پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا
اشتراک گذاری مطلب

پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا یکی از موضوعاتی است که متقاضیان سفر و یا اقامت در کشور کانادا به دنبال دریافت آن هستند . به همین منظور در متن پیش رو سعی خواهیم کرد تا به روش های حصول آن بپردازیم . در حال حاضر بیشتر افرادی که قصد سفر به کشور های مختلف را دارند باید به این منظور پاسپورت آن کشور را دریافت کنند . در صورتی که کشور مقصد سفر درون یک کشور دارای سفارت باشد طی کردن مراحل دریافت پاسپورت به راحتی امکان پذیر خواهد بود و شاید بیش از یک ماه زمان لازم نداشته باشد . در طرف مقابل بعضی کشورها ممکن است به هر دلیلی سفارتخانه کشور مقصد سفر مسافران را نداشته باشد . بنابراین افراد مجبور خواهند شد تا به طریقی این پاسپورت را دریافت کنند تا بتوانند به سفر کاری و یا تفریحی خود بروند .

کانادا یکی از کشور هایی است که سالانه افراد زیادی از ایران با مقاصد مختلف به آن سفر می کنند . تمامی این افراد به ویزا این کشور برای سفر به آنجا نیاز خواهند داشت ، ولی گرفتن روادید این کشور در ایران کار راحتی نخواهد بود چرا که اولاً سفارت کانادا در ایرانِ پس از انقلاب در مقاطعی بازگشایی و بسته شده است و ثانیاً کشور های حافظ منافع آن در ایران ، به دلایل مختلفی که در این یادداشت نمی گنجد روند انجام کار را با مشکل روبرو می کنند . بیشتر این افراد وقت کافی برای صرف این دوره زمانی را دراختیار ندارند و مجبور خواهند شد تا به سفارتی دیگر مراجعه کنند . نزدیک ترین سفارت کانادا در کشور هایی است که از لحاظ مرزی در نزدیک ایران واقع شده اند ، از آن جمله آن ها می توان ترکیه ، ارمنستان و امارات را نام برد . ولی به هر حال باید در نظر داشت که فرایند های ساده اداری که ما برای دریافت پاسپورت یک کشور به راحتی در داخل طی می کنیم دیگر در مقابل پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا اهمیت چندانی نخواهد داشت ؛ چرا که فرآیند دریافت آن کاملاً متفاوت از دریافت پاسپورت عادی خواهد بود . به این منظور فرد باید با در دسترس داشتن تمامی مدارک مربوط با سفر به نزدیک ترین سفارتخانه واقع در کشور همسایه برای تحویل مدارک و ارائه درخواست خود مراجعه کند .فرد با ارائه مدارک باید مدت زمانی را برای دریافت تائیدیه صبر کند . برای این افراد سفر به کشوری دیگر و تحمل هزینه های مختلف تنها برای دریافت یک پاسپورت سخت خواهد بود . به همین خاطر مجموعه هایی به وجود آمده اند که این کار را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهند .

 

مراحل دریافت پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا

افراد با تهیه اسناد و مدارک درخواست شده از سوی سفارت کانادا باید در مرحله اول و به صورت حضوری به کشور ترکیه و شهر آنکارا سفر کنند و در آنجا با مراجعه به سفارت کانادا ضمن تحویل اسناد و مدارک ، در مصاحبه سفارت به منظور بیان دلایل سفر و اهداف آن با مسئولین ان بپردازند . پس از انجام مصاحبه مدارک آن ها برای بررسی در دستور کار این سفارت قرار می گیرد . در این مرحله فرد باید منتظر بماند تا نتیجه بررسی ها برای رد و یا قبول درخواست وی مشخص شود . پس از اینکه سفارت نتیجه درخواست فرد را اعلام می کند ، در صورت مردودی فرد باید دوباره به منظور دریافت ویزا تلاش کند و چنانچه پذیرفته شده باشد سفارت مربوطه تایید خود را در قالب ایمیل برای فرد ارسال می کند تا وی برای انجام مراحل بعدی و دریافت ویزا به محل سفارتخانه مراجعه کند . در این بین فاصله زمانی تا دریافت ایمیل برای بیشتر افراد متقاضی از لحاظ هزینه های اقامت موقت در آنکارا و یا هر شهر و کشور دیگر بسیار زیاد خواهد بود ، به همین دلیل بیشتر این افراد ، در این فاصله به کشور برمی گردنند تا بعد از دریافت جوابیه ، برای طی مراحل بعد دوباره به آنجا سفر کنند ، ولی در پیکاپ پاسپورت افراد تنها یک بار آنکارا مراجعه می کنند و برای مرحله دوم با عقد قرارداد با شرکت های متولی امر پیکاپ و انتقال وکالت برای دریافت ویزا با پرداخت هزینه ای بسیار پایین آن ها را مسئول دریافت و تحویل گذر نامه از سفارت کانادا خواهند کرد . این شرکت ها چون که مسئولیت افراد زیادی را در این زمینه بر عهده می گیرند و اکثراً برای دریافت چندین ویزا به طور هم زمان به یک سفارت مراجعه می کنند ضمن داشتن مجوز های قانونی از تجربه بیشتری در این زمینه برخوردار بوده و می توانند در مدت زمان کمتری نتیجه مورد نظر را برای فرد حاصل کنند .

 

مزیت های دریافت پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا

  1. دریافت سریعتر پاسپورت
  2. عدم نیاز به حضور شخص در کشور آنکارا
  3. کاهش هزینه های سفر به کشور میزبان
  4. کاهش دردسر های نوبت دهی توسط سایر سفارت خانه ها در ایران
  5. استفاده از تجربیات شرکت های مربوطه در این زمینه و کاهش اشتباهات در انجام مراحل قانونی

 

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا

مدارک لازم برای دریافت ویزا با توجه به نوع روادیدی که فرد می خواهد دریافت کند تفاوت خواهد داشت ، چرا که ویزا ها در دو نوع مهاجرتی و غیر مهاجرتی صادر می شوند .

 

مدارک ویزای مهاجرتی کانادا : پرینت ایمیل سفارت ، پاسپورت امضا شده ، دو قطعه عکس در ابعاد خواسته شده با ذکر تاریخ ، تکمیل صفحه آخر ایمیل دریافتی شامل آدرس و شماره تماس

 

مدارک ویزای غیر مهاجرتی : پاسپورت امضا شده ، پرینت ایمیل سفارت و فرم وکالت

 

مدت زمان لازم برای پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا

تعیین مدت زمان دقیق برای این کار به دلیل عوامل مختلف غیر ممکن خواهد بود ولی به طور معمول دریافت آن و روند الصاق برچسب روی پاسپورت و انجام امور اداری آن بین 1 تا 3 هفته به طول خواهد انجامید .

در پایان باید گفت که پیکاپ پاسپورت تنها برای کشور کانادا وجود ندارد و افراد از آن می توانند برای دریافت ویزای شینگن فوری و تضمینی در سفر به کشور های اروپایی نیز استفاده کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *