چگونه وقت سفارت پرتغال بگیریم
اشتراک گذاری مطلب

چگونه وقت سفارت پرتغال بگیریم : افرادی که تجربه سفر به حوزه شینگن ، بریتانیا ، آمریکای شمالی ، استرالیا ، ژاپن و کره جنوبی یا دیگر کشورهایی که قوانین سفت و سختی برای پذیرش ما ایرانیان (و بسیار دیگری از کشورهای دنیا) را داشته اند ، به خوبی می دانند که یکی از مراحل تائید صلاحیت و صدور اجازه ورود به این نواحی گذراندن مرحله مصاحبه حضوری در سفارت کشور مقصد می باشد .

اگرچه به دلیل فقدان برخی کنسولگری ها در داخل ایران (مانند کانادا) ، هموطنانمان ملزم به مراجعه به کشور های همسایه می باشند (مثلاً احراز هویتی که در مراکز مربوطه در ارمنستان ، امارات یا ترکیه صورت می پذیرد )  ، اما بیشتر کشورهای اروپایی یا نمایندگان آن ها در ایران دارای سفارتخانه هایی هستند که این وظیفه را بر عهده گرفته و بدین ترتیب لزوم مراحلی مانند پیکاپ پاسپورت را از بین می برند .

در همین رابطه پرتغال نیز به عنوان یکی از همین کشورهای اروپایی و اعضای معاهده شینگن ، یکی از 26 درگاهیست که بواسطه آن می توان به قلب قاره سبز نفوذ کرد ، در نتیجه اینکه علاوه بر افرادی که متقاضی دیدار این سرزمین هستند ، از علاقه مندان به مشاهده سایر کشورهای این منطقه (به طور مثال اسپانیایی که در همسایگی آن قرار دارد) نیز پذیرایی می کند .

برای سوال چگونه وقت سفارت پرتغال بگیریم دو پاسخ وجود دارد :

  1. قصد انجام این کار به صورت مستقیم و شخصی را دارید یا
  2. قصد سپردن این کار به دستان یک واسطه ، وکیل یا کارشناس را دارید .

اقدام شخصی

چنانچه قصد دارید تا همه کارهای مربوط به اخذ ویزای شینگن خود را به تنهایی انجام دهید ، باید به چالش های این کار که در مقالات مرتبط به تفصیل به آن ها پرداخته شد توجه داشته باشید .

عدم توانایی در جمع آوری مدارک یا نقص و ترجمه نادرست آن ها ، عدم رعایت نکاتی اساسی در مصاحبه حضوری ، اشتباه در پر کردن فرم ها با اطلاعاتی غلط ، صرف مبالغی غیر قابل چشم پوشی در مواردی غیر ضروری ، عدم توانایی در پیگیری ، فقدان پشتکار لازم برای پیشبرد امور و سردرگمی به هنگام ریجکتی از جمله رویدادهای بود که متقاضیان سفر به اروپا ، به ویژه افرادی که تمایل ، صبر یا وقت جمع آوری مدارک و کاغذ بازی های رایج را ندارند با آن مواجه می شود .

روز مصاحبه

با فرض اینکه فردی عزم خود را برای سفر به پرتغال جزم کرده و قادر به جمع آوری این مدارک هم باشد ، می تواند با مراجعه با تارنمای سفارت این کشور در ایران   www.teerao.embaixadaportugal.mne.pt فرم مربوطه را دانلود کرده و پس از پر کردن آن ، این درخواست رسمی و کتبی را همراه با سایر مدارک با خود به جلسه بیاورد .

سفارتخانه های اروپایی که ممکن است وقت مصاحبه ای برای ویزای تفریحی را به 3 ماه بعد بیاندازند ، پس از ثبت درخواست توسط شما تاریخ و ساعت موعد ملاقات را تنظیم کرده و بدین واسطه تنها در همان زمان پذیرای شما هستند .

این در حالیست که مدتی پیش از خود قرار ملاقات (مثلاً 2 هفته قبل) مجدداً ایملی برای شما ارسال می شود که بازهم این تاریخ را یادآوری می کند .

با گذر از بطن و محتویات خود جلسه که باز هم در مقالات پیشین به آن پرداختیم ، جمله مدارک در کنار اظهارات شفاهی فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و پاسخ آن متعاقباً به فرد علام می گردد .

  • نکته اول : آدرس سفارتخانه پرتغال در تهران خیابان دروس ، خیابان هدایت ، کوچه روزبه ، پلاک 16 می باشد ، لذا با هر شیوه ای که در یافتن پاسخ سوال چگونه وقت سفارت پرتغال بگیریم هستید به این نقطه خواهید رسید .
  • نکته دوم : اگر به صورت خانوادگی سفر می کنید ، اخذ ، پر کردن و ارائه فرم برای هریک از متقاضیان الزامیست .

همکاری با متخصصین برای یافتن راه اینکه چگونه وقت سفارت پرتغال بگیریم

بی تردید هر نوع دانش ، حرفه یا مهارتی دارای سلسله مراتبیست که همگان نمی توانند به آن دست پیدا کنند . در همین رابطه ، کم نبوده اند افرادی که با تصور آسان بودن روند اخذ ویزا (به ویژه در شرایطی که هر روز گره محکم تری روی آن زده می شود) در پی این کار رفته اند و با ارتکاب اشتباهاتی لطمات جبران ناپذیری را به سابقه خود زده اند (مثلاً دوبار ریجکت شدن درخواست که ممکن است فرد را در مسیر این سفر سال ها به عقب بیاندازد ) .

با توجه به این توضیحات می توان گفت که یکی از راه هایی که به ما می گوید چگونه وقت سفارت پرتغال بگیریم مراجعه به یک کارشناس می باشد . کارشناسان ما در مجموعه متین گشت آسمان با تسلط به راه و روش های مرسوم اخذ ویزا و آشنایی با چالش هایی که بعضاً در این مسیر اتفاق می افتد ، قادرند تا پروسه مذکور را در کمترین زمان ممکن ، با هزینه ای بهینه ، کیفیتی بالا و تضمینی قابل قبول به انجام برسانند .

در انتها لازم به ذکر است که در این روش علاوه بر اینکه اکثر قریب به اتفاق اقدامات پیشنیاز توسط مجموعه متین ویزا انجام می پذیرد ، هزینه دریافتی نیز تفاوت محرزی با آنچه به صورت پراکنده اما جزئی توسط خود کارفرما خرج می شود نداشته و مخارج برون سپاری کار در مقایسه با دردسرهای احتمالی که برای شخص پیش می آید هنگفت و محسوس نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *