوست ، یک موسسه یا مجموعه تجاری و آموزشی برای متقاضی ارسال می شود ، یکی از اصلی ترین مدارک لازم برای ویزای شینگن فوری می باشد ؛ در غیر این صورت فرد متقاضی سفر به حوزه شینگن ، باید درخواست سفر با ویزای توریستی را دهد که در این حالت سوابق وی و میزان سفرهای خارجی او ملاکی اساسی برای سفارت خانه های مربوطه می باشد ؛ در نتیجه اخذ ویزای شینگن در حداقل زمان (فوری) بدون داشتن دعوت نامه یا پاسپورتی بدون داشتن مهر ورود به کشورهای متعدد (که نمایان گر سفرهای توریستی فراوان و داشتن تجربه حضور در کشوری خارجی می باشد ) امکان پذیر نمی باشد . برای اخذ ویزای شینگن فوری  ، پر کردن فرم های استاندارد ورود به این ناحیه الزامی می باشد . این 2 فرم ( فرم اول که برای کشورهای حوزه شینگن یکسان می باشد  و فرم دوم برای هریک از کشورهای این محدوده منحصر بفرد بوده و تفاوت های زیادی با هم دارند ) که در مورد مشخصات فردی و سوالاتی مربوط به انگیزه سفر و وضع مالی متقاضی می پرسد ، در صورت نقص اطلاعات و یا ورود اطلاعات خلاف واقع ، پروسه اخذ ویزای شینگن به تعویق می افتد . اطلاعات شخصی عموما از روی پاسپورت و براحتی قابل دستیابی می باشند . اطلاعات مربوط به سفر ، مقصد ، مشخصات میزبان ، کشورهای مورد نظر برای سیاحت و … نیز مجموعه ای از اطلاعاتیست که فرد مسافر ملزم به دانستن آن هاست ، در نتیجه ورود صحیح اطلاعات که زحمت چندانی نیز ندارد ، گامی بلند برای به حداقل رساندن زمان صدور ویزای شینگن می باشد . قدم بعدی برای اخذ آن گرفتن زمان قرار ملاقات و وقت سفارت از طریق ایمیل یا تلفن می باشد . لازم به ذکر است که این زمان در حدود 2 الی 3 ماه پیش از تاریخ بلیط و پرواز می باشد ، لذا اخذ ویزا در زمانی کمتر از آن کمی غیر واقعی به نظر می رسد . این مدت زمان که صرف انجام امور اداری می شود حداقل زمان اخذ  ویزای شینگن فوری است و سود جویانی که زمان هایی در حد 1 هفته یا 1 ماه را برای انجام این امور تضمین می کنند ، صراحتا واقیعت را کتمان می کنند . لازم به ذکر است که پس از انجام مصاحبه نیز 1 حدودا ماه زمان لازم است تا سفارت مربوطه خبر قطعی پذیرش یا عدم پذیرش متقاضی را اعلام نماید . پرینت بانک نیز از دیگر مدارک مهم برای اخذ ویزای محدوده شینگن می باشد . هدف سفارت های کشورهای ناحیه فوق از اخذ پرینت بانکی ، دریافت مدرکی معتبریست که نشان می دهد فرد مورد نظر دارای پول کافی برای سفر و برگشت به کشورش می باشد یا خیر . از این روی در صورتی که پول زیادی به یکباره وارد حساب شده باشد و یا این تمکن مالی پشت و سابقه ای نداشته باشند ، به راحتی صادر نمی شود . وجود مدارکی دال بر اشتغال به حرفه ای درآمد زا و کسب مبالغی منظم در طول یک سال نیز از دیگر مدارک لازم برای انجام این مهم می باشد . در این مقاله به دسته ای از مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن پرداخته شد که وجود آن ها زمان انجام کار را به حداقل زمان می رساند ، اما به فوری انجام شدن آن منتج نمی شود .

یکی دیگر از راه هایی که می توان با استفاده از آن در حداقل زمان ممکن به مرزهای کشور های حوزه شینگن وارد شد ، مراجعه به کشورهایی با متقاضیانی کمتر می باشد . می دانیم که محدوده شینگن همچون قلمرو یکپارچه ای است که مرزهای هر کشور و ترمینال های مسافربری آن ها (اعم از فرودگاه ، ایستگاه راه آهن یا مسیرهای جاده ای) حکم دروازه هایش را دارند . حال چنانچه قصد ورود به این قلمرو را داشته باشید ، در حالت عادی کدامیک را انتخاب می کنید ؟ بدیهیست که نزدیک ترین آن ها ، دربی که در ورای آن کار یا هدفی خاص داشته ، دروازه ای که عبور از آن هزینه های کمتری دارد و یا موردی که جاذبه های پشت آن به اندازه ایست که سبب می شود در اولویت اول انتخاب هایتان قرار گیرد . در همین رابطه اگر شرایط ورود و عبور از میان برخی از آن ها از دیگری ساده تر باشد ، مجبور به تغییر اولویت هایمان بوده و ملزم به انتخاب یکی از دروازه هایی هستیم که با سهولت بیشتر اجازه ورود ما را صادر می کنند .

با بازگشت به مبحث ویزای شینگن ، کشورهای بلوک شرق که از شوروی استقلال یافته اند ، به دلیل سختگیری هایی که در ارائه ویزای شینگن داشته و همچنین جاذبه های کمتری که در برابر فرانسه ، هلند ، اسپانیا و … دارند ، همانند دروازه هایی هستند که با وجود دربانان سختگیر ، به فضای ایده آلی نیز باز نمی شوند ، به همین دلیل معمولاً خلوت بوده و کمتر کسی قصد عبور از آن ها را می کند .

این در حالیست که کشورهایی همچون آلمان یا ایتالیا ، بنا به داشتن قدرت کنترل توریستان ، زیر ساخت های لازم برای رسیدگی به امور آنان و همچنین جاذبه های بیشتر برای گردشگران ، همچون دروازه هایی که به مرکز شهری آباد و محبوب باز می شوند ، با سهولت بیشتری اجازه ورود متقاضیان را صادر می کنند ؛ در نتیجه غیر طبیعی نیست که همیشه صفی طولانی و متراکم در کنار سفارتخانه های آن ها تشکیل می شود .

حال این توضیحات چه ارتباطی با ویزای شینگن فوری دارد ؟ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نیاز به ارفاق مسئولین سفارتی خارجی برای اخذ ویزای کشور مورد نظر را نداشته و می دانید که مدارکتان کامل و قانع کننده می باشد ، می توانید با مراجعه با دروازه های خلوت تر اما سختگیر ، در مدت زمان کوتاه تری به مرزهای مورد نظرتان وارد شده و از تاخیر مراکز شلوغ بگریزید .

وعده های فریب در اخذ ویزای شینگن فوری

اخذ ویزای شینگن بدون اثر انگشت تبلیغاتی بیشتر نیست ، بدون استثنا همه افرادی که برای اخذ ویزا مراجعه می‌کنند ، باید اثر انگشت خود را ثبت نمایندو اقدام  آژانسهایی که بدون ثبت اثر انگشت برای شما اخذ ویزا می کند یک تاکتیک تبلیغاتی و دروغی بیش نیست. به شما پیشنهاد می دهیم به دنبال آژانس هایی که با وعده های دروغ به دنبال جذب مشتری هستند نروید .

یکی دیگر از وعده هایی که آژانس های هواپیمایی به دروغ به برخی از مخاطبین ویزای شینگن می‌دهد اخذ ویزای شینگن بدون پیش پرداخت می باشد در صورتی که افرادی که برای ویزا اقدام می کنند باید پرداخت داشته باشند. دریافت ویزای شینگن یکسری هزینه‌های اولیه برای خود دارد که هیچ شخصی برای شما آن را پرداخت نمی کند و همه به دنبال کسب سود هستند، بنابراین فریب همچنین وعده هایی دا نخورید و مطمئن باشید که همچین موردی وجود ندارد .

ویزای شینگن تضمینی نیز به این معنی نیست که حتما این ویزای شینگن برای شما دریافت خواهد شد ، ویزای شینگن فوری تضمینی به این معنی است که آژانس تمامی تلاش خود را برای این کار می‌رود که ریجکت شدن متقاضی کم و درصد احتمال اینکه پذیرفته بشود بالا برود .

VFS Global ، وک یا VAC (Visa Application Center) چیست ؟

با توجه به کثرت متقاضیان سفر به کشورهایی خاص (مانند آمریکا ، کانادا و بسیاری از کشورهای اروپایی) ، سفارتخانه های مربوطه در هر کجای دنیا هم که باشند توانایی ، منابع مالی و نیروی انسانی محدودی در اختیار دارند تا بتوانند به امور همه آنان رسیدگی کنند . در همین رابطه فرض کنید اگر قرار بود همه مراحل اخذ ویزای کانادا در خود سفارت این کشور انجام پذیرد ، علاوه بر اینکه هر کدام از کنسولگری های این کشور در قلمروهای دیگر باید دو یا سه برابر می شدند (از نظر مساحت) ، تعداد کارکنانشان نیز به نسبت باید زیاد می شد که این امر علاوه بر افزایش هزینه های دولت این کشور ، به بالا رفتن درصد خلاء و خطاهای انسانی و سوء استفاده افرادی در میان هزاران کارمند فعالشان در سراسر دنیا منتهی می شد . به همین دلیل بسیاری از کشورهای دنیا با عنایت به راهکار کوچک کردن دولت (که در کشور خودمان هم با ادغام چند وزارتخانه در دهه قبل خودنمایی کرده است) به برون سپاری امور خود دست می زنند .

شرکت VFS Global هم که در آستانه تولد 20 سالگی خود است ، مجموعه خوش شانسی می باشد که با نمایش کار اصولی و مهارت خود توانسته در هند نامی برای خود دست و پا کند و سپس به بازگشایی بیش از 2500 شعبه در سراسر دنیا نائل شود . وظیفه اصلی این مجموعه تسهیل امور اعطای ویزا و اخذ روادید بوده و عملاً بدون اینکه نقشی بالنفسه ایفا کند ، به عنوان واسطه رابطی میان داوطلبین سفر به کشوری مانند کانادا و وزارت خارجه این کشور می باشد . جمع‌آوری درخواست‌ اخذ ویزای کانادا و مدارک آن ، بازگرداند پاسپورت داوطلبین در بسته هایی مهر و موم شده به آنان ، ارائه گزارشاتی از پذیرش یا رد درخواست این افراد و هماهنگی با آنان برای زمان مصاحبه از مهمترین وظایف این مجموعه می باشد .

در نهایت گفتنیست که با پرداخت هزینه های دریافت ویزای شینگن یا کانادا  ، در حقیقت توسط این مجموعه جمع آوری شده و مراکز موجود وک در کشورهای همسایه ما ، مکانی مناسب برای ایرانیانی می باشند که قصد انجام مقدمات سفر به کشور های اروپایی ، آمریکای شمالی و اقیانوسیه را دارند .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *