گرفتن ویزای شینگن در ترکیه
اشتراک گذاری مطلب

گرفتن ویزای شینگن در ترکیه : چنانچه به سیر تحوّل سفرهای خارجی امروز ایرانیان در مقایسه با دو دهه قبل نگاهی بیاندازیم ، مشاهده می کنیم که به علل فراوانی از جمله مهاجرت ، سفرهای تفریحی با آفرهای مناسب ، برقراری ارتباطات تجاری بین المللی و اهداف اقتصادی بسیاری از افراد و خانواده هایی با سطح درآمدی متوسط نیز به مسافرت های برون مرزی روی آورده و سفر به کشورهای خارجی به ویژه به مقصد کشورهای همسایه دیگر امری غیر طبیعی ، پر طمطراق ، تجملاتی و پر سر و صدا نمی باشد .

با گذر از این توضیحات گاهی هدف از مسافرت به کشوری مانند ترکیه ، گذران ایام و تفریح در خود این کشور نبوده و مسافرین با هدف فراهم آوردن سفر به کشوری دیگر وارد ترکیه می شوند .

علت حضور در کشورهای همسایه به منظور اخذ ویزای شینگن

به بیانی ساده تر ، فرض کنید فردی که قصد ورود به آمریکا یا کانادا را دارد ، به دلیل اینکه این کشورها فاقد یک کنسولگری رسمی در ایران هستند و متقاضیان ما قادر به ارائه مدارک یا احراز هویت خویش نمی باشد ؛ با مراجعه به سفارتخانه کشورهای مذکور در ممالک همسایه ، مقدمات دریافت ویزای کشورهای مقصد را پیموده و با پرواز های چند بخشی خود را به آنجا می رساند .
در همین رابطه عده فراوانی نیز با نیم نگاهی به این رویه در پی گرفتن ویزای شینگن در ترکیه بر می آیند اما آیا گرفتن ویزای شینگن در ترکیه امکان پذیر می باشد ؟ آیا سازوکار آن همانند اخذ ویزای کاناداست ؟ برای این کار به چه مدارکی نیازمند بوده و کدام پیشنیازها را باید رعایت کنیم ؟ برای یافتن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید .

 

آیا گرفتن ویزای شینگن در ترکیه هدفی عملیست ؟

به عنوان مطلعی برای شروع توضیحات گرفتن ویزای شینگن در ترکیه باید به چند نکته توجه داشته باشید :

  • یکسان بودن قوانین

    قوانینی که برای اعطای این نوع روادید وضع شده است در همه جای دنیا یکسان است ، در نتیجه چنانچه در ایران شانس کمی برای دریافت این نوع ویزا دارید ، این درصد موفقیت در ترکیه به صفر می رسد . با توجه به این مطلب داشتن حساب بانکی ، دارایی های ارزنده یا یک جایگاه شغلی مناسب در ترکیه الزامیست .

 

  • لزوم داشتن اقامتی بلند مدت

برای گرفتن ویزای شینگن در ترکیه نیازمند داشتن حق سکونت دائم یا شهروندی آن هستید ، لذا چنانچه در پی اخذ ویزایی توریستی و یکساله ترکیه ، خود را در شرف اخذ این نوع ویزا می دانید ، در اشتباهید .

  • وجود یا عدم وجود سفارتخانه

زمانی که می بینید افرادی برای احراز هویت یا انگشت نگاری و اخذ بارنامه بیومتریک خود به کشور دیگری مثل ترکیه می روند ، اولاً جمع آوری و ارسال مدارک خود را از داخل ایران آغاز کرده و ثانیاً کشور مذکور فاقد سفارتخانه در ایران می باشد.

از منظری دیگر می توان گفت که کشورهایی که در ایران سفارتخانه دارند ، به دلیل اینکه شما شهروندی ایرانی هستید پس درخواست شما را نیز از همین کشور پی می گیرند ، پس با مراجعه به ترکیه شانس بیشتری پیدا نمی کنید .

ناگفته نماند که برخی ایرانیانی که می بینید از کشوری ثالث برای ویزای شینگن اقدام کرده و موفق به دریافت آن شده اند ، بی تردید تابعیت یا حق شهروندی کشور مورد نظر را داشته اند .

  • خطر سودجویان

با فرض هموار بودن مسیر ، برقراری ارتباط و تهیه مدارک لازم برای متقاضیانی که به زبان این کشور آشنایی ندارند بسیار دشوار می باشد ؛ این در حالیست که اعتماد به افراد و موسسات واسطه نیز ریسک های سنگین خود را داشته و عموماً به نتیجه دلخواه متقاضی منتهی نمی شود و یا با اخاذی و ارائه ویزایی تقلبی به دیپورت شدن و حبس در غربت منتهی می شود .

مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن در ترکیه

چنانچه تا بدین جا مجاب نشده اید که اقدام برای گرفتن ویزای شینگن در ترکیه عملی نشدنی و همراه با ریسک زیاد است ، پس می توان نتیجه گرفت که ساکن ترکیه بوده و دارای حساب بانکی ، سوابق کاری ، مکانی ثابت به نام خود (مالکیت یا اجازه) و همچنین دارای مدارکی از قبیل :

• فرم تکمیل شده موجود در سایت ویزای شینگن
• دو عکس پرسنلی
• برگه اقامت از ای – دولت ترکیه
• داشتن گذرنامه ای با حداقل 6 ماه اعتبار
• ترجمه مدارک هویتی (از تواد تا ازدواج)
• داشتن حداقل 6 ماه اعتبار برای اقامت نامه ترکیه
• مدارک شغل احتمالی در ایران و حرفه کنونی در ترکیه
• گردش 6 ماه آخر حساب بانکی در ترکیه با حداقل نقدینگی 10 هزار و گردش 100 هزار دلار
• ارائه مدارک محل اقامت و ترجمه آن به انگلیسی
• بیمه ، واچر هتل و بلیط پرواز و
• اخذ وقت سفارت هستید ؛
لذا با بررسی دقیق سازوکار این کشور می توانید ویزای خود را دریافت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *