پیکاپ پاسپورت کانادا
اشتراک گذاری مطلب

پیکاپ پاسپورت کانادا مفهومیست که در سال های اخیر به دلیل فراز و فرود های روابط سیاسی ایران و کانادا بیش از پیش مطرح شده و در پی افزایش تمایل به مهاجرت به این کشور متقاضیان زیادی نیز در کشورمان پیدا کرده است . در این مقاله قصد داریم تا پس از ذکر دلایل این حرکت سینوسی ، در خصوص پیکاپ پاسپورت کانادا مطالبی را عنوان کنیم .

پیکاپ پاسپورت کانادا

در اینکه کانادا کشوری ایده آل برای زندگی بوده و در شاخص های مثبت زندگی – اعم از سطح رفاه و درآمد شهروندانش ، رضایت شغلی آنان ، امنیت اجتماعی ، امید به زندگی ، شادی و شادابی عمومی و … – همواره یکی از صدرنشینان کشورهای دنیا می باشد شکی نیست . با این حال کانادا به دلیل داشتن مرزی وسیع با آمریکا ، فرهنگ و سیاستی همسو ، مبادلات مالی و تجاری فراوان ، قرارداشتن زیر چتر حمایتی ایالات متحده و مجموعه منافعی که رابطه با این کشور برایشان به همراه دارد ، از آمریکا تاثیر پذیری فراوانی داشته و در طی تاریخ  تقریباً 60 ساله ارتباطشان با ایران ، می توان ادعا کرد که بلا استثناء در خط مشئ تعریف شده توسط همسایه ابرقدرت خود حرکت کرده است .

پیکاپ پاسپورت کانادا چیست ؟

اقدام برای پیکاپ پاسپورت کانادا مراحلی دارد که باید برای این سفر شما ویزای کشور مربوطه یعنی کانادا را دریافت کنید. برای اینکه این اقدام را انجام بدید نیاز دارید که ویزای شما به پاسپورت شما الصاق داده شود اما همانطور که میدانید نیازی نیست که شخص متقاضی به صورت حضوری در سفارت مربوطه حضور یابد.

از آنجایی که روابط ایران و کانادا تیره گردیده است و کانادا سفارت در ایران ندارد، شما برای این کار باید از کشورهای همسایه مانند امارات و ترکیه این کار را انجام بدهید برای همین روش وجود دارد که به عنوان پیک آپ پاسپورت شما می توانید از طریق آن اخذ ویزا را به صورت غیر حضوری انجام دهید .

روال انجام پیکاپ پاسپورت کانادا از طریق سفارت کانادا ایمیل خود را ارسال می نماید پس از بررسی در صورت قبول شدن درخواست ، به شما ایمیلی داده می‌شود و در صورت مثبت بودن پاسخ ایمیل شما می توانید با در دست داشتن پرینت ایمیل به همراه پاسپورت خود جهت پیکاپ پاسپورت کانادا اقدام نمایید که این امر به شما این امکان را می دهد که در کوتاهترین زمان به بهترین نتیجه ممکن برسیم .

مدارک اخذ پیکاپ پاسپورت کانادا

با توجه به اهمیت پیکاپ پاسپورت کانادا به شما پیشنهاد می‌کنیم که از شرکت های معتبری که در زمینه پاسخ فعالیت می‌کند استفاده کنید زیرا این مدرک معتبر جهانی بوده و امکان هرگونه سوء استفاده از آن وجود دارد ، به همین دلیل پیشنهادی که به شما میدهیم انجام کار خود را به یکی از شرکت های معتبر بسپارید .شما برای پیکاپ ویزای کانادا می توانید به دو صورت می توانید اقدام کنید :

اولین روش پیکاپ ویزای غیر مهاجرتی می باشد اگر اقدام برای ویزای غیرمهاجرتی دارید نیاز به مدارک زیر دارید:

1-پرینت ایمیل دریافتی

2-فرم وکالت

3- پاسپورت امضا شده

و اگر قصد اقامت در کانادا یا ویزای مهاجرتی را دارید علاوه بر مدارک فوق  دو قطعه عکس سه در چهار و مشخصات دیگر مانند رنگ چشم و قد علاوه بر مدارک فوق برای پیکاپ ویزای مهاجرتی شما لازم است . اگر سن شما بیشتر از ۱۸ سال است باید امضای را که در پاسپورت تا ن کرده اید دقیقا  در فرم وکالت داشته باشد و در صورت حدود دو هفته زمان نیاز دارید تا پیکاپ پاسپورت شما آماده شود .

پیکاپ ویزای کانادا دارای انواع مختلفی می باشد:

  • پیکاپ ویزای پژوهشی
  • پیکاپ ویزای ازدواج در کانادا
  • پیکاپ ویزای تحصیلی کانادا
  • پیکاپ ویزای توریستی به کانادا
  • پیکاپ ویزای کاری کانادا
  • پیکاپ ویزای سرمایه گذاری
  • پیکاپ ویزای هزینه پزشکی در کانادا

 

کانادا در اواخر دهه 50 میلادی سفارت خود را در ایران بازگشایی نموده و مطابق روابط خوبی که شاه با آمریکا داشت ، آن ها نیز همین سیاست را اتخاذ نمودند . در واقعه لانه جاسوسی و پس از کمک به خروج کارمندان سفارتخانه آمریکا ، با بسته شدن سفارت کشور مذکور آنان نیز روابط دیپلماسی خود را با ما قطع کردند . در سال های پس از جنگ و با وجود تحریم های آمریکا ، ایران و کانادا در اواسط دهه هفتاد خورشیدی روابط حسنه ای با یکدیگر داشته که اظهاراتی مبنی بر عدم رعایت حقوق بشر در ایران ، سیاست های منطقه ای و عدم همکاری ما در قطعنامه های سازمان امنیت دستاویزی برای بستن سفارت خود در تهران ، سپردن منافعشان در کشور به ایتالیایی ها و اخراج سفرای ایرانی از خاک خود بود . برای درک بهتر دنباله رو بودن کانادا تنها ذکر این نکته کافیست که با امضاء برجام زمزمه هایی از سوی رئیس جمهور این کشور مبنی بر از سر گیری روابط دیپلماتیک شنیده شده که با خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت 97 ، این گفته ها نیز طبق سیاستی مشخص معلق شد .

این فراز و فرود ها از این روی بیان شد تا با این ذهنیت در خصوص پیکاپ پاسپورت صحبت کنیم که عوامل متعددی هستند که اجازه انجام شدن ساده و بی دغدغه سفر به این کشور یا اقامت در آن را فراهم نمی کنند ، لذا متقاضیان مجبور به پیمودن مسیری طولانی و پر پیچ و تاب تری هستند .

همانطور که در مقالات مرتبط گفته شد ، پیکاپ پاسپورت کانادا به معنای بردن آن نزد سفارتخانه این کشور در ممالک خارجی برای درج ویزا در آن است . این سفارتخانه که در حقیقت همان مکانیست که شما به عنوان متقاضی سفر به کانادا در آن حضور به هم رسانده ، با کارمندانش مصاحبه کرده و نظر مثبت آنان را مبنی بر صلاحیت حضور در کشورشان به دست آورده اید ، با فاصله چند هفته از این ملاقات پذیرای پاسپورت شماست تا اجازه نامه ورودتان را در آن ثبت کند .

همانطور که می بینیم ، لزومی بر حضور خود فرد در این مکان وجود ندارد ، لذا چنانچه فرد دیگری نیز این عمل خطیر را انجام دهد گره بزرگی از کار متقاضی گشوده است . اگرچه همه افراد برای اخذ ویزای کانادای خود می توانند شخصاً اقدام کنند ، اما نمی توان هزینه های سفر و زمان صرف شده برای آن را نادیده گرفت ؛ از سویی دیگر در برهه زمانی خاصی که اجازه قطعی کردن روادید خود را داریم ، معلوم نیست که آیا دوست و آشنایی در آن زمان در کشور مورد نظرمان حضور دارد یا خیر تا امور مذبور را پیش ببرد (هرچند خود این اقدامات مهارت ، حوصله و زمان زیادی می طلبد که کمتر کسی قادر و مایل به انجام آن است) ، به همین دلیل اشخاصی حقیقی و حقوقی (از جمله مجموعه پیش روی در قالب شخصیت حقوقی متین گشت آسمان) با تبحّر در این کار و داشتن افرادی مستقر در کشورهای همسایه ، آماده پیکاپ پاسپورت کانادا و انجام کار در حداقل زمان و با حداقل هزینه می باشد .

برای اخذ پیکاپ پاسپورت کانادا از طریق چه  کشورها و شهرهای مختلفی می توانیم اقدام کنیم؟

پیکاپ پاسپورت کانادا از طریق ترکیه

به علت اینکه سفارتخانه کانادا  در ایران نیست از طریق شهرهای آنکارا و استانبول معمولاً پیکاپ ویزای شما انجام می پذیرد و چیزی در حدود یک هفته برای  انجام این کار زمان لازم خواهد بود .

پیکاپ پاسپورت کانادا از طریق امارات متحده عربی

برای دریافت پیکاپ پاسپورت معمولاً از طریق شهرها ی ابوظبی و دبی انجام می پذیرد و معمولا دو هفته برای انجام این کار زمان نیاز داریم که به مراتب از ترکیه بیشتر است .

پیکاپ پاسپورت از طریق کشور ارمنستان

از طریق کشور ارمنستان و شهر ایروان نیز انجام می پذیرد و زمان مورد نظر برای انجام حدود یک هفته می باشد .

سوالات متداول در مورد پیکاپ پاسپورت کانادا

برای شما ممکن است سئوالاتی در مورد پیکاپ پاسپورت کانادا بوجود بیاید که در اینجا به بخشی از این پرسش و پاسخ خواهیم داد .

کانادا چگونه کشوری است ؟

کانادا یکی از دومین کشور بزرگ از لحاظ مساحت در دنیاست و مساحت آن در حدود شش برابر ایران است و از لحاظ تنوع فرهنگی و جوامع مختلف که در این کشور به وجود دارد نیمی از آن را مهاجران تشکیل می‌دهند و این کشور حدود ۳۵ میلیون جمعیت دارد و یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت توصیه می‌شود ،البته که در این مقاله در مورد پیکاپ پاسپورت می پردازیم و اطلاعاتی که در این جا داده می شود برای افرادی که در زمینه مهاجرت نیز اقدام می نمایند نیز مفید واقع خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *