پیکاپ ویزا کانادا
اشتراک گذاری مطلب

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص پیکاپ ویزا کانادا اطلاعاتی مختصر اما کاربردی در اختیارتان قرار داده و با بیان ساده مفاهیم آن مخاطبین خود را در فهم بهتر اقدامات لازم برای سفر به این کشور یاری کنیم .

اگر شما تجربه سفر ، اخد ویزای کانادا و اقامت در آن را نداشته و در شرف این عمل نیز نباشید ، بی تردید در میان اقوام ، دوستان ، آشنایان ، همکاران ، همکلاسی ها و همسایگان خود فردی را می شناسید که به این کشور مهاجرت کرده و یا در قالب ویزای تحصیلی ، کار، گردشگری و … مدتی در آنجا بوده باشد .

در همین رابطه طبق آماری رسمی که از سوی دولت کانادا در سال 2006 منتشر شده است ، این کشور پذیرای قریب به 122 هزار نفر ایرانی بوده است . حال اینکه گزارشات به روز شده آن در سال 2011 این عدد را با رشدی 35 درصدی بالای 160 هزار نفر نشان می دهد . اگرچه این آمار تا این لحظه اصلاحیه ای نخورده است ، اما بی تردید می دانیم تعداد ایرانیان این کشور بیش از این اعداد بوده و بنا به آماری که در ماه اوت ۲۰۱۷ منتشر شد در حدود 230 هزار نفر در خانه های خود (در کانادا) فارسی صحبت می کنند که بخش عمده ای از آن ها را ایرانیان تشکیل می دهند . قسمت اعظمی از این جمعیت قابل توجه در استان انتاریو ، بریتیش کلمبیا ، کبک و آلبرتا ساکنند و به تفکیک شهر احتمال دیدار یک هموطن در تورنتو ، ونکوور ، مونترال و اتاوا بیش از سایر نقاط آن است . با صرف نظر از ایرانی – کانادایی هایی که در این کشور متولد شده اند و آن هایی که از راه های غیر قانونی این مسیر را طی کرده اند ،  همه ایرانیان مهاجر برای زندگی در این کشور از سفارتخانه کشور مذکور ویزای مخصوصی دریافت کرده اند ،  ویزایی که یا در سفارتخانه آنان در تهران ( در زمان فعالیت آنان در خاک ما ) تائید شده و یا به صورت پیکاپ ویزا کانادا از کشورهای همسایه به صاحب امتیاز خود رسیده است .

و اما پیکاپ ویزا کانادا چیست ؟ لازمه اخذ ویزای هر کشور ، علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز آنان ، شرکت در مصاحبه سفارتخانه کشور مقصد و سنجش ظاهر ، نوع شخصیت ، سطح سواد و تکلم و … توسط کارگزاران آن ها می باشد ، حال این سفارتخانه می تواند سفارت ایتالیا در تهران باشد و یا سفارت کانادا در ترکیه . پس از این مرحله ، طی یک پیشامد صفر و یکی ، یا درخواست ویزای شما پذیرفته شده و یا رد می شود . در صورت پذیرفته شدن و تکمیل بودن مدارکتان که در حدود 40 روز پس از دیدار حضوری مشخص می گردد ، تنها کافیست تا پاسپورت خود را به دست این کارگزاران برسانید تا مهر یا برچسب ویزای شما را در آن درج کرده و مقدمات سفرتان را فراهم آورند . اگر سفارت مذکور در تهران باشد ، از طرق مختلفی می توان این کار را انجام داد که به دلیل وجود این مکان در شهر شما (تهران) و یا داخل مرزهای کشورتان (ایران) این امر چندان دشوار به نظر نمی رسد .

حال فردی را تصور کنید که به دلیل عدم وجود سفارتخانه کشوری در خاک خودش ، مجبور به عزیمت به کشورهای همسایه و اقدام به اخذ روادید از سفارتخانه قلمرو مقصدش در این ناحیه ثانویه می باشد . در چنین شرایطی فرد پس از پذیرفته شدن درخواستش ملزم به انجام سفری دوباره به خارج از کشور ، صرف پول و زمان ، عقب افتادن امور شخصیش در کشور خود و استقبال از حوادث نا معلومیست که سبب می شود این سفر غیر ضروری بسیار هزینه زا شود .

در همین اثنا لازم به ذکر است که این مرحله دوم که تنها رساندن پاسپورت به سفارتخانه می باشد ، در گرو حضور فیزیکی خود متقاضی نیست ، لذا فرد دیگری به نیابت از وی توانایی گسیل پاسپورت را دارد . در همین رابطه پیکاپ ویزا کانادا که توسط مجموعه پیش روی انجام می گردد در حقیقت عبارت است از اخذ پاسپورت متقاضیان ، رساندن به دست کارمندان سفارت کانادا در ترکیه یا سایر کشورهای همسایه ، درج ویزا در آن و بازگرداندن به صاحب این سند که در مجموع با هزینه بسیار کمتری نسبت به مراجعه حضوری انجام می پذیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *