ویزای کانادا بدون مدرک زبان
اشتراک گذاری مطلب

ویزای کانادا بدون مدرک زبان : در سفرهای درون مرزی ، ممکن است مقصد ما شهر یا استانی باشد که دارای زبان و گویشی غیر فارسی بوده و عموم مردم آن نقطه بدان سخن می گویند . به عنوان مثال آذری های بخش غربی کشور ، مناطق کرد نشین ، هموطنانی با گویش های لری یا گیلکی ، ایرانیانی با ریشه عربی و … هریک دارای طریقه ای مخصوص به خود برای برقراری ارتباط هستند که چنانچه قصد سفری کوتاه مدت و تفریحی به دیار آنان را داشته باشیم ، این عدم توانایی در برقراری ارتباط مشکل چندانی در کیفیت سفرمان ایجاد نمی کند . این در شرایطیست که چنانچه به آنجا منتقل شده ، دانشجوی یکی از مراکز آموزش عالی آن بوده و یا نیازمند زندگی بلند مدتی در آنجا باشیم ، با وجود رسمیت زبان فارسی ممکن است با محلّیان یا افراد اصیل آنجا نتوانیم به خوبی ارتباط برقرار کنیم .

در مقیاسی بزرگتر ، چنانچه مقصد ما کشور دیگری باشد که به کلی با زبان فارسی نا آشنا هستند ، اگرچه برقراری ارتباط سخت تر می شود اما در کل تفاوتی در توضیحات فوق ایجاد نمی شود . بدین ترتیب که شما برای سفر به ایتالیا ، فرانسه ، آلمان و سایر مقاصد اروپایی به دانستن زبان آنان نیاز نداشته و این توانایی در پیشنیازهای اعطای ویزای شینگن به شما لحاظ نمی گردد . این درحالیست که چنانچه این اقامت قرار باشد به ماندگاری طولانی مدّت با هدف تحصیل ، کار و زندگی منتهی شود ، به دلیل انزوایی که در ورای آن برای شما به وجود می آید عامل مطلوبی نیست .

پس تا اینجا فهمیدیم که ویزای کانادا بدون مدرک زبان دست یافتنیست ، اما وجود مدرک زبان برای اقامت دائم ، تحصیل در مراکز آموزشی یا اشتغال در این کشور لازم است . در همین رابطه قصد داریم تا با بررسی ویزای کانادا بدون مدرک زبان در رابطه با تحصیل (یکی از علل سفر به این کشور) در خصوص ارتباط کلامی و تحصیل در این منطقه مطالبی را خدمت شما عرضه کنیم .

 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کشور کانادا ، با داشتن چند صد کیلومتر مرز خاکی با یکی از ابر قدرت های جهان – ایالات متحده آمریکا – و تاثیر پذیری فراوان از آن ، زبان رسمی خود یعنی فرانسوی را حفظ کرده است ؛ زبانی رسمی که در طول تاریخ کانادا و روی کار آمدن گروه های مختلف ، بارها به انگلیسی تغییر یافته است .

با این مقدمه ، می توان فهمید که افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند ، ملزم به داشتن مدرک یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی می باشند ، اما با این حال تحصیل در کانادا در شرایط خاصی بدون داشتن مدرک زبان نیز میّسر می باشد . در مواقعی خاص ، برخی از دانشگاه های این کشور ، با علم به اینکه متقاضی تحصیل در دانشگاهشان فاقد مدرک زبان های فوق می باشد ، با توجه به فاکتورهای گوناگونی از جمله سطح معلومات علمی ، تحقیقات انجام شده توسط داوطلب ، مقام های کسب شده در المپیاد های مختلف و یا توانایی های منحصر بفرد دیگر ( مثلا در زمینه های هنری و ورزشی ) ، اقدام به جذب مشروط وی می نمایند .

در مدت حضور این فرد در کشور مذبورکه بواسطه ویزای کانادا بدون مدرک زبان و مکاتبات چند باره دانشگاه و داوطلب محقق شده است  ، آزمون تعیین سطحی برگزار می گردد که در صورت عدم قبولی ، کلاس های فشرده ای برای یادگیری زبان دلخواه وی برگزار می شود . این در حالیست که در صورت ارتکاب خطایی فاحش ، برآورده نکردن انتظارات مسئولان و عدم یادگیری زبان ، به کشور خود بازگردانده می شود . باز هم تأکید می شود که برنامه فوق در برخی استان ها و دانشگاه های کانادا انجام شده و در همه جای آن عمومیت ندارد . تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در برخی از رشته ها نیز ممکن می باشد که از مهمترین آن ها می توان به دستیاری دندانپزشک ، برنامه نویسی ، مدیریت شبکه ، مدلسازی سه بعدی ، انیمیشن و طراحی ، طراحی وب و برنامه نویسی ، دستیار اجرایی داروسازی ، مدیریت مالی اشاره کرد .

ویژگی مشترک تمامی رشته های فوق ، الزام گذراندن دوره 1 تا 2 ساله تحصیلی و 3 تا 6 ماهه کار آموزی می باشد ، از سوی دیگر تحصیل در این کشور با ویزای کانادا بدون مدرک زبان هزینه بیشتری روی دست متقاضیان می گذارد ، به طور مثال در رشته های فوق که شاید جز رشته های تراز اول دنیای علم نیز  نباشند ، هزینه ای بین  15 تا 25 هزار دلار برای هر ترم در بر دارد . از مدارک لازم جهت ثبت نام در کلاس های فوق ، می توان به داشتن حداقل دیپلم و داشتن سنی بین 18 تا 28 اشاره کرد . از دیگر راه های تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ، مهاجرت به این کشور از طرق دیگر و ادامه تحصیل پس از اخذ اقامت دائم است . به طور مثال ، علاقه مندانی که در سال های اخیر ، با مدرک معتبر دارای پروانه کسب و شرکت ثبت شده در ایران بوده و یا مدیر یک شرکت ( دولتی یا خصوصی ) ، پزشک ، معلم ، وکیل ، کشاورز و سایر مشاغلی که دولت کانادا به آن نیاز داشته و یا سود مالی زیادی همراه خود می آورد ، بوده اند می توانند برای اخذ اقامت خود در کانادا اقدام نمایند . از این راه ، داوطلبان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان می توانند به کشور فوق مهاجرت کرده و پس از تائید صلاحیت به تقویت زبان خود و ادامه تحصیل بپردازد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *