پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان
اشتراک گذاری مطلب

پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان :تمامی افرادی که قصد سفر به کشور های خارجی از جمله کانادا را دارند مجبور خواهند شد تا ویزای آن ها را تهیه کنند ، به‌ جز در مواردی که سفر به کشور ثانویه بدون اخذ ویزا امکان ‌پذیر باشد . شاید ورود به کانادا برای برخی از کشور ها کاملاً آزاد باشد و هیچ ویزایی از آن ها درخواست نشود ، ولی ایرانیان حتماً مجبور خواهند شد ویزای آن ها را دریافت کنند و حتی می توان گفت که دریافت ویزا برای ما کمی پیچیده تر نیز می باشد . به این منظور تنها دو راه پیش روی آن ها خواهد بود ، اولین راه مراجعه به سفارت ایتالیا به عنوان حافظ منافع کانادا در ایران و طی مراحل اخذ ویزا و دومین روش مراجعه به یکی از کشورهای همسایه جهت استفاده از پیکاپ پاسپورت یا ویزای کانادا خواهد بود . روش اول هر چند ساده تر به نظر می رسد ولی مدت زمان زیادی به طول خواهد انجامید و وقت زیادی را به این منظور تلف خواهد کرد . در روش دوم فرد می تواند در مدت زمان کوتاه تری ویزای خود را دریافت کند با این تفاوت که باید هزینه هایی چون سفر به کشور دیگر و اقامت موقت را نیز پرداخت نماید .

 

 

در بیشتر موارد افراد گزینه سفر به کشور ثانویه را انتخاب می کنند چرا که در مدت زمان کوتاه تری نهایتاً در دو هفته می توانند ویزای خود را دریافت کنند . افراد می‌توانند برای دریافت ویزا برخی از همسایه ایران چون ارمنستان ، دبی و ترکیه را انتخاب کنند . انتخاب هر کدام از آن‌ ها تا حدود زیادی بسته به شرایط هر فرد می تواند تعیین شود . اگر فاصله مکانی برای شما مهم باشد ، کسانی که در قسمت شمالی و مرکزی ایران سکنی گزیده‌اند ، می توانند کشور ارمنستان یا ترکیه را انتخاب کرده و نواحی جنوبی نیز سراغ دبی بروند .

 

این بار ما کشور ارمنستان را به عنوان مقصد سفر برای پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان انتخاب کرده ایم و به آن خواهیم پرداخت . مکانی زیبا که هزینه های سفر به آن در مقابل با سایر کشور ها بسیار پایین تر است . شما متقاضی هر نوع از ویزا (توریستی ، تحصیلی ، اقامتی) که باشید باید حداقل دو بار به ارمنستان و شهر ایروان مراجعه کنید ، یک‌ بار جهت تکمیل مدارک درخواستی سفارت یا کنسولگری کانادا و بار دیگر به منظور الصاق ویزا روی پاسپورت خود . در مرحله اول شما باید با به همراه داشتن مدارک درخواستی از سوی کنسولگری کانادا جهت طی مراحل انگشت نگاری و بررسی داشتن حداقل شرایط لازم برای سفر به این کشور به ارمنستان مراجعه کنید . البته در این شیوه شما مرحله ثبت نام و تحویل مدارک را به صورت حضوری انجام خواهید داد ولی می توانید به صورت اینترنتی نیز این مراحل را انجام داده و در هنگام مراجعه به کنسولگری با در اختیار داشتن وقت بیشتر، امور خود را با خیال آسوده تری پیگیری کنید . مزیت روش اینترنتی در این است که علاوه بر صرفه ‌جویی در وقت امکان گم شدن مدارک و به تعویق افتادن صدور ویزای شما از سوی سفارت مربوطه تا حدود زیادی به صفر نزدیک خواهد شد .

 

در شیوه حضوری بعد از تحویل مدارک از شما انگشت نگاری انجام خواهد شد و باید بعد از اتمام مراحل به کشور باز گردید و منتظر ایمیل تأییدیه سفارت بمانید . اگر سفارت کانادا در ایمیل ارسالی ، درخواست شما را تأیید کند مجبور خواهید شد تنها به صورت حضوری به ارمنستان رفته و ویزای خود را دریافت نمایید (در روش اینترنتی نیز همین روال حاکم است و تنها تفاوت در نحوه تحویل مدارک و کاهش خطر مفقود شدن مدارک شما حین صدور ویزا می باشد) . شاید این رفت و آمد به کشوری چون ارمنستان برای برخی از افراد که اوقات فراغت زیادی را در اختیار دارند و همچنین کسانی که مسئله مالی برای آن ها مطرح نیست ، جذاب باشد ولی مسلماً برای سایر افراد مناسب نخواهد بود ، چرا که باید ضمن پرداخت هزینه ، دغدغه های عقب ماندن از امور روزانه خود را نیز به همراه داشته باشند . این درست زمانی است که خدمات پیکاپ ویزا کانادا از ارمنستان به کمک آن ها خواهد آمد . در واقع پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان راه میانبری است تا هزینه ها و اتلاف وقت را بتوان به حداقل ممکن کاهش داد . پیکاپ ویزا به این صورت انجام می گیرد که شما با در اختیار قرار دادن پرینت ایمیل ارسالی سفارت و مدارک مربوطه به افراد و یا شرکت هایی که از طرف شما به عنوان وکیل تعیین می شوند ، آن ها را مسئول انجام مرحله دوم از دریافت ویزا خواهید کرد . این کار باعث می شود تا بتوانید بدون پرداخت هزینه بیشتر در مدت زمان کوتاه تری ویزای خود را دریافت کنید ، چرا که آن ها به کشور ارمنستان ، شهر ایروان و نحوه انجام امور اداری آن ها نسبت به شما آشنایی بیشتری دارند و پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان را در حداقل زمان ممکن انجام می دهند . ارسال پاسپورت ها به این کشور در بیشتر موارد تنها در دو روز در هفته انجام می گیرد و در هر دو روز نیز پرواز برگشت وجود دارد تا در صورت آماده بودن ویزا آن را در کمترین زمان به شما تحویل دهند ، بنابراین سعی کنید تا وقت خود را به گونه ای مدیریت کنید که بتوانید حداقل مدارک خود را در یکی از این روز ها ارسال نمایید (شایان ذکر است که عدم مراجعه در مهلت مقرر برای دریافت ویزا می تواند تبعاتی چون مردود شدن درخواست شما و پرداخت هزینه های مجدد برای صدور آن را به دنبال داشته باشد).

 

نکاتی در مورد پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان

در این زمینه باید گفت که در سفارت کانادا و یا دفاتر مربوط به صدور ویزای یا به عبارتی وک ها چیزی به نام مصاحبه وجود ندارد و افراد تنها باید برای طی مراحل انگشت و چهره نگاری به آن ها مراجعه کنند . شهر ایروان در ارمنستان تنها نقطه ای است که میزبان شما در کشور ارمنستان به این منظور خواهد بود . شما می توانید به منظور انجام این مراحل از ساعت 9 صبح به وقت ارمنستان در این دفاتر حضور پیدا کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *