پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول
اشتراک گذاری مطلب

اگر شما جز افرادی هستید که قبلاً از طریق پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول ویزای خود را دریافت کرده اید ، مسلماً با  این بحث کاملاً آشنایی دارید ، امّا به هر حال افرادی هستند که تا به حال ویزای کانادا را دریافت نکرده اند و تمایل دارند تا در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب کنند لذا بر آن شدیم تا به معرفی خدمت پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول بپردازیم .

 

کنسولگری کشور کانادا در شهر استانبول ترکیه یکی از مراکزی است که مورد توجه افرادی از ایران است که می خواهند تا به کانادا سفر کنند ، چرا که سفارت کانادا در کشور ما تعطیل شده است و این افراد ناچار هستند تا برای دریافت ویزا به دیگر کشور های همسایه چون ترکیه مراجعه کنند . دریافت ویزای کانادا از این طریق و در شهر استانبول به در دو مرحله انجام خواهد گرفت و افراد متقاضی در هر دو مرحله نیز مجبورند تا به استانبول سفر کنند . مرحله اول برای ارائه مدارک مربوطه و طی مراحل انگشت نگاری و مرحله دوم برای دریافت ویزا ؛ البته اگر انور خارجه کانادا درخواست ویزای آن ها را رد نکند . امّا باید گفت که به لطف وجود خدمات پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول دیگر متقاضیان ویزای کانادا مجبور نخواهند بود تا دو مرحله را طی کنند و راحت تر بتوانند ویزای خود را دریافت اخذ نمایند .

 

منظور از پیکاپ پاسپورت چیست

هدف اصلی از این روش در اخذ ویزا این است که افراد به جای سفر دوم و مراجعه مجدد به شهر استانبول برای الصاق ویزا به پاسپورت ، به یک شخص و یا شرکتی معتبر وکالت قانونی می دهد تا او وظیفه انتقال پاسپورت به سفارت را بر عهده گیرد . در این مورد فرد مورد نظر به جای اینکه وقت و هزینه های اضافی را صرف این کار کند ، تنها کارمزد خدمات وکیل خود را خواهد پرداخت و در سایر هزینه های سفر صرفه جویی خواهد کرد . بنابراین اگر شما نیز خواهان دریافت ویزای کانادا هستید ، پیشنهاد می کنیم تا از پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول استفاده کنید . شایان ذکر است که در این مورد پاسپورت خود را تنها به افراد و یا شرکتی معتبر و قابل اعتماد بسپارید ، چرا که در غیر این صورت احتمال سوء استفاده از آن وجود دارد .

 

مراحل اخذ و پیکاپ ویزا کانادا در استانبول

در ابتدا برای دریافت ویزا باید وقت سفارت بگیرید ، البته زمانی که بحث گرفتن وقت از سفارت کانادا به میان می اید منظور اخذ زمان انگشت نگاری از نمایندگی های صدور ویزای این کشور یعنی وک است ، چرا که متولی اصلی این کار مراکز وک هستند و نه سفارت کانادا ، بنابراین شما باید تنها از این مراکز وقت بگیرید . دریافت وقت هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری امکان پذیر خواهد بود . اگر مایل هستید تا از طریق اینترنتی اقدام کنید ، می توانید با مراجعه به سایت وک مربوطه با ساخت حساب کاربری در خواست خود را در قالب فرم های اینترنتی تکمیل نمایید و هزینه لازمه را نیز همزمان پرداخت کنید . شما بعد از طی این مرحله یک ماه زمان خواهید داشت تا به سفارت کانادا در استانبول مراجعه کنید . در سفارت کانادا از شما انگشت نگاری به عمل خواهند آورد و کلیه مدارک شما را تحویل خواهند گرفت ؛ امّا خبر خوش این است که آن ها برای دادن ویزا از شما در خواست مصاحبه نخواهند کرد و مصاحبه ای به این منظور در کار نخواهد بود . بعد از اینکه این مرحله را انجام دادید میتوانید پاسپورت خود را دریافت نمایید به کشور باز گردید . در این مرحله تنها باید منتظر دریافت ایمیل از سفارت مبنی بر موافقت و یا عدم موافقت با درخواست شما باشید . اگر سفارت کانادا در ایمیل با درخواست شما موافقت کرد باید با در دست داشتن یک نسخه از پرینت ایمیل به همراه پاسپورت دوباره به استانبول برای ضمیمه کردن ویزا به آن برگردید . این زمان درست مرحله ای است که خدمات پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول به کمک شما خواهد آمد .

امّا اگر روش حضوری را برای دریافت ویزا انتخاب نمودید می توانید با مراجعه به سفارت کانادا ، ضمن تحویل مدارک و پر کردن فرم های درخواست مراحل انگشت نگاری و پرداخت هزینه ها را نیز به صورت حضوری انجام دهید . در این شیوه نیز شما مجبور می شوید تا دوباره به کشور برگشته و منتظر دریافت ایمیل سفارت و طی کردن مراحل بعدی آن شوید . همان طور که می بینید استفاده از پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول در این مرحله نیز کاربرد دارد و تا حدود زیادی در کاهش هزینه ها و وقت شما مؤثر خواهد بود . در پایان مدارکی را که افراد مختلف برای اخذ ویزا نیاز خواهند داشت را معرفی می کنیم .

 

مدارک لازم برای اخذ ویزا

1.       پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه پاسپورت های قدیمی در صورت درج ویزا در آن ها

2.       ارائه دعوت نامه و یا برنامه کامل سفر

3.       ترجمه شناسنامه فرد به زبان انگلیسی

4.       ترجمه سند ازدواج و گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان درصورت همراه بودن آن ها

5.       مدارک مبنی بر تمکن مالی به همراه سه گردش آخر حساب بانک به زبان انگلیسی

6.       مدارک شغل

کارمند : گواهی اشتغال به کار و حکم کارگزینی به همراه ترجمه

کارفرما : آگهی تأسیس شرکت در روزنامه رسمی به همراه لیست بیمه دو ماه آخر کارمندان

تاجر: گواهی اتاق بازرگانی و کارت بازرگانی و لیست مالیات پرداختی

مهندس : پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

مشاغل آزاد و صاحبان کارخانه ها : جواز کسب و لیست مالیات پرداختی و یا پروانه بهره برداری

بازنشست گان : حکم بازنشستگی و فیش حقوقی سه ماه آخر بازنشستگی

تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و ترجیحا تأیید مراجع رسمی ذیصلاح را نیز به همراه داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *