پیکاپ پاسپورت ترکیه
اشتراک گذاری مطلب

پیکاپ پاسپورت ترکیه بهترین روش برای دریافت اجازه ورود به کشوری است که در داخل ایران سفارتخانه یا کنسولگری ندارد . به عبارتی در این شیوه از دریافت پاسپورت و ویزا افرادی به عنوان نماینده از طرف مسافر کشورهای مذکور ، پاسپورت وی را به کشور مقصد می برند و بعد از طی کردن کلیه مراحل اخذ ویزا ، پاسپورت را به همراه ویزای الصاق شده به آن به فرد تحویل می دهند .

 پیکاپ پاسپورت ترکیه چه فایده ای برای افراد خواهد داشت

متأسفانه یا خوشبختانه کشورهایی مانند انگلیس ، آمریکا یا کانادا در داخل ایران سفارتخانه ندارند و تنها چند کشور به عنوان نماینده حافظ منافع آن ها هستند ، بنابراین افرادی که قصد سفر به این کشورها را دارند ناچار خواهند بود تا به کنسولگری آن ها در کشورهای همسایه مراجعه کنند . طی کردن مراحل دریافت ویزا به این شیوه علاوه بر صرف وقت و هزینه زیاد ، همچنین برنامه منظم برای رفت و برگشت به کشور سوم صبر و حوصله زیادی را نیز می طلبد ؛ به همین خاطر سرویس پیکاپ پاسپورت ترکیه به وجود آمده است ، خدمتی که در این شیوه فرد ناچار نیست برای ضمیمه کردن ویزا به پاسپورت خودش به کشور دیگر مراجعه کند ، به جای آن با تحویل پاسپورت به نماینده قانونی و اعطای وکالت به وی باعث می‌ شود تا او تمامی مراحل دریافت ویزا را انجام داده و در نهایت پاسپورت را به همراه ویزا به وی تحویل دهد . به این شیوه از دریافت ویزا اصطلاحاً پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا گفته می شود .

تفاوت پیکاپ ویزا با پیکاپ پاسپورت

در واقع این دو نوع پیکاپ تفاوتی با یکدیگر ندارند ، در هر دو مورد پاسپورت شما به کشور سوم برده می شود تا ویزا را ضمیمه آن نمایند . البته گفتن این نکته خالی از لطف نخواهد بود که اگر پاسپورت خود را به نمایندگان شخصی بسپارید به طور معمول هزینه بیشتری را برای دریافت پیکاپ پاسپورت خود پرداخت خواهید کرد . در مقابل آنان آژانس های گردشگری و کارگزاران پیکاپ وجود دارند که با اطمینان بیشتر و در ازای دریافت مبالغ کمتر امور شما را انجام خواهند داد .

 

نکات مورد توجه در تهیه پیکاپ پاسپورت ترکیه

  • با توجه به تغییرات موجود در قوانین هر کشور برای دریافت ویزا نمی توان مراحل یکسانی را برای دریافت ویزای همه کشورها در نظر گرفت
  • پیکاپ پاسپورت و ویزا به یک نوع محدود نمی شود و شما می توانید انواع اقامتی ، توریستی، تحصیلی و تجاری آن را دریافت کنید
  • شیوه مرسوم در انتقال پاسپورت به کشور سوم در بیشتر موارد با استفاده از آژانس های گردشگری هفتگی انجام می شود.
  • پاسپورت ها قبل از پایان مهلت اعلام شده توسط سفارت باید به آن تحویل داده شوند ، بنابراین قبل از تحویل پاسپورت به آژانس های گردشگری حتماً تاریخ ارسال مدارک را از آن ها درخواست نمایید .
  • هر شرکت آژانس گردشگری که متولی خدمات پیکاپ پاسپورت کانادا یا کشورهای دیگر است باید از طرف پلیس مهاجرت ایران مجوز خدمات را دارا باشد بنابراین در مراجعه به آن ها این نکته را مد نظر قرار دهید .
  • به منظور دریافت پیکاپ پاسپورت شرکتی را انتخاب کنید که فرآیند انجام مراحل کار شما را به صورت کاملاً واضح و شفاف بیان کند تا در جریان تمامی امور قرار گیرد .
  • دقت نمایید تا مدارک را در موعد مقرر تحویل داده و از هرگونه کوتاهی در این زمینه خودداری کنید چرا که پیامد های آن تنها متوجه شخص شما خواهد بود .

 

روند دریافت پیکاپ ترکیه

متقاضیان سفر به کشورهایی که در ایران دارای سفارتی نیستند می ‌توانند با ارائه درخواست الکترونیکی و یا مراجعه حضوری به کنسولگری این کشورها در ترکیه و یا سایر کشور های همسایه درخواست خود را برای دریافت ویزا ارائه دهند . این افراد بعد از ارائه درخواست ، ملزم به حضور در محل سفارت خانه کشور مربوطه خواهند بود تا بر اساس قوانین آن کشور در مصاحبه حضوری و یا تنها به منظور انجام مراحل انگشت نگاری به آن جا مراجعه کنند . بعد از طی این مراحل افراد تنها باید منتظر دریافت ایمیل کنسولگری ها به منظور تایید یا رد درخواست آن ها خواهند بود . اگر در ایمیل دریافتی با درخواست آن ها موافقت شده باشد ، متقاضی باید با در دست داشتن پاسپورت و پرینت ایمیل یا نامه موافقت سفارت کشور مذکور مراجعه نمایید . این دقیقاً زمانی است که پای نماینده آژانس های مسافرتی و یا سایر اشخاصی که خدمات پیکاپ پاسپورت را انجام می دهند به میان خواهد آمد .

شما به جای اینکه خود به کشور مذکور برای دریافت ویزا و الصاق آن به پاسپورت مراجعه نمایید با اعطای یک وکالتنامه به شخص یا آژانس مربوطه انجام این کارها را به آنها محول خواهید کرد . انجام این مراحل هیچ نیازی به حضور مسافر نخواهد داشت و نماینده قانونی او نیز می تواند این کارها را انجام دهد . مدارک به سفارت مربوطه ارسال می شود و بعد از دریافت ویزا پاسپورت را به شخص در کشور مورد نظر تحویل می ‌دهند .

 

پیکاپ پاسپورت ترکیه برای چه کشورهایی انجام می شود

همانطور که در پاراگراف های قبلی بیان شد ، در حال حاضر این خدمات بیشتر برای سه کشور کانادا انگلیس و آمریکا انجام می شود ، گرچه که اخیرا برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و آفریقایی نیز به دلیل قطع روابط خود با ایران باعث شدند تا فعالان تجاری که از ایران به این کشورها قصد سفر دارند نیز از این خدمت استفاده کنند .

 

هزینه پیکاپ پاسپورت ترکیه

باید گفت که هزینه سفر را بطور دقیق نمی توان مشخص کرد ، چرا که در ابتدای امر کشور مقصد سفر و در مرحله بعد میزان مدارک درخواستی از سوی آن ها تعیین کننده قیمت پاسپورت خواهند بود . از سوی دیگر مراحل دریافت ویزا و سخت گیری های صورت گرفته توسط این کنسولگری ها می تواند هزینه سفر شما را به مراتب بالاتر ببرد . به عنوان عامل دیگر می توان زمان درخواست پیک آپ پاسپورت را نیز به عنوان عامل تعیین کننده در قیمت نام برد . چرا که در فصولی که کشور ترکیه میزبان توریست های بیشتری است به مراتب هزینه اقامت در این کشور بالاتر خواهد رفت به همین منظور شرکت گردشگری از شما مبالغ بیشتری را دریافت خواهند نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *