چگونه ویزای شینگن بگیرم
اشتراک گذاری مطلب

چگونه ویزای شینگن بگیرم : می دانیم که برای ما ایرانیان ، سفر به درصد قابل توجهی از کشورهای جهان مستلزم ارائه گواهینامه ای مکتوب در دل پاسپورت بوده که بدان ویزا یا روادید گفته می شود .

در همین رابطه این حکم ورود به مرزهای کشوری دیگر ، پس از بررسی شرایط فرد متقاضی در کشور خودش (یا سرزمینی ثالث) توسط کارمندان سفارتخانه مقصد صادر می گردد .

اگرچه این اسناد و مدارک در همه جای دنیا تعریف مشابه و تقریباً یکسانی دارند ، اما 26 کشور اروپایی طی قوانینی که بیش از سه دهه از تدوین آن می گذرد مرزهای خود را به روی دیگری گشوده و توافق کردند تا با ورود فردی غیر تبعه از آن ها به یکی از این کشور ها ، شخص مذکور اجازه تردد میان مرزها و ورود به 25 کشور دیگر را نیز بیابد .

این ویزا که امروزه با نام شینگن یا شنگن از آن یاد می شود ، به واسطه اینکه حکم ورود به اروپاست در سراسر دنیا طرفداران بیشماری دارد . حال سوالی که در صدد پاسخ دهی به آن هستیم این است که چگونه ویزای شینگن بگیرم ؟

اگر برای نخستین بار در صدد اخذ ویزای شینگن هستید به این معناست که در لیست دریافت شینگن نوع C ، گردشگری یا کوتاه مدت قرار گرفته اید . برای اخذ ویزای شینگن داشتن تمکن مالی و اثبات قطعیت بازگشت به وطن از جمله مهمترین پیشنیازهاییست که تهیه و عرضه مدارکی برای اثبات آن ها اجتناب ناپذیر است . این در حالیست که ارائه مدارک هویتی هم با وجود قرار گرفتن در زیر سایه تهیه آسان و نچندان دردسر سازشان بسیار مهم و قابل توجه می باشد .

مدارک هویتی

در گام اول اینکه چگونه ویزای شینگن بگیرم با ساده ترین مرحله انجام این کار یا تهیه مدارک هویتی می پردازیم . ارائه عکس پاسپورتی (3.5 در 4.5 با پس زمینه سفید) ، شناسنامه با ترجمه همه صفحات ، فرم پرشده اطلاعات سفر (که نمونه خام آن را از سایت سفارتخانه مورد نظرتان گرفته اید ) و پاسپورت از جمله اولین موارد مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن می باشند .

پاسپورت

پاسپورت یا گذرنامه به عنوان رزومه سفرهای بین المللی شما در زیر گروه مدارک هویتی قرار می گیرد ، با این حال باید توجه داشته باشید که اولاً کمتر از 3 ماه اعتبار و دو صفحه خالی نداشته باشد و ثانیاً چنانچه پاسپورت های قدیمی شما حاوی ویزای کشورهایی ولو غیر اروپایی و غیر شینگنیست ، به منظور تأئید صلاحیت مالی و رفتاری خود در جوامع خارجی آن ها را ارائه دهید .

مدارک تمکن مالی و وابستگی به وطن

پیشتر گفتیم که اثبات داشتن توان مالی بالا و عدم تمایل به ماندگاری در کشورهای اروپایی شینگن شانس شما برای پاسخگویی به سوال چگونه ویزای شینگن بگیرم را افزایش می دهد . در همین اثنا گواهی های مربوط به اشتغال که برای هر فرد و با هر حرفه ای متفاوت می باشد می تواند هم به داشتن درآمد ثابت و هم وجود انگیزه ای برای بازگشتتان صحه بگذارد .

این در حالیست که گواهي تمكن مالي به علاوه گردش سه ماهه آخر حساب (ترجمه شده و ممهور به مهر رسمی) و همچنین اثبات داشتن املاك ( سند ملكي که هم ارزنده بوده و هم ضامن بازگشت شماست ) به همراه ترجمه ضروری می باشد .

مدارک قطعیت سفر

با وجود اینکه مدارک فوق لازمه شروع یک سفر است ، اما وجود بلیط رفت و برگشت ، مدارک رزرو هتل یا دعوت نامه از سوی میزبانی که محل اقامت شما را تضمین می کند بههمراه یک بیمه نامه زمان شروع و پایان و حتی کیفیت سفرتان را نیز تا حدی مشخص می کند ، در نتیجه اینکه وجود این عوامل نیز الزامیست .

هزینه ها

با مرور مطالب فوق ، اینک می دانیم که سفر به اروپا مستلزم داشتن ثروتی به صورت مستتر (ملک سنددار ، بلیط هواپیما ، رزرو هتل و …) بوده که تمکن مالی فرد را نیز نشان می دهد .

از سویی دیگر هزینه هایی هم به صورت نقدی به سفارتخانه ها در ازای بررسی درخواست و وقت مصاحبه پرداخت می شود ( مثلاً براي كودكان زير 6 سال رايگان ، 6 الي 12 سال 35 يورو و افراد بالاي 12 سال، 60 يورو می باشد ) که این نیز تنها افرادی که مشتاق واقعی چنین مسافرتی هستند را به سوی سفارتخانه ها می کشاند .

همه اینها در حالیست که هزینه های سرسام آور زندگی یا استقرار موقت در اروپا به ویژه در “های سیزن” و فصول پرطرفدار سال را نیز باید در نظر گرفت ، لذا مخارج سفر با وجود اینکه تأثیر چندانی در اعطای خود مدرک و پاسخ به سوال چگونه ویزای شینگن بگیرم ندارد ، اما در کیفیت سفر بسیار اثرگذار است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *