پیکاپ پاسپورت کانادا
اشتراک گذاری مطلب

پیکاپ پاسپورت کانادا مفهومیست که در سال های اخیر به دلیل فراز و فرود های روابط سیاسی ایران و کانادا بیش از پیش مطرح شده و در پی افزایش تمایل به مهاجرت به این کشور متقاضیان زیادی نیز در کشورمان پیدا کرده است . در این مقاله قصد داریم تا پس از ذکر دلایل این حرکت سینوسی ، در خصوص پیکاپ پاسپورت کانادا مطالبی را عنوان کنیم .

در اینکه کانادا کشوری ایده آل برای زندگی بوده و در شاخص های مثبت زندگی – اعم از سطح رفاه و درآمد شهروندانش ، رضایت شغلی آنان ، امنیت اجتماعی ، امید به زندگی ، شادی و شادابی عمومی و … – همواره یکی از صدرنشینان کشورهای دنیا می باشد شکی نیست . با این حال کانادا به دلیل داشتن مرزی وسیع با آمریکا ، فرهنگ و سیاستی همسو ، مبادلات مالی و تجاری فراوان ، قرارداشتن زیر چتر حمایتی ایالات متحده و مجموعه منافعی که رابطه با این کشور برایشان به همراه دارد ، از آمریکا تاثیر پذیری فراوانی داشته و در طی تاریخ  تقریباً 60 ساله ارتباطشان با ایران ، می توان ادعا کرد که بلا استثناء در خط مشئ تعریف شده توسط همسایه ابرقدرت خود حرکت کرده است .

کانادا در اواخر دهه 50 میلادی سفارت خود را در ایران بازگشایی نموده و مطابق روابط خوبی که شاه با آمریکا داشت ، آن ها نیز همین سیاست را اتخاذ نمودند . در واقعه لانه جاسوسی و پس از کمک به خروج کارمندان سفارتخانه آمریکا ، با بسته شدن سفارت کشور مذکور آنان نیز روابط دیپلماسی خود را با ما قطع کردند . در سال های پس از جنگ و با وجود تحریم های آمریکا ، ایران و کانادا در اواسط دهه هفتاد خورشیدی روابط حسنه ای با یکدیگر داشته که اظهاراتی مبنی بر عدم رعایت حقوق بشر در ایران ، سیاست های منطقه ای و عدم همکاری ما در قطعنامه های سازمان امنیت دستاویزی برای بستن سفارت خود در تهران ، سپردن منافعشان در کشور به ایتالیایی ها و اخراج سفرای ایرانی از خاک خود بود . برای درک بهتر دنباله رو بودن کانادا تنها ذکر این نکته کافیست که با امضاء برجام زمزمه هایی از سوی رئیس جمهور این کشور مبنی بر از سر گیری روابط دیپلماتیک شنیده شده که با خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت 97 ، این گفته ها نیز طبق سیاستی مشخص معلق شد .

این فراز و فرود ها از این روی بیان شد تا با این ذهنیت در خصوص پیکاپ پاسپورت صحبت کنیم که عوامل متعددی هستند که اجازه انجام شدن ساده و بی دغدغه سفر به این کشور یا اقامت در آن را فراهم نمی کنند ، لذا متقاضیان مجبور به پیمودن مسیری طولانی و پر پیچ و تاب تری هستند .

همانطور که در مقالات مرتبط گفته شد ، پیکاپ پاسپورت کانادا به معنای بردن آن نزد سفارتخانه این کشور در ممالک خارجی برای درج ویزا در آن است . این سفارتخانه که در حقیقت همان مکانیست که شما به عنوان متقاضی سفر به کانادا در آن حضور به هم رسانده ، با کارمندانش مصاحبه کرده و نظر مثبت آنان را مبنی بر صلاحیت حضور در کشورشان به دست آورده اید ، با فاصله چند هفته از این ملاقات پذیرای پاسپورت شماست تا اجازه نامه ورودتان را در آن ثبت کند .

همانطور که می بینیم ، لزومی بر حضور خود فرد در این مکان وجود ندارد ، لذا چنانچه فرد دیگری نیز این عمل خطیر را انجام دهد گره بزرگی از کار متقاضی گشوده است . اگرچه همه افراد برای اخذ ویزای کانادای خود می توانند شخصاً اقدام کنند ، اما نمی توان هزینه های سفر و زمان صرف شده برای آن را نادیده گرفت ؛ از سویی دیگر در برهه زمانی خاصی که اجازه قطعی کردن روادید خود را داریم ، معلوم نیست که آیا دوست و آشنایی در آن زمان در کشور مورد نظرمان حضور دارد یا خیر تا امور مذبور را پیش ببرد (هرچند خود این اقدامات مهارت ، حوصله و زمان زیادی می طلبد که کمتر کسی قادر و مایل به انجام آن است) ، به همین دلیل اشخاصی حقیقی و حقوقی (از جمله مجموعه پیش روی در قالب شخصیت حقوقی متین گشت آسمان) با تبحّر در این کار و داشتن افرادی مستقر در کشورهای همسایه ، آماده پیکاپ پاسپورت کانادا و انجام کار در حداقل زمان و با حداقل هزینه می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *