پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا
اشتراک گذاری مطلب

پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا شاید برای افرادی که به تازگی قصد سفر به این کشور را داشته باشند کمی تعجب آور باشد ، چرا که برای سفر به سایر کشور ها تنها به یک پاسپورت و ویزا نیاز خواهند داشت ولی پیکاپ در اینجا اصطلاح جدیدیست که با آن برخورد کرده اند . دریافت ویزا در شرایط عادی کار چندان دشواری نخواهد بود ، شما تنها با در دست داشتن مدارک به انضمام بودجه کافی برای سفر ، در زمان تعیین شده از سوی سفارت هر کشور به راحتی خواهید توانست تا ویزای کشور مقصد را دریافت کنید . برای مثال در ایام اربعین بسیاری از هموطنانمان را مشاهده می‌کنیم که با مراجعه به سفارت کشور عراق یا کنسولگری آن در شهرهای مختلف کشور ، در مدت کوتاهی ویزای خود را دریافت می کنند و با استفاده از خدمات شرکت های زیارتی ، گردشگری یا خود به تنهایی از مرز عبور کرده و به عراق می‌روند . همانطور که دیدید دریافت ویزای کشورهای که درون ایران دارای سفارتخانه هستند ، کار چندان دشواری نخواهد بود ، ولی مشکلات زمانی آغاز می شود که بخواهید به کشور های فاقد سفارتخانه یا کنسولگری در ایران سفر کنید . کشور ایران بنا به دلایلی اجازه حضور برخی کشور ها در قالب سفارتخانه را در خاک خود نمی دهد ، از جمله این کشورها می توان به کشور کانادا و آمریکا اشاره کرد . با وجود قطع رابطه ایران با این کشورها هنوز افرادی در ایران ساکن هستند که بخواهند جهت سفرهای تفریحی ، گردشگری و یا بازدید از اقوام خود و یا جهت تحصیل در دانشگاه های این کشورها به آنجا سفر کنند ، در نتیجه نیاز خواهند داشت مجوز عبور از مرزهای آن ها را دریافت کنند . دریافت ویزای این کشورها تنها از طریق مراجعه به سفارتخانه آن ها در هر کشوری به جز ایران امکان پذیر خواهد بود . اگر شما فردی باشید که در خارج از ایران ساکن است حتی در صورتی که این کشورها در شهر محل اقامت شما کنسولگری و سفارتی نداشته باشند ، گزینه های زیادی را در اختیار خواهید داشت تا ویزای خود را دریافت کنید ، ولی در منطقه خاورمیانه و به صورت استثنا در ایران ، تنها دو کشور پیش روی شما خواهد بود تا ویزای سفر به کانادا یا آمریکا را از آن ها دریافت کنید ، کشور ترکیه و امارات متحده عربی .

شما در مراجعه به این کشورها و یا هر کشوری دیگر در هر نقطه از دنیا لازم خواهید داشت تابه مراکز درخواست ویزای کانادا یا به اصطلاح CVAC مراجعه نمایید . اما مرکز درخواست ویزا (CVAC) در پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا چیست؟

این مراکز در واقع ایجاد شده اند تا خدمات اداری را به متقاضیان مختلف درخواست ویزا از جمله ویزای گردشگری ، تحصیلی ، اجازه کار ، مهاجرت ، پناهندگی و یا شهروندی کانادا را در سراسر جهان ارائه دهند . کشور ترکیه و شهر آنکارا میزبان یکی از همین مراکز است و شرکت خصوصیVFS Global نمایندگی مجاز کشور کانادا به منظور صدور ویزای مهاجرت پناهندگی و شهروندی کانادا به درخواست کنندگان آن ها در این شهر است .

شما برای دریافت ویزا همچون سایر کارهای اداری نیاز خواهید داشت تا برخی مراحل را انجام دهید . البته این کار در کشوری که به زبان دیگر صحبت می کنند و هیچ آشنایی با آن ندارید کمی متفاوت یا به عبارتی دشوار خواهد بود . شما در هر صورت باید با ارائه درخواست خود به صورت الکترونیکی یا حضوری و طی مراحل تشخیص هویت ، روند اداری را تکمیل کرده تا در صورت اعطای مجوز از سوی کشور مقصد بتوانید ویزا را دریافت کنید . دریافت ویزا از این طریق در دو مرحله انجام می گیرد ، در مرحله اول شما باید به صورت حضوری به کنسولگری مراجعه کرده و با طی مراحل انگشت نگاری و تحویل مدارک درخواست خود را ثبت نمایید و در مرحله دوم در صورت دریافت ایمیل تأییدیه از سوی سفارت مربوطه با در دست داشتن پاسپورت و مدارک درخواستی آن ها برای دریافت ویزا به این نمایندگی مراجعه کنید . البته در مرحله دوم لزومی به حضور خود شخص وجود ندارد ، چرا که فرد می تواند بنابر قوانین آن ها از نمایندگی قانونی خود که حداقل شرایط مورد درخواست آن ها را داشته باشد به این منظور نیز استفاده کند . حضور نماینده به منظور اخذ ویزا را پیکاپ ویزا می گویند . تنها تفاوت استفاده از نماینده قانونی به جای حضور شما در این خواهد بود که آن ها در زمان کمتری مراحل اداری را طی کرده و به دلیل آشنایی بیشتر با شهر آنکارا پیچ و خم های اداری به منظور دریافت ویزا را در این شهر بهتر می شناسند در نتیجه ضمن دریافت ویزا در مدت زمان کمتر ، هزینه های سفر و اقامت شما را در این شهر تا حدود زیادی کاهش خواهند داد .

در ادامه با مطرح کردن برخی سوالات و پاسخ های آن ها سعی خواهیم کرد تا اطلاعات شما را در زمینه پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا افزایش دهیم .

آیا برای دریافت ویزا در هر بار مجبور خواهیم شد تا مراحل انگشت ‌نگاری را دوباره طی کنیم ؟ در پاسخ باید گفت که اگر درخواست شما  برای پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا برای ویزای تحصیلی ، کار یا اقامت موقت باشد ، تنها کافی است تا هر ۱۰ سال یکبار آن را تمدید کنید . البته اگر درخواست اقامت دائم در کانادا را داشته باشید ، تا زمانی که با درخواست شما موافقت نشود باید در هر بار این مراحل را طی کنید .

 

پس از ارائه درخواست مهمان در مراکز CVAC چه اتفاق خواهد افتاد ؟ کارشناسان مربوطه تمامی مدارک شما را بررسی می‌کنند تا از صحت آن ها اطمینان حاصل کرده و در صورت تأیید از شما برای طی سایر مراحل ویزا دعوت به عملمی آورند ، البته در صورت نپذیرفتن درخواست شما طی نامه ای دلایل مردود اعلام شدن آن را به شما اعلام خواهند کرد .

چگونه می توانید مراحل درخواست پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا را پیگیری کنیم ؟ شما با با مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ثبت نام برای دریافت ویزا و از قسمت پیگیری مراحل دریافت می توانید وضعیت خود را به صورت آنلاین مشاهده نمایید .

 

چه مدارکی را برای دریافت ویزا نیاز خواهیم داشت ؟ شما چه خود به صورت حضوری به کنسولگری مراجعه کنید و یا اینکه از خدمات پیکاپ استفاده نمایید ، نیاز خواهید داشت تا فرم درخواست خود ، کارت شناسایی عکس دار ، پاسپورت و یک رونوشت از شناسنامه خود را به همراه داشته باشید .

آیا ممکن است در مسیر پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا از ما مصاحبه حضوری صورت گیرد ؟ در هر صورت اگر قرار باشد تا شما مصاحبه حضوری را انجام دهید ، در ابتدا نمایندگی های CVAC به صورت مستقیم با شما تماس خواهند گرفت و یا در پروفایل شخصی شما در ثبت نام آنلاین زمان و مکان انجام مصاحبه را به اطلاع شما خواهد رساند ، ولی روال کار در بیشتر موارد به اینصورت است که برای ویزای کانادا مصاحبه انجام نمی شود . در پایان باید گفت که مجموعه متین ویزا در کنار این خدمت ، خدمات اخذ ویزای شینگن و ویزای شینگن فوری را نیز انجام می دهند که شما می توانید در صورت تمایل به آن ها نیز دسترسی داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *