کشورهایی که راحت شینگن می دهند
اشتراک گذاری مطلب

کشورهایی که راحت شینگن می دهند : یکی از سوالاتی که بسیاری از افرادی که به دنبال اخذ ویزای شینگن هستند در ذهن خود دارند و مدام در پی یافت یک جواب مناسب برای آن بالا و پایین اینترنت را جستجو می کنند این است که از طریق ارائه درخواست ویزای شینگن به کدام یک از سفارتخانه ها می توان با سرعت و تضمین بیشتری ویزای خود را دریافت کنند و یا به زبان ساده مهمترین سوال در ذهن این عزیزان این مسئله است که کشورهایی که راحت شینگن می دهند کدامند؟ این مقاله صرفاً برای آن دسته از عزیزانی که این سوال برایشان مطرح است نوشته شده و امید است در پایان بتوانیم پاسخ مناسبی به ذهن درگیر شما داده باشیم.
همانطور که می دانید دریافت ویزای شینگن مراحل پیچیده ای دارد که بسیاری از هموطنان ما از گذراندن این مراحل باز می مانند یا در واقع درخواست آنها رد و یا به اصطلاح ریجکت می شود. دلایل متعددی برای رد شدن درخواست عده زیادی از هموطنان ما وجود دارد اما سر شاخه اصلی این دلایل به حساسیت سفارتخانه ها در گزینش افرادی که قصد ورود به کشورشان را دارند بر می گردد. در واقع وسواس و حساسیتی که ماموران دولتی کشورهای عضو شینگن برای تایید ویزای افراد مختلف نشان می دهند باعث ریجکت شدن تعداد زیادی از آنها می گردد.
اما آیا واقعاً راهی وجود ندارد؟ آیا همه کشورها با شرایط یکسانی به پرونده های درخواست ویزا رسیدگی می کنند و یا تفاوت هایی در نحوه کار سفارتخانه های مختلف وجود دارد؟ آیا برخی از کشورها سخت گیرانه تر با درخواست ها برخورد می کنند و برخی دیگر حساسیت کمتری در گزینش افراد نشان می دهد؟ اگر اینطور است کشورهایی که راحت شینگن می دهند کدام کشورها هستند؟
همانطور که گفته شد اغلب کشورهای عضو شینگن حساسیت های خاصی برای تایید یا رد پرونده های درخواست ویزا دارند. قوانین و مقرراتی وجود دارند که در صورت رعایت نکردن آنها در هیچ سفارتخانه ای اجازه ورود به خاک شینگن را پیدا نخواهید کرد. در وهله اول شما باید بدانید که رعایت اصول اساسی مانند پر کردن صحیح و کامل فرم درخواست ویزا و همچنین همراه داشتن مدارک کامل (که به صورت ترجمه شده باشند) از این اصول پایه و اساسی هستند. پس از رعایت این نکات به این موضوع می رسیم که کدامیک از کشورها در زمان مصاحبه حساسیت کمتری به خرج می دهند و جزو کشورهایی که راحت شینگن می دهند هستند.
بر اساس آمار منتشر شده در مورد عملکرد سفارتخانه ها در تعداد تایید یا ریجکت پرونده های درخواست ویزا پنج کشور آمار کمترین تعداد ریجکتی را داشته اند. این بدان معنی است که به نسبت بقیه کشورها تعداد کمتری از پرونده ها در سفارتخانه های این پنج کشور ریجکت شده است.
در رتبه اول این لیست کشور ایسلند قرار دارد. این کشور کوچک اروپایی نرخ ریجکتی کمتر از 1% دارد که به این معناست که از هر 100 درخواست کمتر از یک درخواست ریجکت می شود . شاید به همین دلیل بتوان گفت که راحت ترین کشور شینگن برای دریافت ویزا ایسلند است.
احتمالاً با شنیدن این خبر بسیار خوشحال شده اید ، پس اجازه بدهید خوشحالی شما را چند برابر کنیم زیرا هنوز کشورهای دیگری نیز وجود دارند که جزو کشورهایی که راحت شینگن می دهند هستند .پس از ایسلند دومین کشوری که در این لیست قرار دارد فنلاند است ؛ این کشور به دلیل جاذبه توریستی معروفی که دارد ( شفق های قطبی ) سالانه میزبان تعداد کثیری از علاقه مندان به طبیعت و اتفاقات نادر طبیعی است. فنلاند هم مانند ایسلند نرخ ریجکتی پایینی داشته و تنها کمی بیشتر از 1 % پرونده های درخواست ویزا را رد می کند و شما می توانید با امیدواری زیادی برای ارائه درخواست ویزای شینگن در سفارتخانه های فنلاند اقدام کنید.
سه کشور دیگری که پس از ایسلند و فنلاند در لیست کم ریجکت ترین کشورهای محدوده شینگن قرار می گیرند شامل لیتوانی ، استونی و لتونی هستند. لازم به ذکر است که بدانید این سه کشور اختلاف چندانی با فنلاند و ایسلند ندارند و نرخ ریجکتی درخواست های ویزای آنها هم کمتر از 1.5% است و این می تواند خبر خوبی برای شما عزیزانی باشد که به دنبال کشورهایی هستید که راحت تر از کشورهایی همچون فرانسه و پرتغال به شما ویزای شینگن بدهند . در پایان امیدواریم که از این مطلب استفاده لازم را برده باشین و پاسخ سوال خود را دریافت کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *