ویزا شینگن بدون مصاحبه
اشتراک گذاری مطلب

ویزا شینگن بدون مصاحبه : همانطور که می دانید ویزای شینگن مجوز ورودی است که کشورهای عضو این پیمان برای اعطای اجازه ورود اتباع دیگر کشورها به خاکشان صادر می کنند . اخذ این ویزا مستلزم طی مراحل مختلف و ارائه مدارک و مستنداتی است که باعث می شود تا ماموران دولتی که در سفارتخانه ها حضور دارند ، رضایت به ورود فرد به خاک کشورشان دهند . یکی از سخت ترین و استرس زا ترین مراحلی که فرد باید در طی فرایند اخذ ویزای شینگن از آن عبور کند مصاحبه حضوری با افسر ویزا است. مصاحبه آخرین مرحله در روند درخواست ویزای شینگن می باشد که در ذهنیت افراد متقاضی ویزا چیزی شبیه به خوان آخر شاهنامه است. در این مطلب قصد داریم دلایل وجود این مرحله را بررسی کنیم و به ویزای شینگن بدون مصاحبه بپردازیم و ببینیم آیا امکان اخذ ویزای شینگن بدون انجام مصاحبه وجود دارد یا خیر؟ پس برای پاسخ به سوالاتتان با ما همراه باشید.
مرحله مصاحبه حضوری همیشه چالش بزرگی برای افرادی متقاضی ویزای شینگن بوده است به طوری که بسیاری از افراد برای شرکت در این مرحله استرس و دلهره خاصی در دلشان دارند. مصاحبه برای شناخت بیشتر شماست . وقتی برای استخدام در یک شغل فرم های لازم را پر می کنید در مرحله بعد از شما مصاحبه حضوری به عمل می آید و هیچ وقت با پر کردن فرم مشخصات ، شما را در جایی استخدام نمی کنند. این یک روند طبیعی است که وقتی عده ای بخواهند شما را وارد گروه خود کنند باید اول شما را به خوبی بشناسند و صحبت رودر رو همیشه بهترین راه شناخت افرادی است که هیچ گونه شناختی بر روی اخلاقیات ، فرهنگ و اعتقادات آنها نداریم. وقتی برای ورود به یک مجموعه شغلی کوچک نیاز به انجام مصاحبه از طرف مدیران آن مجموعه احساس می شود چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم که مدیران مجموعه بسیار بزرگی به نام دولت ها و کشورها برای ورود افراد به خاکشان آنها را ندیده و نشناخته بپذیرند؟
اگر به دنبال ویزای شینگن بدون مصاحبه هستید باید بدانید که مصاحبه تقریباً از همان اوایل امضای پیمان شینگن جزو جدا نشدنی از مراحل اخذ این ویزا بوده است. در سال های اخیر به خصوص با بالا گرفتن بحث فعالیت های تروریستی برخی از گروهک ها در خاک اروپا این موضوع بسیار جدی تر گرفته می شود و ماموران سفارت تلاش می کنند تا با مصاحبه حضوری بتوانند شناخت هر چند کمی از افراد پیدا کنند ؛ همچنین با بالا رفتن آمار مهاجرت های غیرقانونی از کشورهای آسیایی که عموماً درگیر جنگ داخلی هستند و یا به دلیل وضعیت بد اقتصادی و سیاسی کشورشان صورت می گیرد دولت های غربی تلاش می کنند تا از ورود افرادی که قصد دارند با نام گردشگری وارد خاک شینگن شوند و اقامت غیر قانونی را در آنجا آغاز کنند جلوگیری نمایند ؛ این دلایل خود باعث مهم تر جلوه کردن مرحله مصاحبه شده و سفارتخانه ها تلاش می کنند تا به شکل جدی تری این مرحله را انجام دهند تا افرادی که از صافی آنها رد می شوند به طور کامل پاک و عاری از هر گونه خطری برای کشورشان باشند. با این تفاسیر می توان گفت ویزای شینگن بدون مصاحبه قطعاً امکان پذیر نیست اما چطور عده ای از افراد با این عنوان تبلیغات کرده و اقدام به جذب افرادی که به دنبال ویزا هستند می کنند؟
بسیاری از افراد سودجو که اندکی با مراحل درخواست و اخذ ویزای شینگن آشنایی دارند و از اهمیت مصاحبه برای افراد و همچنین استرس و دلهره آنها از این مرحله آگاهند با ایجاد دفاتری که اغلب هیچ مجوز رسمی ، سابقه کاری و کارنامه موفقی ندارند اقدام به جذب متقاضیان اخذ ویزای شینگن می کنند. این افراد با دروغ هایی همچون داشتن روابط با کارکنان سفارتخانه ها و دانستن قانون های خاص ویزا افراد را به سمت خود کشانده و از آنها کلاه برداری می کنند. به خاطر داشته باشید که سفارتخانه ها هیچ گونه رابطه گری و وساطتی را قبول نمی کنند و هیچ قانون پنهان و مخفی که عموم مردم از آن آگاه نباشند در روند اخذ ویزای شینگن وجود ندارد ، پس هرگز گول افرادی را که به شما وعده ویزای شینگن بدون مدارک را می دهند نخورید و از پرداخت مبالغ مختلف به آنها خودداری نمایید ؛ در پایان خوب است بدانید که برای اخذ مشاوره در مورد اینکه چه مطالبی را در مصاحبه حضوری بیان کنید و چگونه با افسر ویزا صحبت کنید بهتر است از مشاورین معتبری که دارای مجوز های لازم و کارنامه پرباری در این زمینه هستند – مشخصاً متین گشت آسمان یا متین ویزا – کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *